Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 00:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaki PC do montazu. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki PC do montazu.
Witam wszystkich. Jaki PC nalezaloby posiadac aby bez problemow mozna bylo zciagac i montowac filmy z kamery DV. Nie chodzi tu o te najlepsze i co za tym idzie najdrozsze (typu PIV 2 G), ale taki wystarczajacy do uzyskania dobrej jakosci.
Ja mam karte IDEE 40 mb/s, Celeron 600 i programy (kilka roznych)-Adobe Premiere, Unlead Movie factory, Unlead Basic 4.0, Virtual Dub (z internetu), Windows Movie Maker (z Win XP), itp. Generalnie mam problemy ze sciagnieciem (gubi duzo klatek) i dekodowaniem z DV luc AVI na np. Mpeg-2.
Bede wdzieczny za pomoc.

poniedziałek, 25 marca 2002, 05:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie chodzi o ilosc programow ale o porzadek na dysku. Sprobuj go zdefragmentowac i wylaczyc wszystko co moze sie uruchamiac w tle podczas sciagania. antywirus, wygaszacz itp.

środa, 10 kwietnia 2002, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki PC do montazu.
Miałem taki sam problem z celeronem 600, wymieniłem go na zwykłego 1000 i jest ok.Ale napewno jakby był lepszy procek było by jeszcze lepiej:)

środa, 17 kwietnia 2002, 19:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Procesor ma tutaj najmniejsze znaczenie. Dobrze powinno chodzic juz na Celeronie 366. Chodzi o predkosc dysku. Musi pracowac w trybie UDMA (przynajmniej 33 ale przydaloby sie UDMA66 lub UDMA100). Aby to uruchomic musi byc odpowiednia plyta obslugujaca ten standard i odpowiedni dysk. Z Twojego opisu wynika ze sprzet masz chyba OK. XP sam to uruchamia a Win98 nie zawsze (mozna to zaktywowac w PanelSterowania->System->ManagerUrzadzen->odpowiedni_dysk->Properties->UDMA_checkbox). Czy dziala mozna sprawdzic dowolnym programem testujacym predkosc dysku. W UDMA33 powinnismy osiagac ok 10MB/s w UDMA66 15-20MB/s a w UDMA100 25-30MB/s. Jesli tak jest to wszystko OK. Wystarczy wydzielic osobna partycje na przechwytywanie (aby bylo na niej jak najmniej plikow) lub nawet miec taki dysk osobny do przechwytywania. Co jakis czas dokonac defragmentacji i rownie wazne powylaczac wiekszosc programow dzialajacych w tle (poczta email, antywirusy, wygaszacz itp.). /Jacek J./

środa, 24 kwietnia 2002, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dodam jeszcze tylko ze jesli dysk i plyta dzialaja w trybie UDMA wowczas transfer danych z dysku do pamieciu odbywa sie prawie bez udzialu procesora (dlatego jego predkosc jest nie wazna). W trybie PIO procesor jest zajety maksymalnie. /Jacek J./

środa, 24 kwietnia 2002, 15:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]