Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 03:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 zgrywanie, montaż, wypalanie DVD - dla początkujących !!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post zgrywanie, montaż, wypalanie DVD - dla początkujących !!!
Witam serdecznie!
Pewnie swoimi pytaniami nikogo nie zaskoczę, ponieważ na pewno gdzieś to już jest na forum, ale nie udało mi się znaleźć jakiegoś przewodnika np. "krok po kroku" lub innych tego typu wskazówek dotyczących tego tematu. Chciałbym skorzystać z Waszego doświadzczenia, żeby nie popełniać podstawowych błędów - ale do rzeczy:
Zainwestowałem w sprzęt (kamera JVC GR-D73, komp. P4 3.0, dysk SATA, FIRE WIRE, nagrywarka DVD z Nero 6) i chciałbym utrwalać to możliwie bez strat na DVD z przeznaczeniem na stacjonarny odtwarzacz DVD i TV 100Hz. Proszę o jakiś link lub wskazówki co i jak po kolei zrobić?
Doczytałem, że na jednej płycie DVD mieści się ok. 2 h materiału i wg mnie może być. Przymierzałem się do przechwytu programem Image Mixer, ale też Nero 6 ma taką opcję.
Czy jest jakaś różnica między tymi programami, albo innymi?
Czy ustawia się jakoś FireWire do przechwytu, czy normalnie tak jak idzie?
Próbowałem też przez USB i "na oko" nie widzę różnicy (oczywiście na kompie, bo jeszcze nie nagrałem żadnej płyty).
Czym edytować, ale mam na myśli proste cięcie, ewentualne dodawanie scen, łączenie i tworzenie menu?
I wreszcie jak i czym nagrywać, żeby na TV było OK.
Może ktoś ma jakiś sprawdzony, prosty sposób (bez wodotrysków) na amatorskie utrwalanie materiału?
Proszę o jakieś informacje, które w pełni pomogą mi przeboleć wydane pieniądze i pokazać żonie, że nie poszły na marne!!!

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 15:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Masz rację wszystko, jest na forum tylko nie w jednym miejscu, trzeba poszukać a na poczatek polecam poczytać to FAQ...
Może trochę stare i co nieco się pozmieniało ale podstawy są te same...

Co do programu to polecam Pinnacle studio9(program po polsku) lub Ulead videostudio(chyba nawet lepszy tylko po angielsku) programami tymi zrobisz wszystko od zrzucenia materiału na dysko po nagranie płytkiDVD... Czyli kompletny amatorski montaż

Pozdrawiam i zapraszam do lektury tego forum, wszystko jest opisane...

Ps. Swoją drogą to nie za bardzo rozumie Twoje podejście do sprawy...
ładujesz jakby nie było ok.5tyś w sprzęt, a następnie zadajesz pytania co z tym zrobić, i czym to się je...

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 17:03 przez siwyyy, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 16:11
Moderator
Moderator

Traktujmy kochani forum jak pomoc przy problemach, gdzie akurat ktoś borykał sie z takim, czy innym i jest dzisiaj w stanie podpowiedzieć nam trafnie jak go rozwiązać, a nie jak szkołę pierwszego stopnia w dziedzinie video. Warto zasięgnąć choć podstaw, na niezliczonej ilości stron jest niemal na każdy temat dzisiaj tak wiele opisane, że wchodząc tu na forum będziemy raz, że zadawać trafniejsze pytania, a dwa będziemy je zadawać znacznie żadziej. Nie możemy zamienić forum dyskusyjnego w witrynę - poradnik dla początkujących. "Aby się nauczyć pisać, trzeba umieć czytać".
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 16:54
Nowy
Nowy

Dziękuję za te odpowiedzi, faktycznie - muszę przyznać rację, że na forum powinno zadawać się bardziej szczegółowe pytania! Troszkę się pospieszyłem...
W porządku, dokształcę się i na pewno wrócę już z konkretnymi problemami!
A co do sprzętu i tych wydanych pieniędzy - to przecież będzie służył on nie tylko do tych celów...
Dziękuję i pozdrawiam,

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 21:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]