Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 12:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem z montażem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z montażem
Witam wszystkich. Na początek chciałem dodać, że chciałem zmontować film pierwszy raz w życiu. Jednak jest to dla mnie bardzo trudne. Mam 2 programy:
- Pinnacle Studio 9
- Ulead Video 8

Przechwytywałem obraz w programie Ulead i moje pytanie brzmi następująco.

Mam 10 filmików skompresowanych do xvida (właśnie przez Ulead) i chciałbym połączyć je w jedną całość oraz dodać muzykę i przejścia + napisy. W jakim programie można najszybciej i najłatwiej to zrobić? Jak robię to w Ulead to wyskakuje, że program wykonał nieprawidłową operację i zostanie zamknięty (winxp).

Z góry dziękuję za pomoc.

sobota, 19 marca 2005, 10:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wypowiem się w tej kwestii odnośnie Ulead Video Studio.
Napisałeś :
Cytuj:
Przechwytywałem obraz w programie Ulead

oraz :
Cytuj:
Mam 10 filmików skompresowanych do xvida (właśnie przez Ulead)

Jeśli te 10 filmików to te, które przechwytywałeś to zrobiłbym to inaczej.
Po pierwsze przechwytujesz materiał cyfrowy w UVS8 zakładka CAPTURE
w zakładce EDIT wykonujesz to o czym piszesz dalej czyli montujesz materiał dodajesz przejścia, napisy, podkład muzyczny i to zapisujesz jako PROJEKT.VSP. Dopiero teraz przechodzisz do zakładki SHARE i wybierasz opcję np. Create Video File lub Create Disc i przeprowadzasz kompresję do interesującego Cię formatu np. Xvid. Jeśli od razu wybierzesz opcję Create Disc to tam przeprowadzisz authoring.
Twój problem może wynikać z tego, że standartowo UVS8 nie ma kodeka do MPEG4 (XviD, DivX....) i w opcji Crate Disc jest wybór DVD, SVCD, VCD.
Pozdrawiam.

sobota, 19 marca 2005, 13:42
Nowy
Nowy

dzięki za odpowiedź, przeinstalowałem windowsa i Ulead działa jak należy. Teraz sprawa jest taka:

Mam kilka problemów:
1. Na końcu filmu chciałbym umieścić napisy (po prawej) i film (po lewej stronie). Czy jest to możliwe?
2. Jak zrobić czarno-biały efekt na kawałku filmu?
3. Przypuśćmy, że podkładam pod film mp3 o długości 1:00 i puszczona od początku do 30s ma być głośno, natomiast potem ma się wyciszyć na 5 sekund i znowu wrócić do max volume. Tak samo z główą ścieżką filmu (tylko na odwrót, w momencie max mp3 przyjmuje mute, a na min mp3 przyjmuje max).
6. Jeśli mam już film w mpg, kompresja (xvid) to jakim programem mogę się dobrze pobawić dźwiękiem? Chodzi o podstawianie mp3 do klatek filmu, a nie do całej sceny jak to ma miejsce w Unlead

Dzięki za odpowiedzi.

sobota, 19 marca 2005, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To dobrze, że działa. Postaram się odpowiedzieć :
Ad.1. Takich rzeczy to jeszcze nie robiłem ale myślę, że trzebaby wykorzystać zakładki Overlay i Title do tego (spróbuję jak będzie czas),
Ad.2. Czarno-biały obraz, zastosować Video Filter - Monochrome z ustawieniem czasu,
Ad.3. Wszystkie takie sztuczki zrobisz jeśli uruchomisz opcję audio (po lewej stronie na samym dole jak są opcje wyboru wyświetlania lini czasu jest symbol głośnika),
Ad.6. Cały montaż łącznie z dźwiekiem należy dokonać przed jakąkolwiek kompresją. Te mp3 też możesz podstawić na lini czasu (timeline) do odpowiedniej długości sceny czy klatek.
Na punkty 4 i 5 nie odpowiem, ponieważ ich nie ma (to tylko tak żartem).
Życzę miłej zabawy. Ulaed Video Studio jest wygodnym programem.
Pozdrawiam.
PS.
Jeszcze raz podkreślam : najpierw cały montaż a po kompresji do odpowiedniego formatu (MPEG1, MPEG2, MPEG4) już tylko authoring.

sobota, 19 marca 2005, 19:21
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedź i przepraszam, że zjadłem 4 i 5ty punkt. Możesz mi jeszcze powiedzieć co to ten authoring? Bo mnie sie kojarzy tylko z autorami ;) Ale pewnie mylnie :P Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.

sobota, 19 marca 2005, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Można przeczytać to :
http://encyklopedia.helion.pl/index.php/DVD_authoring
Pozdrawiam.

sobota, 19 marca 2005, 20:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]