Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 04:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 kompresja dzwieku w ap 6.5 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kompresja dzwieku w ap 6.5
witam, mam nastepujacy problem w ap 6.5. podczas zgrywania filmu do avi nie moge w ustawieniach dzwieku ustawic kompresji mp3 layera, wsrod koderow nie widac go wcale. gdy zgram film bez kompresji dzwieku (uncompressed) a potem probuje go skompresowac w virtualdubie wyskakuje mi komunikat o bledzie kompresji dzwieku. czy wie ktos jak sobie poradzic z tym problemem? wiem, ze mozna zgrac z ap sam dzwiek w postaci .wav a potem zlozyc z obrazem w virtual lub nundabie i skompresowac (wtedy kompresja audio dziala), ale to dodatkowa robota, ktora wolalbym ominac...

mart

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mp3 w AVI
Mam podobne problemy przy zgrywaniu za pomoca VirtualDuba.
Generalnie nie polecam - miałem przypadki rozsynchronizowania dźwięku. Teraz w ogóle nie chce mi zgrywać - wyskakuje błąd - używam kodeka Frauhofera lub Lame'a. Więc zgrywam dźwięk w PCM, a później konwertuję w VirtualDubie. Tak jest najlepiej i najpewniej. Choć przy tej czynności polecam najnowszego VirtualDuba bo poprzednie wersje powodowały rozsynchronizowanie obrazu i dźwięku.

PS. A masz w ogóle kodek mp3 zainstalowany w systemie?
Sprawdź - Panel Sterowania/Multimedia/Urządzenia/Kodery-Dekodey kompresujące audio

PS2. Co do Lame'a to potrzebujesz wersję ACM - która zainstaluje się w systemie i bedzie widoczna spod dowolnego programu.

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 10:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
w systemie mam zainstalowane oba kodeki i frauenhofera i lame. nie wiem czy cie dobrze zrozumialem, ale u mnie nie dziala operacja, ktora opisujesz: to znaczy eksport z ap audio w postaci nieskompresowanej PCM i kompresja w virtual dubie (o to ci chodzilo?). przy probie kompresji w vd wyskakuje mi blad kompresji. natomiast tak jak pisalem, jesli wykesportuje z ap dzwiek w postaci .wav przy kompreji w vd nie ma problemu. z tego co zdazylem sie zorientowac czytajac rozne fora, premiere po prostu nie obsluguje kodekow .mp3, ale to nie problem...problem to fakt, ze po eksporcie dzwieku uncompressed PCM nie moge go potem skompresowac w vd...:(

ps. skad mozna ciagnac najnowasza wersje vd???

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nowy VirtualDub - http://www.virtualdub.org
Nowa wersja to 1.4.13 - są dwie - uniwersalna i zoptymalizowana pod P4.
Troszkę się dziwię że film wyeksportowany z AP z dźwiękiem PCM nie jest "przyjmowany" przez VDuba. Może jednak nowa wersja to poprawi.

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no i bingo...zainstalowalem nowego vd i dzwiek sie kompresuje bez problemow...dzieki za pomoc...:)

m.

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co moze byc przyczyna zupelnego braku synchronizacji dzwieku z obrazem. Konkretnie chodzi o eksport z Edition do DIVXa.
VD pewnie by mi to elegancko zrobil ale glupio troche eksportowac caly projekt do pliku i dopiero go eksportowac ;(

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodek
5 rzeczy:
-jaki kodek Divx? najlepiej 5.0.2
-jaki komputer?
-czy odtwarzasz filmy Divx i czy sa tam jakiekolwiek problemy z dźwiekiem? Chodzi o szybkość procesora...
-jaki kodek mp3 i jaki sposób kompresji - CBR, ABR czy VBR?
-czy program sam łączy Video i Audio, czy później innym programem to "Mixujesz"?
Jesli sam łączy, to spróbuj wyeksportować osobno skompresowany obraz Divxem i osobno dźwięk w Wav i w VirtualDubie zrobić z tego całość - tzn skompresować dźwięk w VDubie do mp3 i połączyć z Divxem. Jest to w miarę prosta czynność i powinna dać pożądany efekt. Chyba że eksportowany film oraz dźwięk z Edition jest różnej długości albo jest pochrzaniony w jakiś inny sposób.

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za rady. Spruduje osobno wlasnie wyeksporowac i polaczyc.

Komputer PIV 2,4, Kodek DIVX PRO 5.0

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 14:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]