Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 21:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Ulead Video Studio 8 - problemy 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ulead Video Studio 8 - problemy
Kilka miesięcy temu zainstalowałem UVS8. Montowałem w nim filmy amatorskie i wypalałem na płytach DVD. Było super.
Niestety w tym tygodniu po dwu miesięcznej przerwie próbowałem zmontować film (i to się udało), niestety nie mogę wypalić płyty DVD. Również wgranie filmu do kamery jest niemożliwe. Wgrywa się tylko film, ale bez podkładu muzycznego, komentarzy. Odinstalowałem i zainstalowałem program jeszcze raz, ale dalej to samo.
Jeszcze na dodatek nero wogóle nie chce nagrywać płyt DVD, CD nagrywa bez problemu. Płyty DVD też czyta bez problemu.
W UVS po skompresowaniu filmu do DVD są błędy w postaci zacięć filmu. mimo że materiał orginalny jest OK. (próbowałem wypalić pliki DVD na innym komputerze. Po montażu filmu w AVI DV, jest wszystko OK. Tyle że nie mogę nagrać tego ani na płytę DVD ani do kamery z powrotem.
Proszę o pomoc.

środa, 5 października 2005, 07:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Ulead Video Studio 8 - problemy
Błędy raczej są w kompie lub w windowsie niz w programie VideoStudio.
Genenralnie ten program sie po prostu nie sypie. Może w ciągu ostatniego czasu instalowałeś jakies programy, dodatkowe kodeki, itp- zapewne tu tkwi problem.
Dla pewności mozna przeinstalować VideoStudio, czyli usunąć program przez dodaj/usuń programu i dodatkowo usunąć wszystkie podkatalogi "Ulead" z katalogu c:/documents and settings (bez tej operacji przeinstalowanie nic nie daje chyba że jakimś cudem program wogóle sie nie uruchamia), a następnie zainstalować go ponownie.

środa, 5 października 2005, 11:59
Bywalec
Bywalec

Trochę powalczyłem z UVS8, ale niestety bez rezultatu. Odinstalować się nie dał, cały czas błąd instalatora. Postawiłem na nowo system i zainstalowałem od nowa UVS 8. I dalej nic, ten sam problem. Obrobiony film do AVI DV nie da się z powrotem wgrać do kamery (opcja export nie aktywna). Kompresja do DVD przebiega prawidłowo, ale po wypaleniu płyty pod koniec 30 minutowego filmu są zacięcia i przerwa w odtwarzaniu. Program UVS 8 ponownie nie da się odinstalować. Mam stary program UVS 5, który dostałem razem z kartą FireWire. Tam wszystko działa OK, ale niestety nie można w tym programie kompresować do DVD.
Pomóżcie, gdzie problem.
Program UVS 8 dostałem od kolegi razem z numerem serial, ale go nie rejestrowałem.

poniedziałek, 10 października 2005, 11:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Pomóżcie, gdzie problem.
Program UVS 8 dostałem od kolegi razem z numerem serial, ale go nie rejestrowałem.

Proponuję zapytac kolegi, skoro jest "dystrybutorem" oprogramowania- :lol:

...

A tak powaznie - to może lepiej używać programu legalnego - zaręczam, że wtedy nie będzie problemów...

poniedziałek, 10 października 2005, 11:58
Bywalec
Bywalec

No zgoda, pewnie to racja. Ale wcześniej było wszystko Ok. Robiłem filmiki co prawda do 15 - 20 minut, ten ma ponad 30 min, czy to ma znaczenie. Legalny mam program UVS5, ale tam nie ma kompresji do DVD.
Filmy robię tylko dla siebie. Może jednak uzyskam trochę pomocy. Jestem amatorem i takim chcę pozostać.
Pozdrawiam

poniedziałek, 10 października 2005, 14:01
Bywalec
Bywalec

Post Re: Ulead Video Studio 8 - problemy
napisałeś:
war napisał(a):
( ... )Jeszcze na dodatek nero wogóle nie chce nagrywać płyt DVD, CD nagrywa bez problemu. Płyty DVD też czyta bez problemu.
( ... )

Wskazuje to że nie tylko UVS ma problemy z nagraniem płyty. - Jeśli problem występuje po reinstalacji windows obstawiam że problem jest sprzętowy - uszkodzona nagrywarka, może płyta główna itd. Czasem małe "czyszczenie" jest zbawienne dla napędu. :)

poniedziałek, 10 października 2005, 14:17
Bywalec
Bywalec

Z nagrywarką się wyjaśniło, awaria sprzętowa - poszła do naprawy, zainstalowałem inną z drugiego kompa i ta nagrywa. Problem jest raczej z oprogramowaniem UVS 8. Np. dlaczego nie można go odinstalować w dodaj usuń programy - muszę czyścić ręcznie. Film po kompresji do DVD przez UVS 8 w podglądzie w kompie wydaje się OK, idzie do końca. Natpmiast po wypaleniu na płytę zacina się gdzieś po 25 min odtwarzania. Sam już nie wim co jest grane. Próbowałem kilka razy kompresować z AVI DV do DVD i wyplać płytę. ża każdym razem zaczyna zacinć się w innym miejscu. Materiał w AVI DV jest też Ok nie zacina się i idzie dobrze.
Może jeszcze tak zrobić. Zmontować film w UVS 5 i w UVS 8 skompresować do DVD i wypalić płytę, może wtedy pójdzie.
Jeżeli ktoś wie w czym problem to proszę o wskazówki. Podczas wypalania płyty nic w tle nie chodzi. Mam czysty, świerzy system, bez dostępu do internetu (wyłączone karty sieciowe) i bez antywirusa, wygaszacza itp.

poniedziałek, 10 października 2005, 14:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Skoro program nie daje sie odinstalować to znaczy , że nie zainstalował sie poprawnie, gdyż uszkodzony jest instalator programu (czyt.: kup legalna wersję!) lub uszkodzona jest instalacja windows (czyt.: kup legalną wersję) lub windows nie jest zaktualizowany lub zaistniała awaria sprzętowa np. pamięć, płyta główna itp.

poniedziałek, 10 października 2005, 16:06
Bywalec
Bywalec

No dobrze, na pewno macie rację. Mam możliwość kupić w miarę tanio UVS 7 SE - wersja legalna, ale kiedyś razem w pudełku z kartą FireWire była ta wersja programu i niestety, nie było możliwości kompresowania filmu do DVD. Czy wersja pudełkowa UVS 7 SE, będzie miała taką możliowość. Zaznaczam, że nie mam jak tego sprawdzić.

wtorek, 11 października 2005, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli film zacina ci sie przy odtwarzaniu z plyty to proponuje uzycia lepszych (markowych) plyt. Mozesz tez nie wypalac od razu na plyte lecz do pliku i tak stworzone przez UVS8 pliki odtworzyc jakims playerem. Jesli nie bedzie sie zacinac to odpowiedz masz gotowa. Wina lezy po stronie nosnika lub nagrywarki.

wtorek, 11 października 2005, 15:27
Bywalec
Bywalec

Sprawdziłem tak jak pisałeś DiscoLED. Rzeczywiście w UVS8 po kompresji do DVD i zapisaniu do pliku na HDD, film odtwarza się bez zacięć, a po wypaleniu płyty są zacięcia. Po wypaleniu następnej płyty zacięcia się też pojawiają ale w innym miejscu. Do około 20 min film leci prawidłowo, później pojawiają się pojedyncze zatrzymania, aż do całkowitego zatrzymania. Używam płyt firmy HAWAK, pakowanych po 10 szt. Kiedyś na tych płytach tylko z innej paczki wypalałem filmy ale krótkie do 15 min i było OK. Używałem też tej samej nagrywarki.

Mój sprzęt: proc Sepron 2600+, 512 DDRAM, 160GB HDD/7200, Radeon 128MB, nagrywarka DVD (2x nagrywanie dvd)

środa, 12 października 2005, 08:00
Bywalec
Bywalec

Uzyj porzadnych, markowych plyt DVD -> TDK, Verbatim. Hawk to najgorszy szmelc jaki jest - to, ze do tej pory nie miales z nimi problemu bylo spowodowane dlugoscia Twoich filmow i pewnie troche szczesciem ;).

Ps. Witam cale forum, gdyz to moj pierwszy post, pomimo iz czytam Was od dawna.

Pozdrawiam
Imer

środa, 12 października 2005, 08:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]