Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 20:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 pop-programy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pop-programy
prosze o pomoc w stworzeniu listy programow do przetestowania przez ambitnego amatora. wiem ze bylo juz kilka podobnych tematow, jadnak chcialbym to wszystko zebrac w kupe i poprosic o weryfikacje ekspertow w temacie montazu. interesuja mnie programy profesjonalne o duzych mozliwosciach, czym wyrozniaja sie poszczegolne z nich i jaka ciesza sie popularnoscia u profesjonalistow, ktore maja wiecej przydatnych plaginów... po prostu lista najpopularniejszych programow na platforme pc (uwazam zeby nie powiedziec najlepszych bo juz zdazylem sie zorientowac po dyskusjach na forum ze to sprawa indywidualna). proponuje nastepujacy zestaw do przetestowania:

::kompozycja::
adobe after effects
discreet combustion
apple shake

::montaz::
adobe premiere
avid xpress pro / dv / hd (tu prosba o krotkie rozroznienie zastosowan poszczegolnych edycji avida)
sony vegas
canopus eidus
uleda media studio

::3d::
3d studio max
lightwave
avid softimage xsi
maya

co dodac co ująć?

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 22:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może przyda się Particle Illusion. Bardzo dobry program.

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 22:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po pierwsze, tylko stare wersje shake'a są na PC.
Po drugie, to chyba nie wiesz na co sie porywasz. Życzę powodzenia, może w 2010 roku opublikujesz wyniki swoich testów. Żeby poznać soft do 3d w stopniu pozwalającym je testować trzeba, bo ja wiem, roku. Mój brat się tym zajmuje i pierwszą rzecz, którą można było komuś pokazać nie wstydząc się tego zrobił po pół roku i wcale to nie było nic zachwycającego. A spędza na tym dużo czasu i nie jest wyjątkowo niezdolny. Sam od niecałego roku "siedzę" w AE i mimo iż uważam, że już dość dużo umiem, to ciągle się uczę tego programu. Teraz mam zamiar przyjrzeć się bliżej combustionowi. Więc daj sobie z tym spokój, bo i tak nic tego nie wyjdzie.

Było krytycznie, to teraz na temat. Do kompozycji dorzuciłbym Digital Fusion i najnowsze dziecko discreeta, Toxik, w ostateczności Commotion.
Z montażu wywaliłbym uleada ze względu na moją niechęć do tej firmy. Dołożyć by trzeba jeszcze Liquida i adrenalinka avida.
Do 3d jeszcze Cinema 4d i Houdini

Miłego testowania :twisted:

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 22:43
Moderator
Moderator

troche zabawne, ale co tam :D

właśnie - Liquid ważny

BARDZO proponuję Boris RED 3.0 - kompozycja - Win32
cinelerra - montaż - tylko Linux
blender - 3D - Linux & Win32

trzeba dodać ważne pozycje - grafika 2D i Authoring

::grafika 2D::
Photoshop
GIMP

::authoring::
Encore
Scenarist
DVDLab

Acha, dla mnie osobiście ważne jest aby oddzielić adobe premiere 6,5 od bękarta - premiere PRO

pozdrawiam :D

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przerażacie mnie... na jakiej podstawie mam wiec wybrac oprogramowanie ktore mi odpowiada skoro zeby ogarnac jeden program potrzebuje roku..? a juto! moze wiec nalezy odchudzic moja liste. ktore pozycje sa niezbedne? od ktorych nalezy zaczac wielkie testowanie zeby nie wladowac sie w te mniej przyszlosciowe :?:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 czerwca 2005, 23:37 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 23:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to jeszcze dołóżymy grafikę wektorową:
Adobe Illustrator
Corel DRAW
Macromedia Freehand

i dźwięk, tu się nie znam, ale powinny się chyba znaleźć:
ProTools
Adobe Audition
Sony SoundForge

Teraz to będzie testował do 2020 roku. Jak się uwinie do 2015 to proponuję zrzutkę na inferno, niech chłopak testuje dalej.

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 23:25
Moderator
Moderator

czeka cię spory wysiłek :D powodzenia...

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Troche bez sensu zadanie sobie postawiles.
Wlasciwie wszystkie programy montazowe mozna podzielic na wzorowane na Avidzie lub podobne do Premiere/Final Cut. Avid jest trudny i coby dobrze w nim pracowac po pierwsze musisz miec jakiegos montazyste obok ktorego sobie usiadziesz i zobaczysz jak sie w tym pracuje. Z Premierowymi programami bedzie latwiej.
Podobnie sprawa ma sie z reszta programow. Jesli sam bedziesz siedzial nad programami do compositingu (czy bedize to Boris czy Effectsy czy Combustion) to nie opanujesz nawet 10% ich mozliwosci. O Shake'u i Digital Fusion pracujacych wezlowo wogle zapomnij. Z tego co wiem Shake ma nowa wersje na Linuxa. Na PC ostatnia byla 3 costam.
Programy do dzwieku wymagaja poza znajomoscia ich samych (protoolsy, cool edit pro/adobe audition czy soundforge sa ogolnie podobne) wiedzy na temat dzwieku. Podobnie z 3d. Jesli nie masz zdolnosci plastycznych to wogle nie warto sie tym interesowac bo stracisz czas.

Zarty zartami ale zanim sie czegokolwiek nauczysz w tych programach minie kilka lat. Jesli jeszcze nigdy w nich nie pracowales to nawet wiecej. Jesli masz kogos obok kogos mozesz siedziec i patrzec jak pracuja to troche mniej.

wtorek, 14 czerwca 2005, 10:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odpowiedz sobie (i nam na forum) po co chcesz testować tyle programów. Jeśli chcesz się w przyszłości zająć tym zawodowo, to wybierz po jednym, najpopularniejszym z każdej kategorii. proponuję Avida i particle illusions (na różnych after effectach itp się nie znam, więc nie chcę Cie wprowadzić w błąd).

A jeśli jesteś i będziesz amatorem, to ogranicza cię tylko Twój portfel. Naprawdę wydałbyś wiele tys. złotych na AvidaXpressDV ? Może wystarczy Ulead Media Studio.
PS. pamiętaj też o darmowym Avid FreeDV. Do wielu rzeczy z powodzeniem wystarcza.

wtorek, 14 czerwca 2005, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli sam bedziesz siedzial nad programami do compositingu (czy bedize to Boris czy Effectsy czy Combustion) to nie opanujesz nawet 10% ich mozliwosci. O Shake'u i Digital Fusion pracujacych wezlowo wogle zapomnij.
Tu się nie zgodzę. Po pierwsze wg mnie to przeczytać helpa. Poza tym w necie jest mnóstwo tutoriali, zwłaszcza do AE, i przerabiając je można opanowac różne techniki. Są także ksiązki, np. świetna "Creating Motion Graphics with After Effects".
Cytuj:
Z tego co wiem Shake ma nowa wersje na Linuxa. Na PC ostatnia byla 3 costam.
Z tego cco ja wiem, to ostatnią wersją było 2.5. Ale apple zrezygnował z procesorów IBM na rzecz intela, co znaczy, że w ciągu roku jak dobrze pójdzie będzie OS X, którego będzie można instalować na PC. Tak samo FCP, Shake itp.
Cytuj:
Podobnie z 3d. Jesli nie masz zdolnosci plastycznych to wogle nie warto sie tym interesowac bo stracisz czas.
Zgadzam się w 100%

dfg napisał(a):
Odpowiedz sobie (i nam na forum) po co chcesz testować tyle programów. Jeśli chcesz się w przyszłości zająć tym zawodowo, to wybierz po jednym, najpopularniejszym z każdej kategorii.
Albo 3d, albo montaż, tego i tego napewno nie będzie robił zawodowo. Obawiam się, że jeden program nie wystarczy, trzeba znać conajmniej 2, by zajmować się tym na poważnie. Przynajmniej takie opinie panują na forach zw. z grafiką 3d

wtorek, 14 czerwca 2005, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zajmuje sie wizualizacjami w klubach i mam spore zdolnosci artystyczne... zalezy mi na ogarnieciu edycji obrazu w szerokim tego slowa znaczeniu i zdaje sobie sprawe ze nie wykorzystam napewno calego potencjalu zadnego z tych programow. chcialbym miec pod reka uniwersalny niezbednik programowy, kanon. potem zapytam na forum albo zadzwonie do znajomego i powiem mu ze chcialbym zrobic to to i to, wtedy on mi kaze odpalic program i skorzystac z narzedzia x... i ja to zrobie bo bede juz potrafil w stopniu podstawowym dosc sprawnie poruszac sie po danym programie.
planuje sie ksztalcic wszechstronnie w kierunku nowych mediów. w tym roku powalcze o lodzka filmowke, potem moze jkas grafika...
ps. dzwiek mnie raczej srednio interesuje (tzn tworze wizualizacje do gotowej muzyki)

wtorek, 14 czerwca 2005, 19:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
premiere + after effects + 3ds max + macromedia flash mx
???

wtorek, 14 czerwca 2005, 19:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wystarczy zestawik
premiere + after effects + 3ds max + macromedia flash mx
???
flash wg mnie nie jest tu potrzebny, wszystko zrobisz w AE. Obowiązkowo jeszcze jakiś program graficzny, najlepiej bezkonkurencyjny Photoshop. No i Premiere Pro.

wtorek, 14 czerwca 2005, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
najwyzej ceniona alternatywa dla adobe na platforme pc jest avid i combustion..? poprawcie mnie jesli sie myle... czy w profesjonalnych zastosowaniach istnieja jeszcze jakies (popularniejsze od dwoch wyzej wymienionych) narzedia?

no wlasnie - AVID... jaki??? kazdy ma inne oznaczenie, ktos moze mi to w skrocie scharakteryzowac (tzn ktory avid do czgo / dla kogo)?

środa, 15 czerwca 2005, 07:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona