Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 09:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak zrobić taki efekt? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak zrobić taki efekt?
Chodzi mi o efekt rozmycia na filmei zrobiony w ten sposób aby cześć obrazu np. środek był ostry i stopniowo rozmywał się aż na krawędziach całkiem nieostry, albo nieostre same krawędzie które przechodzą w ostry obraz bliżej środka. Najbardziej chciałabym osiągnąć efekt małej głębi ostrości ale nie wiem czy da się to zrobić programowo używam adobe premier pro, próbowałam już róznych metod kluczowania itp. poroszę potrzebny mi pilne taki efekt małej głębi ostrości poradzcie coś.

wtorek, 8 listopada 2005, 13:11
Nowy
Nowy

Post ?
nikt nie wie jak to zrobić??? :(

wtorek, 8 listopada 2005, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co ty myslisz, że tu ludzie nie mają innych zajęć, tylko siedzą na forum czekają aż ktoś zadanie pytanie (które notabene było już omawiane), a potem się prześcigają w odpowiadaniu, bo każdy chce dostapić zaszczytu bycia tym, który odpowie pierwszy.

wtorek, 8 listopada 2005, 14:33
Moderator
Moderator

próbowałam już róznych metod kluczowania itp.

:lol:

tu się mści nieznajomość podstaw obróbki obrazu...

wtorek, 8 listopada 2005, 14:58
Nowy
Nowy

wiecie co nie wiem po co wam to forum jak tylko prowadzicie przepychanki słowne a najwięksi pyskacze mają najmneijszą wiedzę. Skoro pytam drogi kolego to znaczy że nie wiem wiec odpoweidz, że nie znam zasad obr. borazu to żadna odpwoedz bo sokro rzekomo ty ją znasz to udziel sensownej rady jeśli tego nie robisz to sam jesteś w tym kiepski. Mam propozycję nie potrzebuje bzdurnych odpwiedzi tylko sensowne od normalnych ludzi z którym da sie prowadzić dyskusje na poziomie wiec jeśli ktoś chce się wyładować to niech idzie na siłownie i proszę na mój "post" nie odpowiadać.

wtorek, 8 listopada 2005, 15:29
Nowy
Nowy

a do kolegi powyzej kochany kluczowanie też można do tego wykożystać i mski i wiele innych sposobów. Wiec podstaw to ty raczej nie masz:( co przykre bo sie wypowiadasz niepotrzebnie. I cokolwiek byś nie napisał nie odpoweim chyba że będą to sensowne argumenty inaczej nie zniżę się do poziomu dysksji twojej i niesty wielu forumowaiczów tutaj.

wtorek, 8 listopada 2005, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kochany
No, no Grass, doczekałeś się adoratora na forum :mrgreen:

wtorek, 8 listopada 2005, 15:42
Nowy
Nowy

No niestety przejrzałam forum i nie chodzi mi o wasze propozycje rozwiązania problemu ani nałożenia maski ani gradientu wygląda to fatalnie na fatalnych filmach ślubnych, jeśli ktoś to potrafi zrobić dobrze zmnejszenie głębi ostrości na filmie proszę o pomoc.

wtorek, 8 listopada 2005, 15:48
Nowy
Nowy

No nie adorowac kogoś z takim nickiem litości!!!!

wtorek, 8 listopada 2005, 15:50
Moderator
Moderator

miyoki, to ty jestes pyskaczem. podważanie moich kompetencji i umiejętności jest twoim prawem, ale nie licz na jakieś specjalnie dla ciebie pisane tutoriale w celu udowodnienia, że potrafie czy inne bzdety
Cytuj:
kochany kluczowanie też można do tego wykożystać i mski i wiele innych sposobów. Wiec podstaw to ty raczej nie masz:(

Cytuj:
No niestety przejrzałam forum i nie chodzi mi o wasze propozycje rozwiązania problemu ani nałożenia maski ani gradientu wygląda to fatalnie

no widzisz, gradienty, maski itp, które to można nakładać za pomocą kluczowania, to zupełnie chybiona droga uzyskania tego efektu. słowami o możliwości wykorzystania do tego kluczowania tylko się ośmieszasz. więc nie mów proszę o mojej niewiedzy.
Cytuj:
eśli tego nie robisz to sam jesteś w tym kiepski

ot i nie zrobię. jakbyś potrafił wyszukiwać, to już kiedys opisałem jak ten efekt uzyskać. możliwości jest kilka...
a co do efektów masek i gradientów, to może ty nie potrafisz poprostu tego estetycznie i z głową wykonać?

nara

PS1. podpowiem, że akurat do tego efektu potrzebne jest użycie gradientu
PS2. co ci sie nie podoba w moim nicku?

wtorek, 8 listopada 2005, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poza tym miyoko chyba nie wiesz do końca czym jest głębia ostrości (patrz 1-szy post)

wtorek, 8 listopada 2005, 16:15
Nowy
Nowy

no rady o maskach to ty podawałeś w odpowiedzi na jakieś pytanie. Gdybyś uważnie przeczytał mój post też byś wiedział o co mi chodzi napisałam o ostrym obrazie w środku a na brzegach nieostrym lub co mnie bardziej interesuje jeśli ktoś wie jak zrobić mała głębię ostrości programowo a nie podczas nagrywania ( bo jak chyba zdajesz sobie sprawę z tego tu kamery cyfrowe mają ograniczenia) i aby to wyglądało naturalnie. Chodzi mi też nie o efekt nakladaania gradientu który jest sztuczny i nieruchomy mi osobiście to rozwiązanie się nie podoba. Widziałam świetnie zrobiony film notabene ślubny film byl niestety od kogoś z Australi i on rewelacyjnie używał efektów rozmycia i małej głębi i wiem iż autor filmu robił to programowo. Niestety ja tego nie potrfie zrobić, być może premier lub avid też nie ma takiej możliwości ale niestety też nie spotkałam się z tak prfekcyjnym użyciem tego efektu nigdy wcześniej na żadnym filmie i ślubnym i innym za wyjątkeim profesjonalnych ( czyt. telewizyjnych lub kinowych ) produkcji ale tam raczej było to osiągane w sposób tradycyjny co przy cyfrowej kamerze jest niemożliwe niestety. Więc liczyłam iż spotkam tu kogoś kto wie jak to zrobić. A co do nicka nic do niego nie mam. To była złośliwość przyznaję. Cóż kobiety potrafią być złośliwe. A brak wiedzy wytykałam ci tylko w odewecie bo nie wiem jaką masz i jakie są twoje realizację, żeby się wypowiedzieć musiałabym je zobaczyć tak jak ty moje.

wtorek, 8 listopada 2005, 16:47
Moderator
Moderator

wtorek, 8 listopada 2005, 16:50
Nowy
Nowy

Nie o to mi chodziło do końca tutaj widać iż jest to rozmazanie natomiast na filmie który oglądałam był efekt małej głębi ostrości. Nie wiem jak ci wytłumaczyć musiałbyś chyba zobaczyć fragment filmu. Jedynie co zdązyłam spytać autora to to, że było to zrobione programem. Ale jakim i jak to już nie wiem.

wtorek, 8 listopada 2005, 17:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

miyoki glebie ostrosci o jakiej myslisz mozna robic kamerami cyfrowymi ale z profesjonalna optyka. Jesli chodzi o programowa glebie jest to mozliwe do zrobienia np w Adobe After Effects na ruchomych maskach, jest to bardzo pracochlonna praca. Gdzies widzialem w necie nawet tutoriala do tego poszukaj na http://www.creativecow.net/articles/aftereffects.html.
Jesli chodzi o effekt jaki GrassHoppeR zrobil to 10sek w Photoshopie :) ale chyba chodzi o obraz ruchomy.

wtorek, 8 listopada 2005, 17:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona