Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 09:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PILNE ! Ułożenie klipów na timeline z dwóch kamer. 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post PILNE ! Ułożenie klipów na timeline z dwóch kamer.
Witam
Dotąd nie było mi to nigdy potrzebne ale pilnie muszę zmontować ślub. Mam materiał z dwóch różnych kamer zgrany na dysku, podzielony na sceny.
Czy jest taka opcja aby klipy "poukładały" się synchronicznie - najlepiej na dwóch ścieżkach - na jednej ścieżce materiał z pierwszej kamery a na następnej ścieżce klipy z drugiej ??? Ważne jest zachowanie synchronizacje na podstawie timecode kamer... Kombinuję i nie mogę dojść jak to zrobić.

Robię to UMS 7 Pro ale może w Premiere jest podobnie.

Jakieś rady ?

środa, 28 grudnia 2005, 21:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ktoś pisał że potrafi to w Premiere Pro zrobić ... tylko nei pamietam czy tutaj czy na filmowiec.pl ... ;/

czwartek, 29 grudnia 2005, 13:03
Moderator
Moderator

Tak, było o tym pisane tutaj: http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... hronizacja
Poczytałem ten i inne posty i... synchronizuję ręcznie :-( Scena po scenie...
Pozdrawiam

czwartek, 29 grudnia 2005, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nawet, jeżeli program ma funkcję automatycznej synchronizacji czasu, to biorąc pod uwagę, żę nie jesteś w stanie ustawić zegarków w kamerach z dokładnością do 1/25 sekundy, to i tak ręcznie musisz dosynchronizować położenie klipów. Przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu więcej niż o 1-2 klatki jest zauważalne.

sobota, 31 grudnia 2005, 01:36
Bywalec
Bywalec

Post synchronizacja
jest genialny sposób na pełna synchronizacje z kilku kamer. Ale muszą one być włączone przez cały czas rejestracji. Pracuje na Ulead Media Studio Pro 7. Podczas kręcenia na trzy kamery przez przypadek zauważyłe jedną genialną rzecz.

piątek, 10 lutego 2006, 21:20
Moderator
Moderator

Post Re: synchronizacja
czechu napisał(a):
jest genialny sposób na pełna synchronizacje z kilku kamer. Ale muszą one być włączone przez cały czas rejestracji. Pracuje na Ulead Media Studio Pro 7. Podczas kręcenia na trzy kamery przez przypadek zauważyłe jedną genialną rzecz.

Czy tylko mi się wydaje, że zacząłeś i nie skończyłeś ???

sobota, 11 lutego 2006, 10:13
Bywalec
Bywalec

Post synchronizacja
Tak nie skończłem. zasatnawiałem czy się z tym podzielić , no ale trudno dzielę się z tym. Najważniesza jest technika pracy. Opowiem jak ja to robię. Podstawowy dźwięk i obraz biorę ( matkę) z kamery odpowiednio do tego ustawionej. Pozostałe kamery ustawiam zgodnie z moimi planami rejestracji. Synchronizację uzyskuje (dostałem olśnienia na stole montażowych) poprzez błysk zwykłą lampą błyskową , ustawiam wszystkie wtedy kamery oczywiście wcześniej ( ale kamer nie wyłączam), ale podczas takich uroczystości tych innych błysków fleszy jest dużo i one nieraz służą mi pomocą. Błysk lampy rejestruje się tylko i wyłącznie na jednej klatce filmu . Na poszczególnych ścieżkach rozkładam obraz z wszystkich kamer rozciągam obraz do jednej klatki i znacznikami zaznaczam tą klatkę z błyskiem lampy i przesuwam poszczegolne obrazy na timeline aby wszystkie znaczniki sie pokryły. Wtedy synchronizacja jest 100%. Blokuje poszczególne ścieżki. następnie przeglądam i zaznaczam miejsca do wycięcia ( nie wiem jak ty to robisz , ale UMS posiada możliwośc zautomatyzowania procesu cięcia na znacznikach ) robie to tak z wszystkimi ścieżkami, i po wycięciu każdą scenę blokuję , aby mi się nie przesuneła ( synchronizację wtedy szlak trafi), mi to dość szybko idzie. Nie mam problemu z montażem na kilka kamer.

sobota, 11 lutego 2006, 11:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaciekawił mnie ten kawałek: "UMS posiada możliwośc zautomatyzowania procesu cięcia na znacznikach". Mógłbyś przybliżyć ten proces. W jakich zakładkach sie to znajduje.

sobota, 11 lutego 2006, 11:59
Moderator
Moderator

sobota, 11 lutego 2006, 12:28
Bywalec
Bywalec

Post automatyczne cięcia
Nic prostrzego , jeżeli przegladasz materiał ze źródłowy . to masz możliwość na tym etapie wstawiania znaczników, zanaczania brudów i innych mniej udanych ujęć lub odwrotnie doskanałych ujęć w okienku, możesz to robić mając to już na timlinie lub jak masz go w archiwum to dwa razy klikając otwiera sie porzegladarka źródłowa. Przeglądasz sobie na szybko i stawiasz znaczniki są one w menu przeglądarki źródłowej przy okienku na dole po prawej stronie tam stawiam znaczniki lub standartowo jak znaczkini w projekcie F3 , jak to rozwiniesz to ostatnia pozycja to jest właśnie cięcie automatyczne po zaznaczonych znacznikach. ale wtedy żródło musisz mieś rozłożone na timlinie..W ustawieniach u góry przy czasie jaki ma timlinie ( tam gdzie ustawiasz wielkość pokazywanego graficznego obrazka na timelinie jest opcja do uaktywnienia znacznkków ze żródłą ( nie mylić ze znacznikami projektu które ustawiasz na górze tu nie ma możliwości automatycznego cięcia. Bo w MSU wersja 7 (taką posiadam legalną!), są dwa rodzaju znaczików, ogólne w całym projekcie oraz indywidualne do każdego źródła osobno, które automatycznie pożna pociąć, i pół roboty z głowy delejtujesz te które chcesz

sobota, 11 lutego 2006, 13:18
Bywalec
Bywalec

Post ulead
Ten program ma jeszcze kilka innych ułatwień. Mogę postawić tezę, że z tym programem mogę zrobić każdą rzecz, po dokładnym poznaniu wszystkich jego narzędzi to jest prawdziwa fabryka snów.

sobota, 11 lutego 2006, 13:46
Moderator
Moderator

Ten soft jest naprawdę zajefajny - Ty to wiesz, ja to wiem...
Więc powiedz mi tylko dlaczego ludzie tak walą do tego Premiera ???
Przymierzałem się do niego kilka razy i wymiękłem - zostałem przy UMS. Zresztą wykorzystuję zaledwie może 5 % jego możliwości.

sobota, 11 lutego 2006, 13:51
Bywalec
Bywalec

Od początku z nim tak jest, ale prawde mówiąc dwa lata temu czaspismo (z branży filmowej tej z górnej pólki) zrobiło porównanie tych dwóch softów premiere i UMS , nazywając je półprofesjonalnymi. Korzystnie i to znacznie wypadło UMS, ale i tak to nic nie zmieniło w oceniue UMS ( mówią onim źle, mówili i będą mówić, no bo jak tajwańczycy mogą zrobić coś dobrego?!). Ja tym się nie przejmuję tylko robię w nim różne ciekwa lub mniej ciekawe rzeczy. Ale prawdę mówiąć aby całe ję dobrze poznać potrzeba kooło roku czasu. Cudeńka to można robić w VideoPaincie

sobota, 11 lutego 2006, 14:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu więcej niż o 1-2 klatki jest zauważalne.

Sprawdziłeś to samodzielnie ? W czasie trwania jednej klatki dźwięk pokonuje zaledwie ~14 metrów, przecież przy tak małej tolerancji to nawet w kinie co niektórzy widzowie musieliby zauważyć asynchron z powodu różnych odległości od głośników, również za duża pętla w projektorze mogłaby go spowodować.

niedziela, 12 lutego 2006, 18:40
Bywalec
Bywalec

niedziela, 12 lutego 2006, 19:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona