Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 07:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Zgrywanie_kamera_analogowa_SONY_VX1E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zgrywanie_kamera_analogowa_SONY_VX1E
Witam wszytkich!

To mój pierwszy post na tym forum.
Zwracam się do szanownych forumowiczów (specjalistów) o porade przy przegrywaniu z kamery analogowej SONY VX1E (CCD) za pomocą karty telewizyjnej Leadtek 2000 XP (aplikacja Winfast).

Mianowicie pobrany obraz z kamery jak dla mnie jest doskonałej jakości . Problem dotyczy pojawiającego się w zgranym materiale paska o grubości 2 mm znajdującego się 1 mm od dolnej krawedzi ekranu. Nadmieniam,że podczas podglądu bieżącego materiału z kamery problemowy pasek nie wystepuje.

prosze o pomoc jak go zlikwidować?

Czy zalezy to od ustawienia roździelczosci> jakim progarmem zgrywać>no i jeżeli nie da się tego usunąć na etapie zgrywania czy można w jakiś sposób przekadrować to w programie w sposób nie szczególnie skomplikowany?

Z góry dziekuje za pomoc

Z poważaniem Łukasz

wtorek, 13 grudnia 2005, 13:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie jestem specjalistą , ale wydaje mi się że zgrywanie przez kartę TV to nie najlepszy pomysł. I nigdy nie będziesz zadowolny z uzyskanego wyniku.
Raz bedzie to pasek potem jakośc pozgraniu na płytę itd.
Poszukaj najprostszej karty analogowej i swoje wysiłki skup na pracy twórczej swojego filmu.
Zyczę powodzenia

wtorek, 13 grudnia 2005, 14:01
Nowy
Nowy

gnatek..zgrany materiał jest naprawde wysokiej jakości nawet na pełnym ekranie (pomijając przeplot) mnie intereseuje usunięcie tego paska? zastanawiam się czy to wina sprzętu czy też karty TV?

wtorek, 13 grudnia 2005, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie przejmuj się paskiem. Po ew. obróbce i zgraniu materiału na DVD nie będzie go widać. :lol:

wtorek, 13 grudnia 2005, 15:01
Nowy
Nowy

Post ...pytanko?
Mam taką samą kartę TV i kamerę analogową SONY Video 8 XR (nie wiem czym sie różni od Twojej)...ale ja nie jestem zadowolony z jakości zrzucanego obrazu.
Proszę powiedz mi jak zgrywasz no i na jakim PC.
Pozdrowienia
Michał
P.S. Ja też mam ten pasek na dole i jeszcze z boku, ale na razie nie myślałem jak go zlikwidować.

wtorek, 13 grudnia 2005, 17:55
Nowy
Nowy

powiem tak pasek o ktorym mowa w moim pierwswzym poście faktycznie znikl podczas nagrania materiau na DVD.

Dotychczas zrzucalem material Ulead Studio 8 i oryginalnym programem z karty TV Win Fast.

Prosze o wypowiedz innych osób ktore zgrywaja material z kamery analogowej przez karte TV Leadtek, w jakim programie maja najlepsze efekty?[/list]

wtorek, 13 grudnia 2005, 23:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z analoga zrzucałem kilkoma programami ale najlepiej zrzucil darmowy, nijaki "Free VCR", poprostu nie mam się doczego przyczepić. No moze dziwny w obsłudze, ale działa.....

wtorek, 13 grudnia 2005, 23:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]