Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 14:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Płyty-wypalanie VCD lub SVCD 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Płyty-wypalanie VCD lub SVCD
Witam wszystkich.
Czy bawicie się w wypalanie płyt VCD lub SVCD tak aby chodziły na stacjonarnych odtwarzaczach DVD? Ja w zasadzie mam to opanowane lecz mam niesamowity problem z nośnikami. Otóż nigdy nie mogę dobrać odpowiedniej płytki tak aby mieć pewność że będzie działać prawidłowo. Po wielu próbach stwierdziłem że nie chodzą płyty typu R tylko RW i to w dodatku niektóre. Mi udało się na płytkach CDRW LG (żółte okładki oraz na CDRW Werbatim kolorowe. Niestety znikły z rynku. Dodam, że testowałem wszystkie płytki na różnych odtwarzaczach DVD starych i nowych. Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem to proszę o pomoc lub może ktoś ma receptę na to ??????? POMOCY BO JESTEM BEZRADNY !!!!!!!

wtorek, 4 lutego 2003, 16:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Płyty VCD i SVCD
Witam.
Trochę dziwię się, że masz takie problemy z płytkami. Może twój odtwarzacz szwankuje. Ja używałem wszystkich rodzajów płytek R i RW, łącznie z "cmentarnymi - BLACK" i nigdy nie spotkałem się z błędami odczytu. Błędy występują tylko na porysowanych płytach DVD z wypożyczalni. Przy użyciu płyt BLACK, mój odtwarzacz DVD tuż po załadowaniu trochę dłużej się zastanawia, ale odczyt jest OK. Sprawdź odtwarzacz.
Pzdr.

wtorek, 4 lutego 2003, 22:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Płyty-wypalanie VCD lub SVCD
Mam podobny problem.

Mój SONY DVP S535-D nie potrafi przeczytać zrobionych przeze mnie VCD na CD-R ale za to czyta moje VCD na każdym CD-RW.
Gdzieś w CHIP'e wyczytałem że może to zależeć od konstrukcji lasera a konkretnie długości fali. Płyty DVD są obsługiwane przez falę o podobnej długość co CD_RW.
Jednak filmy tłoczone VCD / czytaj : takie ze sklepu/ są bez problemu czytane w tym odtwarzaczu.
Nie sądze aby udało się coś z tym zrobić.
Ale jeśli, to jestem zainteresowany poznaniem rozwiązania.

Pozdr.

środa, 5 lutego 2003, 00:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Czekam na inne i pozdrawiam wszystkich.

środa, 5 lutego 2003, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Proponuję, aby każdy kto ma doświadczenie z wypalaniem VCD i SVCD napisał jakich płyt używa do wypalania filmów (zarówno CD-R i CD-RW) i w jakich odtwarzaczach DVD próbował je odtwarzać i z jakim rezultatem.
Myślę, że takie zestawienia mogą być bardzo przydatne dla odwiedzających forum.
P.S. do zarządzających portalem.
A może by tak w tym portalu stworzyć taką listę na podstawie opinii użytkowników?
:wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:

środa, 5 lutego 2003, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wypalanie VCD
Myślę że dużo zależy od napędu, wiem że sony prowadzi politykę antypiracką i do pewnwgo momentu płyty CD-R i RW nie dzialały - z premedytacją. Ja mam Phillipsa i nie zanotowałem żadnych problemów z nagrywalnymi nośnikami.

Marcin

środa, 5 lutego 2003, 15:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Wypalanie VCD
Ja ze swojej strony mogę przygotować takie zestawienie jakich płyt (R,RW) jakie próbowałem i na jakich DVD stacjonarnych odtwarzałem.
PS ostatnio znalazłem w pewnym sklepie CDRW nieznanej mi firmy i VCD działa bez problemu ale na DVD z podwójnym laserem, czyli te odtwarzacze powyżej 3 lat nie radzą sobie a inne bez zarzutu.

czwartek, 6 lutego 2003, 14:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post VCD i SVCD
wypal z minimalną predkością X1 - może pomoże ... :wink:

środa, 12 lutego 2003, 21:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: VCD i SVCD
Zawsze wypalam z prędkością x1 lub wyjątkowo x2 ale na sprawdzonych płytkach.

czwartek, 13 lutego 2003, 14:38
Nowy
Nowy

Post VCD
Nie mam dużego doświadczenia z wypalaniem płyt, ale opowiem Wam ciekawostkę.
W supermarkecie zobaczyłem diskmena "no name" który, wierząc reklamom miał czytać wszystko (CD-R, VCD, mp3). Kupiłem, bo kosztował 150 zł i okazuke się, że faktycznie czyta VCD wypalane z szybkością 4x bez żadnego zająknięcia.
Ciekawe co na to posiadacze markowych sprzętów? :lol:

piątek, 14 lutego 2003, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obecne czytniki laserowe już chyba standardowo posiadają zmienną ogniskową, co pozwala czytać rozmaite formaty jeszcze trochę, a będziemy na stacjonarnych odtwarzaczach DVD oglądać filmy w kompresji DivX to tylko kwestia czasu.

wtorek, 18 marca 2003, 02:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]