Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 19:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 dv500dvd 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post dv500dvd
od niedawna jestem użytkownikiem programu dv500dvd i wszedłem w etap wypalania płytek czy zamiana plików. czyli remaining musi trwac tak długo 1 godz. filmu 5 godz remainingu czy to tak ma yć czy ja coś zle robię tmichalak2@wp.pl

piątek, 28 lutego 2003, 17:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Każdą sekwencję, w którą ingerowaliśmy program edycyjny musi zrenderować to tak musi być. Czas trania tego przeliczania określony jest szybkością procesora i metodą kompresji przechwytywanego materiału. Proponuję sukcesywne renderowanie kolejnych już obrobionych wcześniej części minionego filmu, by proces nie trwał tak przerażająco długo, a dochodzi bezpieczeństwo, że gdyby coś wyleciało z zasilaniem nie będziemy jachać od początku.

czwartek, 6 marca 2003, 06:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sorry że pytam
widzę,że jesteś na podobnym etapie co ja ale jeżeli mogę spytać to czy dokonujesz tego w programie Impresion DVD. Chciałym gdzieś kupić instrukcję do tego programu. Mam pewien problem bo po konwersii
w Adobe Premierze z AVI na MGEG2 gdy odtwarzam już klip MPEG2 to występuje problem z płynnością jakby pomijanie klatek oraz krawędzie obiektów w klipie są w porozdzierane linie. Czy można z tym jakoś poradzić aby przy odtwarzaniu był w miare dobry obraz?

niedziela, 9 marca 2003, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Odpowiedź
Obaj jesteście dopiero na początku drogi Minerva Impression jest najgorszym programem z możliwych. Nie tylko nie daje prawie żadnych możliwości sam w sobie ale też mam najwięcej problemów. Przeszedłem już przez prawie wszystkie programy do authoring dvd i wiem, że trzeba się dobrze naszukać. Najbardziej przyjazny i prosty jest program My DVD firmy Sonic a następnie bardziej rozbudowany DVD Complete firmy Dazzle. Nie polecam nikomu innych programów firmy Sonic nie ma czasu na zabawę niepotrzebnymi do niczego opcjami, które i tak ostatecznie generują same błędy. Pozdrawiam :)

sobota, 29 marca 2003, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Aby wypalić płytę DVD należy obraz dowolnego formatu (najczęściej DV.avi) przekonwertować na format MPEG 2. Konwertuje się całość materiału a nie jak napisał Darek A tylko sekwencje, w które ingerowaliśmy dlatego trwa to długo.

Przy konwersji programowej wpływ na jej prędkość ma w głównej mierze moc procesora, szkoda, że "atomek" nie podał jaki posiada procesor.

Często się zdarza, że wypalona płyta DVD na stacjonarnym DVD odtwarza się płynnie a w komputerze ze słabszym procesorem (np. P III 1000 i niżej) odtwarza się ze skokami (jakby strobo) widocznymi zwłaszcza przy panoramowaniu.
Poszarpane krawędzie obiektów w clipie to najczęściej przyczyna nieusuniętego przeplotu.

Program Minerva Impression w wersji PRO jest programem do authoringu o stosunkowo dużych możliwościach ale jest b. drogi. Natomiast w okrojonej wersji SE jest programem słabym i pracochłonnym.

Dla osób początkujących - radziłbym zainteresować się 2 programami:
- Ulead DVD Workshop,
- Pinnacle Expression.
Programy te są w miarę proste i przy ich pomocy można przeprowadzić cały proces od początku do końca tzn. import zgranego materiału lub capturing z kamery, podział, łączenie, przycinanie clipów, wykonanie menu z animowanymi tłami , podłożenie dowolnej muzyki pod plansze menu, ręczny lub automatyczny dobór bitrate aby w pełni wykorzystać pojemność płyty, kodowanie do MPEG 2 i wypalenie płyty.

poniedziałek, 31 marca 2003, 01:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]