Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 10:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 karta do montażu liniowego 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta do montażu liniowego
Poszukuję karty do montażu liniowego. Jedyną jaką udało mi się znaleźć jest karta wrocławskiego HDP. Niestety zbyt mało dobrego o niej słyszałem. Może ktoś mi podpowie inne rozwiązanie lub przekona mnie do HDP.

wtorek, 28 stycznia 2003, 10:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta
jesli masz dobrego kompa np. dwuprocesorowego, to wystarczy kontroler firewire i edycja z cyfrowej kamery jest bez problemu, do tego Avid xpress DV i masz prawie wszystko w czasie rzeczywistym.
Mozesz tez spróbować lepszych kart Pinnacle, ale cena powyzej 2000, one mają układy sprzętowe do obliczania efektów co znacznie przyspiesza pracę nad urozmaiconym projektem.

czwartek, 6 lutego 2003, 02:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podzielam opinię olej'a - kiedyś już pisałem że karta wideo przy zastosowaniu dobrego sprzętu jest zbyteczna. Mając dobry komp + Fire Wire +cyfrową kamerkę DV lub D8 in i out więcej niepotrzebujemy- tylko jeszcze dobry soft. W komputerach firmy Apple od dawna jest stosowane takie rozwiązanie, a to że do PC można wbudować port Fire Wire daje im też taką możliwość - pamiętając o dobrej wydajności i konfiguracji sprzętu co w klasie PC należy do użytkownika a w MAC'ach zajmują się tym specjaliści.

pozdrawiam
FStyl

czwartek, 6 lutego 2003, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedzi, ale piszecie nie na temat. Poszukuję sensownego (tzn. i sprzętowo i cenowo) rozwiązania do montażu liniowego. To o czym piszecie dotyczy montażu nieliniowego. Montaż liniowy polega na tym, iż przez kartę "przepuszcza się sygnał" bezpośrednio na magnetowid dodając jednocześnie napisy, efekty, plansze itp. Dawniej, w Amigach, taką rolę odgrywał genlock. Lecz niestety postęp technologiczny Amigi (o ile się nie mylę) zatrzymał się już (jak na dzisiejsze czasy) dość dawno. A i jakość sygnału z genlock-ów, które miałem okazję sprawdzić w żaden sposób mnie nie zadawalała. Stąd moje poszukiwania karty, która tę rolę spełniła by w PC.
Może jednak ktoś mi podpowie jakieś rozwiązanie.

poniedziałek, 10 lutego 2003, 23:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaz liniowy
Witam!
Widzę, że mamy podobe problemy z montażem liniowym.
Czasem okazuję się, że trzeba materiał zrealizować z kliku kamer i to bardzo szybko. Montaż nieliniowy w takich przypadkach jest bezsensowny, a zarazem czasochłonny. Jestem posiadaczem kliku kamer cyfrowych formatu DV. Poszukuję takiego samego rozwiązania jak Ty tzn. montaż liniowy na PC ale niestety jak narazie to tylko peryferyjne mixery video , które są bardzo drogie. Narazie nie udało mi się znaleść kogokolwiek w Polsce kto by się tym zajmował zawodowo.
Jeżeli wpadnie ktoś na jakikolwiek trop w temacie to prosze o kontakt:
grimix@interia.pl lub 606833558
pozdrawiam Grzegorz
PS Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to chociażby Windows MPlayer
może odtwarzać w tym samym czasie 2 ścieżki z tego samego dysku.
Wiec jest to możliwe. Słyszałem też ,że jest jakiś program do tego celu.

niedziela, 16 lutego 2003, 21:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]