Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 20:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Przechwytywanie, montaż, zgrywanie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przechwytywanie, montaż, zgrywanie
Uf! wieeeele pytań. Co mam? Notbooka C1.5 z IEE 1394, tuner video AverMedia (wiele pytań), kamerę DV, program Windows Movie Maker. Chcę zgrywać filmy, montować, zapisywać na CD, DVD. Do odtwarzania w domowym i na kompie. Pytanie najważniejsze w jakim formacie przechwytywać film i co można z tym zrobić?
W programie WMM wiele możliwości. 640x480 30 kl. najlepszy format, ale który wybrać? Do wyboru (chyba 5). Z różną wielkością pliku i szybkością transmisji ale zawsze ten sam format. No i 640x 480 to raczej NTSC niż PAL. Do montażu mam tylko program WMM. W AwerMedia (tu się gubię całkowicie) do wyboru: PAL, NTSC (różnią się foramtem kadru i liczbą klatek) MPEGI, MPEGII, AVI (w AVI wybór kodowania, który wybrać? i po co?), ponadto wybór VCD, SVCD, DVD. Do wyboru jeszcze rozmiar kadru (czyli jakość). Zauważyłem, że do VCD przypisany jest MPEGI (288x352), do SVCD MPEGII (480x576), do DVD MPEGII (576x704/720?). W AVI jak kto chce (?). Jak się ma i po co wybór między MPEG, AVI, VCD, SVCD, DVD? Czy przechwytywany film jest "czysty", czy od razu kodowany (jakie ustawienia mają na to wpływ?) Czy ja dobrze myślę że, AVI to format najbardziej otwarty i możemy wybierać: PAL, NTSC, kodek, format. MPEG-i to określony format i kodek, a VCD, SVCD i DVD to sposób zapisania materiału na płycie? Jak się ma do tego wszystkiego Dvix i Xvid? Na koniec pytanie. Czy taki komp jest wystarczający?

środa, 2 listopada 2005, 05:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Przechwytywanie, montaż, zgrywanie
CSławek napisał(a):
Pytanie najważniejsze w jakim formacie przechwytywać film i co można z tym zrobić?
Czy taki komp jest wystarczający?

Ad 1 - "cuda"
Ad 2 - powinien

środa, 2 listopada 2005, 13:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]