Teraz jest wtorek, 19 marca 2019, 02:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Usunięcie znaku wodnego 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Usunięcie znaku wodnego
Mam problem. Nie wiem jak usunąć znak wodny z sekwencji filmowej. Konkretnie chodzi mi o napis "gettyimages". Czy jest na to jakiś sposób?
Wiem, że można zrobić to czyszcząc klatka po klatce ale efekt jaki uzyskuję nie zadowala mnie. I nie piszcie że to nielegalne bo doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Proszę pomóżcie.

wtorek, 18 października 2005, 18:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Szybko znieś kompa do piwnicy bo już jadą do ciebie agenci jak sie tak oficjalnie przyznałes że jesteś złodziej i to zdajacy sobie z tego sprawe.A tak na poważnie należy poszukać jakiejś szparki w kompie i wsunąc tam swoją karte bankowa problem znika natychmiast.

niedziela, 23 października 2005, 07:45
Nowy
Nowy

Dzięki fachowcu od obróbki wideo. Zadałem konkretne pytanie i spodziewałem się konkretnej odpowiedzi bo do tego służy chyba to forum. Ale jak widzę "starzy wyjadacze" poprostu nabijają sobie posty. Jeżeli nie możesz mi pomóc to po co wypisujesz takie bzdury. Kicha z wodą. A myślałem że mam do czynienia z poważnymi ludźmi...
Pozdrawiam

poniedziałek, 24 października 2005, 09:35
Moderator
Moderator

sam jesteś niepoważny zoltar, to co chcesz zrobić to niestety kradzież, a tu ci nikt nie powie jak to zrobić, bo tu są powazni ludzie.
a tak poważnie to nie ma prostego sposobu. możesz zrobić maskę równoważącą i cały obrazek zrównoważyć levelami, ale nie powiem ci jak to zrobić ;)
zoltar7 napisał(a):
"starzy wyjadacze" poprostu nabijają sobie posty

uwierz mi kolego, "starzy wyjadacze" mają gdzieś liczbę pod nickiem. po wielu miesiącach na forum i kilkuset postach na koncie poprostu przestaje się zwracać na to uwagę...

pozdro
Obrazek

poniedziałek, 24 października 2005, 13:09
Nowy
Nowy

Wybaczcie, ciężki dzień od rana.

poniedziałek, 24 października 2005, 13:17
Nowy
Nowy

Chociaż patrząc na to z innej strony, to jak nazwać posiadanie na dysku filmów, ktore dopiero co pokazały się w kinach albo muzyki w formacie MP3... Czy są osoby, które nie mają tego typu rzeczy na swoich kompach... Ale to nie jest kradzież...

poniedziałek, 24 października 2005, 13:26
Moderator
Moderator

no dobra, twoja argumentacja mnie przekonała... dlatego zamieszczam tutorial pt.:
"Jak pozbyć się znaku wodnego"
by GrassHoppeR

oto przykładowy obrazek z watermarkiem:
Obrazek
najistotniejszą i najtrudniejszą rzeczą jest stworzenie negatywu watermarka. najlepiej wykorzystać "czyste" logo np. ze strony, lub jeżeli jest to napis można spróbować zrobić to poprzez dobranie identycznej czcionki i odpowiednie wyskalowanie napisu. w powyższym przykładzie watermark jest oparty na filtrze emboss, więc i my musimy go użyć. a oto prawidłowy negatyw watermarka z powyższego obrazka:
Obrazek
negatyw przenosimy jako oddzielną warstwę na obrazek, z którego zamierzamy usunąć watermarka i pozycjonujemy go dokładnie w miejscu watermarka na obrazie oryginalnym.
teraz należy dobrać odpowiedni tryb nakładania. w powyższym przykładzie najlepsze rezultaty dało soft light, jednak zdarzają się wyjątki. a oto efekt tego etapu:
Obrazek
jak widać efekt nie do końca dał oczekiwany rezultat. aby poprawić efekt najlepiej jest dopasować poziomy (narzędzie levels):
Obrazek
efekt jaki to dało jest już bliski pożądanemu rezultatowi:
Obrazek
oczywiście można zaznaczając niewłaściwie usunięte fragmenty na negatywie i indywidualnie dopasowując levele doprowadzić do całkowitego zniknięcia watermarka.
w przypadku usuwania znaku na materiale animowanym należy sprawdzić, czy negatyw prawidłowo usuwa watermarka na kilku przykładowych klatkach, a następnie zaimportować sam negatyw do programu montażowego i wstawić go nad nasz materiał zachowując odpowiedni tryb nakładania.

pozdrawiam i życzę udanych kradzieży.
Obrazek

poniedziałek, 24 października 2005, 17:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 24 października 2005, 18:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]