Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 11:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Efekt w AP 1,5 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Efekt w AP 1,5
Witam serdecznie chcialbym nauczyc sie robienia dosyc dla mnie ciekawego efektu w AP 1,5.wiec zwracam sie jak zwykle do Was z pomocą. Efekt ten to tzw podswietlanie napisu z przemieszczeniem lub jak to woli blyskawica biegnaca przez napis. W czołówkach Grasshoopera tam gdzie pojawiaja sie napisy widac to najlepiej, tak samo jak w czołówce "Samo Życie". Probowalem samemu ale kicha nie wiem jak to ugryzc pytalem sie Grassa ale on to robil na Redzie a z tego jestem noga jak by ktos wiedzial to pomozcie
Dla stałych forowiczow zaznaczam iz szukalem tego watku na forum i nie znalazlem wiec nie ide na latwizne i pytam lecz wczesniej odrobilem prace domowa i poszukalem wynik "null"
Pozdrawiam

piątek, 19 sierpnia 2005, 08:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Narysuj tą błyskawicę w jakimkolwiek programie graficznym, zapisz z alfą, a potem w AP zaanimuj to.

piątek, 19 sierpnia 2005, 10:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzieki Damianie za odpowiedz ale ja to wszystko chyba zle opisalem dokladnie to nie rozchodzi mi sie o blyskawice rozchodzaca sie po napisie ale (hmm jak to opisac) taki neon ktory rozpoczyna sie na poczatku napisu i konczy sie na jego koncu a na dodatek najpierw pojawia sie początek napisu a pozniej w miare przemieszczania sie neonu poczatek niknie najlepiej jednak to widac na przykladzie prostej linii lub kola ktore na początku jest zwyklą kreska a pozniej w miare uplywu czasu rysuje sie kolo i w trakcie tego podswietlenie podąza za rysowaniem tego kola nie wiem czy udalo mi sie oddac sens tego efektu jak wczesniej pisalem najlepiej to widzialem w czolowce "Samego Zycia" w "Czułość i kłamstwa"
Z gory dzieki

piątek, 19 sierpnia 2005, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie do końca rozumiem :? Jeśli masz tą linię zanimowaną, to możesz użyć filtra crop, aby regulować, która część napisu ma być widoczna. Najlepiej jakbyś jakiś przykłąd jakby to miało wyglądać.

PS Samo życie jest dopiero w poniedziałek. Jak nie zapomnę, to przyjrzę się temu.

piątek, 19 sierpnia 2005, 12:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Cos np w stylu czołówek grasshopera sa na jego stronie nie pamietam dokladnie jego adresu, rozchodzi sie o te napisy pojawiające sie w czołówkach
Swoja droga chcialbym Ci podziekowac Damianie za tak szybkie odpowiedzi sa jednak ludzie ktorzy chca pomoc

piątek, 19 sierpnia 2005, 13:38
Moderator
Moderator

coś takiego? tak to opisałeś, że sam nie wiem o co chodzi. może wskaż o którą czołówkę ci chodzi.
http://grasshopper.myftp.org

pozdro

piątek, 19 sierpnia 2005, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak to ma byc taki efekt jak w czołówkach, to tak jak pisałem, narysuj w sofcie graficznym linie zwężającą się ku bokom, o szerokości równej conajmniej poziomej rozdzielczości materiału video, nałóż na to jakiegoś glowa lub blura. Zapisz jako tiff lub targa z alfą. W premiere stwórz 2 klatki kluczowe, w pierwszej obiekt jest całkowicie za np. lewą krawędzią obrazu, w drugiej klatce jest po przeciwnej stronie. Na napis nałóż filtr crop i za jego pomocą zsynchronizuj pojawianie się napisu z przebiegiem linii.

piątek, 19 sierpnia 2005, 17:54
Stały bywalec
Stały bywalec

O dzieki dzieki za pomoc juz odpowiadam co w temacie slychac, a wiec Grasshoper tak dokladnie o to mi sie rozchodzilo a co do Twoich czolowe to we wszystkich to wystepuje z tym ze tam wyglada to troche inaczej a ma to miejsce przy pojawiajacych sie napisach przyklad (czolowka juz nie najnowsza) napisy gdzie sa dane pary mlodej i swiadkow z tym ze te male a nie te duze.
Damianie opisalem mi niby moze i prosto cosik tam kumam ale mam kilka pytan a mianowicei czyzby ta linia miala miec 576 mm bo rozdzielczosc przeciez jest 720 x 576 i jak to pokazal Grasshoper jak ja pokierowac zeby np obchodzila ona napis (ta linia) albo postac czlowieka
Jeszcze raz dzieki za wszystkie odpowiedzi napewno nie pojda one w pustke gdyz jestem sumiennym uczniem i prace domowe odrabiam

wtorek, 23 sierpnia 2005, 11:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czyzby ta linia miala miec 576 mm bo rozdzielczosc przeciez jest 720 x 576
Conajmniej 576 pikseli. Musisz popróbować z różnymi długościami, aby wybrać optymalną. Dużo zależy też od szybkości "przelotu" linii
Cytuj:
jak ja pokierowac zeby np obchodzila ona napis (ta linia) albo postac czlowieka
Czegoś takiego jak w "Samym życiu" w Premiere nie zrobisz. tu już potrzeba czegoś do compositingu.

wtorek, 23 sierpnia 2005, 12:40
Stały bywalec
Stały bywalec

No coz szkoda ze sie tego nie da zrobic w AP ale przynajmniej mam juz jasnosc a jakbys byl tak mily Damianie to prosze Cie podaj mi jakis program (tak gwoli ciekawosci) w czym to mozna zrobic moze w AE ?.
A czy juz latwiejszy numer z owalem albo kolem lub napisami pojdzie na AP
I juz na koniec bo trcoche sie pogubilem z ta linia ona ma byc conajmniej 576 pikseli ale dluga czy szeroka

wtorek, 23 sierpnia 2005, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cie podaj mi jakis program (tak gwoli ciekawosci) w czym to mozna zrobic moze w AE ?.
Wybór jest szeroki: AE, Combustion, Commotion, Digital Fusion, Toxik, Boris Red, CinePaint.
Cytuj:
A czy juz latwiejszy numer z owalem albo kolem lub napisami pojdzie na AP
Napis jeszcze sie da zrobić, opis dałem powyżej[/quote]
Cytuj:
I juz na koniec bo trcoche sie pogubilem z ta linia ona ma byc conajmniej 576 pikseli ale dluga czy szeroka
No jasne, że szeroka

wtorek, 23 sierpnia 2005, 16:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]