Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 08:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kolorystyka obrazu... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kolorystyka obrazu...
Witam serdecznie! Mam pytanie do znawcow tematu... w jaki sposob uzyskiwany jest efekt kolorystyki obrazu w programach takich jak np. "Misja Martyna"? Czy podczas rejestracji stosowane sa jakies filtry, moze schematy kolorow w kamerach, a moze to kwesja odpowiedniej korekcji w prgramie edycyjnym? W jaki sposob uzyskac podobny efekt? Pozdrawiam!

niedziela, 27 listopada 2005, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bagi wszystko co piszesz poza ustawieniami w kamerze. Filtry badz efekty w postprodukcji ;D
Z tego co zobaczylem na stronie i pamietam z reklam to glownie uzywane sa tam filtry w rodzaju Tiffenowskiego Coral od 1 do 3.

poniedziałek, 28 listopada 2005, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cos kiedys czytalem na temat schematow w kamerach profesjonalnych. Konkretnie, ze sa pewne ustawienia dla produkcji pseudo "filmowych" i "newsowych". Tak mi sie wydaje, ze to rowniez ma wplyw na ten efekt kolorystyczny, ktory bardzo mi sie podoba:) Dzieki za odpowiedz Luka... smigam na Studio Plus, wiec z tymi filtrami bedzie troche problemow, ale mam nadzieje ze jakis ekwiwalent znajde :) Pozdro!

poniedziałek, 28 listopada 2005, 09:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bagi Coral to filtry na kamere :D Co do ustawien.. Coz. Zrobmy tak. Wyslij mi kawalek (z 10 sek) materialu z Twojej kamery i powiedz jak ma wygladac ja to zrobie i odesle z instrukcja jak najlatwiej to zrobic.

poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

OK. Dobry pomysl... dzisiaj po poludniu to zrobie :) Thanks...

wtorek, 29 listopada 2005, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Luka_Brazzi a jakich uzywasz filtrow "softwerowych" ? Moze posiadasz linka do strony producenta z jego efektem.

wtorek, 29 listopada 2005, 13:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kermit mam chyba 1,5 giga samych pluginow :) Do tego swoje filtry jakie robie w miare potrzeby w fotoszopie. Powiedz co potrzebujesz to dostaniesz.

wtorek, 29 listopada 2005, 17:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Luka_Brazzi przydal by mi sie jakis dobry plugin do AAE z korekcja kolorow. Chcialbym uzyskac effekt przekoloryzowania (podciegniecia nasycenia kolorow) czesto spotykowanego w teledyskach, widomo ze nie uzyskam efektu takiego samego ale chociaz zblizony. Dobrze by bylo abym mogl w nim zrobic efekt filtru 2 kolorowego tzn np przekoloryzowac samo niebo :) w przejsciem lagodnym "gradientu". Dzieki za pomoc.

środa, 30 listopada 2005, 11:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli ogladacie czasami na TVN TURBO angielski program TOP GEAR, podczas prezentacji samochodow uzywaja swietnych filtrow jestem ciekaw jakim sposobem uzyskuja taki effekt ???

sobota, 3 grudnia 2005, 11:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do wysycenia kolorow. W AE domyslnie jest silnik korekcyjny i do wysycenia sluzy saturacja (saturate). Najlepszym mozliwym silnikiem korekcyjnym do AE moim zdaniem jest Color Finesse.

Co do Top Gear. Postprodkcyjnie jest tam robione wiele ale przede wszystkim uzywaja pelnego zestawu filtrow na kamerach. Filtry Coral, Promist, rozne barwne polowkowe...

sobota, 3 grudnia 2005, 12:06
Nowy
Nowy

Post Poświata postaci...
Odnośnie filtrów obrazu to i ja mam pytanko:

Jak uzyskać efekt poświaty postaci? Konkretnie chodzi o rozjaśnianie ciemnych ujęć, czego efektem jest wrażenie, jak by jasne części się świeciły. Czy da się coś takiego uzyskać w programie do edycji, czy lepiej użyć VirtualDub'a?
Pytanko drugie a pro pos plugionów - czy jest możliwość dodawania pluginów do Pinnacle Studio 9?

niedziela, 4 grudnia 2005, 23:51
Nowy
Nowy

Post Re: Poświata postaci...
bartifilm napisał(a):
Jak uzyskać efekt poświaty postaci?

Ja wykonałabym to np. w After Effects w sposób wskazany na FILMFX, czyli wrzuciłabym w timeline ten sam fragment filmu na dwie ścieżki, a później stworzyłabym maskę wókół postaci i nałożyła efekt glow.

Ostatnio edytowano piątek, 10 lutego 2006, 07:58 przez Tusia, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 00:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do "bartifilm" da sie dodawac pluginy do Pinnacle Studio 9 http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight= tutaj znajdziesz mase dodatkow ;)

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co do TopGear to widziałem filtry które zakładają na obiektyw kamery .. tak że zgadzam sie w tym punkcie z Luką ;>

Cytuj:
Coz. Zrobmy tak. Wyslij mi kawalek (z 10 sek) materialu z Twojej kamery i powiedz jak ma wygladac ja to zrobie i odesle z instrukcja jak najlatwiej to zrobic.

Świetnie by było Luka gdyby więcej osób mogło zobaczyć efekt Twojej pracy wraz z Twoim komentarzem ...

PS. w dziale Canopus pisałem posta o rzeczach których brakuje mi w Ediusie i wspomniałem tak o korekcji nasycenia kolorów dla każdej składowej RGBCMY i ktoś wspomniał że nawet w Color Finesse nei da się tego zrobić ... Otórz znalazłem to w Ediusie jednak więc polecam spróbować ... (da się to zrobić nei tylko dla każdej składowej ale i osobno dla odcieni jasnego ciemnego i szarego każdej z tych składowych ... :D )

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 19:44
Nowy
Nowy

Post Wielkie dzia.
Dzięki bardzo za linki do pluginów. Jestem w fazie testowania.

Nadchodzą święta i takie pytanko mi się nasuwa. Powiedzmy, że kręcimy bombki na choince i chcielibyśmy dodać im uroku. Jak zmiękczyć obraz, by "lśnił"? Chodzi zarówno o zmiękczenie choć w części takie, jak w filmach fabularnych, jak również o wrażenie, jak by pokazywany obraz był jak ze snu.
Czy jest jakiś efekt, który dałoby się dodać również do PS?

Swoją drogą, jeśli wśród pluginów, które ściągnąłem znajdę coś w tym stylu, to dam znać.

środa, 7 grudnia 2005, 01:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona