Teraz jest wtorek, 27 października 2020, 14:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Z analoga na DivX - jaką kartę kupić? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Z analoga na DivX - jaką kartę kupić?
Cześć.

Mam sporo kaset VHS, które chcę zgrać sobie na CD. Nie mam jeszcze żadnej karty video... ale planuję zakup i tu pytania:
- czy kupić tuner TV czy kartę video (jakie są główne różnice???)
- jaki model wybrać (do 800 zł) ???
- czym różnią się te tanie (100-200 zł) od tych po 600-800 zł???
- jakie oprogramowanie jest najlpsze i najłatwiejsze w obsłudze???

Z góry dzięki!

piątek, 14 lutego 2003, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karty
witam

Osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem zwykłej karty TV (PixelView na chipie Bt878) która z powodzeniem zgrywa obraz analogowy w pełnym PAL.
Oczywiście są jeszcze karty video wyspecjalizowane w tych czynnościach, ale nie wiem czy warto dokładac nie zawsze małe pieniądze do czegos takiego - tymbardziej że chodzi o wrzucenie kilku VHS-ów na CD a nie większą zabawę. Tymbardziej że do zabawy są teraz kamery DV i połączenia cyfrowe.

Co do programu to jest takie cudo jak VirtualDub który w dość skuteczny i myślę wygodny sposób zrzuci tobie to co chcesz na dysk. Wybór rozdzielczości, dodatkowych filtrów itp jest szeroki - niekoniecznie PAL, 1/2PAL i 1/4 PAL (jak to miałem w oryginalnym oprogramowaniu do karty).

Polecam. Osobiście zrzucam (często całe programy lub filmy) z Cyfry+. Do obróbki celem różnorakich testów w pełnym PALu (kodeki mjpeg lub HuffYuv), lub w rozdzielczości 384x288 (Divx) - wtedy komp robi za magnetowid.

PS. Są wersje VirtualDuba które można zaprogramować na angrywanie o określonej godzinie itd

Pozdrawiam

emes

sobota, 15 lutego 2003, 13:47
Bywalec
Bywalec

Jeżeli chcesz zgrać tylko kilka kaset i tyle to emes ma rację - karta TV, ale jeśli najdzie cię później ochota na zgrywanie jeszcze czegoś plus kamera itp to tylko karta Video. ja przeszedłem taką drogę.
Do karty TV z reguły dołączają oprogramowanie - ja miałem Aver - całkiem dobry magnetowid (programowy) dołączyli.
Virtual Dub jest super, ale trudny w obsłudze (żadnych kreatorów czy czegoś takiego).
Polecam jeszcze programik ferro - to taki magnetowid softwarowy (powinien być na http://www.mp4.com.pl)
co do kart Video (cena powyżej 1200zł) to już inna bajka - zgrywanie w pełnym PAL, komputer się przy tym nie poci, dają dużo lepsze oprogramowanie, montaż nieliniowy. Ale za to trzeba się więcej narobić, żeby ogłądać TV i zgrywać programy z TV. Można oczywiście dołożyć karta Video + TV ale czasami przerwania w kompie się gryzą.
Słowem - masz kasę i będziesz się tym zajmował = karta Video.
Chcesz się pobawić = karta TV
pzdr.

sobota, 15 lutego 2003, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do cen kart video to tak do końca bym się nie zgodził. Używanego analoga / AV Master czy DC30/ można kupić już za kwote poniżej 1000zł wraz z oprogramowaniem. Natomiast mniej znane np. Aver Media - MV 300 czy mniej "popularne" jak VideoZip jeszcze taniej. :P

sobota, 15 lutego 2003, 21:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]