Teraz jest sobota, 23 marca 2019, 00:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 STOP KLATKA 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post STOP KLATKA
Zamierzam kupić kamerę cyfrową Sony DCR-TRV240. Czy ktoś może podać link do zdjęcia ze stop klatki (z podobnej kamery w średnim oświetleniu). Bendę chciał wstawić do filmu zdjęcia wykonane przez skierowanie kamery na zdjęcie i zrobienie stop klatki. Czy może lepiej zdjęcia skanować ? Kto ma praktykę niech pisze.

czwartek, 27 lutego 2003, 23:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lepiej kup skaner i masz problem z głowy.
Kamerą zrobisz fotke z taśmy o rozdzielczoci 720x576 także niewiele.
Chcesz kupić Sony TRV 240 8O ???

piątek, 28 lutego 2003, 01:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wstawianie zdjęć do filmu.
Skanowanie zdjęć to więcej roboty a chyba i tak nie uzyskam lepszej jakość na jaką pozwala kamera cyfrowa DV (na statywie + oświetlenie zdjęcia). Proszę o podanie linku do przykładowych stop klatek wykonanych przy pomocy amatorskiej cyfrowej kamery DV, bo jeszcze nie kupiłem własnej kamery i nie wiem jak to wygląda w praktyce.
Pozdrawiam Janusz

piątek, 28 lutego 2003, 12:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Wstawianie zdjęć do filmu.
JL napisał(a):
Skanowanie zdjęć to więcej roboty a chyba i tak nie uzyskam lepszej jakość na jaką pozwala kamera cyfrowa DV (na statywie + oświetlenie zdjęcia). Proszę o podanie linku do przykładowych stop klatek wykonanych przy pomocy amatorskiej cyfrowej kamery DV, bo jeszcze nie kupiłem własnej kamery i nie wiem jak to wygląda w praktyce.
Pozdrawiam Janusz

no nie wiem. wg mnie więcej roboty będzie przy filmowaniu zdjęć. O efekcie już nie wspomnę...O link też będzie pewnie trudno, bo nie słyszałem o nikim kto by tak sobie komplikował robotę.

piątek, 28 lutego 2003, 20:58
Bywalec
Bywalec

Przyklejałem zdjęcie do pionowej płaszczyzny (u mnie to była szafa), ustawiałem kamerę na statywie, przez 10 minut bawiłem się ze światłem, przez kolejne 5 kadrowałem, później nagrywałem (czasami jakaś mucha mi przeleciała przez kadr), następnie w programie do nieliniowej łapałem klatkę, w programie do obróbki grafiki poprawiałem ją i wstawiałem do filmu.
Ufff.
Teraz:
Kładę zdjęcie na skaner skanuję, poprawiam w sterowniku TWAIN i wklejam do filmu - 2 minuty z pełną możliwością obróbki zdjęcia, jak się chcę pobawić to dłużej.

sobota, 1 marca 2003, 11:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]