Teraz jest sobota, 23 marca 2019, 01:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak zrobic ten efekt chyab to nie jest trudne ?? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak zrobic ten efekt chyab to nie jest trudne ??
Podałem link z print screnami http://www.fxmedia.republika.pl/ ten moty raczej zrobiony jest bez blue screnow lub innych kolorów pod klucz ;) normalnie w filmiku ona idzie przez trawe ktora sie porusza pod nia oczywiscie taki efekt chce uzyskac do dalszej obrobki. W oryginale obrobiona została trawa wyglada jak rozmazana farba ktora płynie pod jej ruchem Mega fajnie to wyglada
Jak to mozna zrobic bez zadnego tła kolorowegop tylko normalnie tak jak w tym przykładzie nawet zobaczcie na łódke (po prawej stronie) odbicie na wodzie tez jest białe Wiec moze ktos bedzie wiedzuiał jak to zrobic w ruchu zebym miał ta dziewczyne cała biała a cala reszta czarna
ps nie napisałem składnie sory....

środa, 18 stycznia 2006, 14:42
Bywalec
Bywalec

a tu link do wersji koncowej to jest ze strony twixtora http://www.revisionfx.com/rstwixtor/DK7802A.mov
nie wiem jeszcze ale chyba czesc finalna zostala zrobiona twixtorem w kazdym razie chce wiedziec narazie jak zrobic zeby ja wyciac i byla cala biala jak w powyzszym przykladzie

A tu jeszcze jedna fajna rzezc tez ze strony twixtora http://www.revisionfx.com/rstwixtor/YDKM-10M.mpg

środa, 18 stycznia 2006, 14:50
Moderator
Moderator

pokazałeś dwa obrazki, z których jeden jest naturalny a drugi to maska oraz fragment z jakimś morfingiem i przekoloryzowaniem tła.
moje pytanie jest takie:
o co właściwie pytasz?
chodzi ci o to jak zrobić maskę bez robienia tego na blueboxie lub czymś takim? przy ruchu całego kadru?

środa, 18 stycznia 2006, 17:03
Bywalec
Bywalec

Pytam o te dwa obrazki z 1 postu jeden jest normalny a drugi to maska chodzi mi jak zrobic maskę (2 obrazek czarny z biała dziewczyna) przy ruchomym kadrze. Czy generalnie da sie to zrobic bez zmudnej pracy (klatke po klatce maskowac) wiadomo ze najprosciej bylo by na bluescrenie Chciałbym to wykorzystac w moich materiałach mam np pania mloda ktora maskuje i wklejam gdzies w jakis obraz oczywiscie wszystko jest w ruchu

środa, 18 stycznia 2006, 17:18
Moderator
Moderator

jest to baaaardzo trudne. w innym wątku próbowałem uruchomić dyskusję, ale wszystkich to obeszło...
sprawa dodatkowo się komplikuje, jeśli kadr jest ruchomy (z ręki). możesz wypróbować coć, co generalnie działa, ale też nie najlepiej, no i warunkiem jest statyw i nieruchomy kadr. rzecz ta nazywa się difference key. jeśli nie ma za dużych szumów to z grubsza może (ale nie musi) się udać. robisz screena bez postaci, a następnie używasz tegoż filtra na materiale z postacią. wtedy obraz identyczny ze screenem się wyklucza a reszta pozostaje. jak będę miał kilka sekund to pokaże przykład. łączy się to z dużą ilością pułapek, np. automatyczna przysłona może zepsuć cału efekt, albo jeśli tło jest powiedzmy białe to zęby i gałki oczne będą uznane za tło i wykluczone.

tyle na teraz.

pozdro.

środa, 18 stycznia 2006, 17:33
Stały bywalec
Stały bywalec

dadajmy ze material musi byc krecony kamera z 3CCD, pozwala to kluczowi i nam oczywiscie operwac w wiekszym zakresie tolerancja ... i bez drgan (ktore mozna co prawda wystabilizowac chociazby w Afterze) lecz im jest stabilniej tym lepiej :)

środa, 18 stycznia 2006, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A na dluzsza mete niestety najlepsze jest robienie tego recznie ale z materialu dv jest to mordega i prawie niemozliwe z dosc duza dokladnoscia. Pare razy takie rzeczy robilem i najlepiej pracowalo mi sie na materiale 4k (szokujace prawda :D)

środa, 18 stycznia 2006, 18:40
Moderator
Moderator

tak mniej-więcej zobrazuję o co chodziło, no i od razu zobaczysz, że mimo wszystko dosyć to lipne...

różnica
Obrazek
obraz kluczowany
Obrazek
efekt i ustawienia
Obrazek
wynik
Obrazek

no i efekt końcowy w ruchu:
http://republika.pl/peaceant/pics/efekt.wmv

pozdro

środa, 18 stycznia 2006, 18:57
Bywalec
Bywalec

no cos tam sie dzieje podobnego ale wiesz w porownianiu z tym przykladem co podałem .....
Generalnie jakos to zrobili mam nadzieje ze po intensywnych poszukiwaniach odnajde klucz do tajemnicy. widziałem kilka razy nie na jednym przykładzie ze jakos to zostało zrobione zecz jasna ze jest to trudne bo ktory efekt jest na tyle inteligentny zeby moc odnzaczyc to co chemy mysle ze idziesz w dobrym kierunku tylko czegos jeszcze brakuje. Tak wogóle zaczynam z tym zabawe moze brne za daleko ale kto nie pyta ten bładzi Pozdrawiam

piątek, 20 stycznia 2006, 17:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Woykr jak napisalem. Jesli szukasz efektu robiacego cos za Ciebie to zapomnij. Sposob podany przez Grassa jest dobry choc ja dodalbym do tego masek pomocniczych aby zabezpieczyc sie przed pojawieniem sie "dodatkowych" efektow.

niedziela, 22 stycznia 2006, 01:43
Moderator
Moderator

mysle ze idziesz w dobrym kierunku tylko czegos jeszcze brakuje.

hehe, nie idę, tylko wskazuję kierunek. to ty idziesz.
Luka_Brazzi napisał(a):
ja dodalbym do tego masek pomocniczych aby zabezpieczyc sie przed pojawieniem sie "dodatkowych" efektow.

no dokładnie. no i niestety wszystko ręcznie i po kawałeczku.
z drugiej strony może tutaj uda się rozszerzyć temat, który nie spotkał się z zainteresowaniem. chodzi mi o sposoby jak najlepszego według was kluczowania obrazu. jakiego używacie do tegoż softu? jak nagrywacie materiał? jak pozbywacie się np. niebieskiej poświaty przy maskowaniu blueboxa albo radzicie sobie z "mazami" przy ruchu na krawędziach?
temat był poruszany w wątku:
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... sc&start=0

pozdrawiam

niedziela, 22 stycznia 2006, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grass kluczowanie DV to straszna robota. Ja do tego uzywam Combustion ale jedna sprawa. W chwili obecnej (przy nowych chipach i lepszej tasmie 35mm) lepiej robic green box. Specyfika ludzkiego widzenia powoduje, ze kolor zielony jest najlepiej przez nas rejestrowany. Obecnie i elektronika i tasma swiatloczula sa dostosowywane do jak najlepszej reprodukcji tej dlugosci fali. Fuji w swoich tasmach zaczelo nawet uzywac warstwy purpurowej majacej poprawic reprodukcje zieleni. Przez to uzycie green boxu owocuje najmniejszymi szumami/ziarnem. Jedyny problem to wykluczowanie blondynki z takiego tla :). Jesli pracujesz na boxach i kluczujesz to:

- kontrola na planie czyli zabezpieczenie tego w co ubrani sa aktorzy, jaka jest charakteryzacja i fryzury (nie wpuszczaj na box baby z rozwianym wlosem)

- wykluczowanie koloru automatyczne i potem reczne podkluczowywanie maskami klatka po klatce.

niedziela, 22 stycznia 2006, 14:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Za green boxem przemawia też to, że w dv kanał niebieski jest mocniej kompresowany niż zielony.

niedziela, 22 stycznia 2006, 18:02
Bywalec
Bywalec

Gdzies przegladajac roznej masci inf tutoriale i inne pomocniczo-naukowe propozycje doswiadczonych ludzi od tych spraw, trafiłem na sposob oswietlania planów blueboxa i green boxa zeby pozbyc sie w znaczacej czesci poswiaty o ktorej mowi grass szukam tego juz z godzibne i nie moge znalezc w kazdym razie jak odnajde to wstawie gdzies w virtualny swiat ;)

poniedziałek, 23 stycznia 2006, 13:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Najlepszym obecnie programem do green-box'u jest ULTRA 2 firmy Serious Magic. Moga swiadczyc o tym liczne nagrody, zreszta proponuje obejrzec:

http://www.seriousmagic.com/media/ULTRA ... 519kbs.wmv

Wart odnotowania jest rowniez fakt, iz program jest dosc prosty w obsludze.

PS. Tylko oficjalna cena troszke ostudza - 495 dolcow.

wtorek, 24 stycznia 2006, 22:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona