Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 03:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Czy fire wire ma znaczenie 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy fire wire ma znaczenie
Mam karte fire wire na chipsecie via vt6306 i nie zawsze mi wykrywa kamerkę ale jak juz ja wykryje to jakos idzie ale zgrany materiał jest słabej jakości czy to wina portu? A może sa jakieś sterowniki? Testowałem to w kilkuch programach i zawsze to samo. Ustawienia sa ok jakość przechwytywanego obrazu zgodna z formatem DV 216mb/1min 25 kaltek, transfer tez ok .Co moze byc nie tak? Materiał po obróbce zgrany na płytke DVD i ogladany na dużym ekranie. :(

środa, 25 stycznia 2006, 22:13
Stały bywalec
Stały bywalec

1. Materiał jest słabej jakości po zgraniu na komputer (czyli słaba kamera lub filmowane przy złym oświetleniu itp.
czy
2. Materiał jest słabej jakości po obróbce do do DVD-Video (czyli słabe parametry kodowania lub złe ustawienia itp.)

środa, 25 stycznia 2006, 22:28
Bywalec
Bywalec

Sprecyzuj - czy
1. Materiał jest słabej jakości po zgraniu na komputer (czyli słaba kamera lub filmowane przy złym oświetleniu itp.
czy
2. Materiał jest słabej jakości po obróbce do do DVD-Video (czyli słabe parametry kodowania lub złe ustawienia itp.)

Materiał jest dobrej jakości taki wychodzi z kamery a po zgraniu juz na kompie widac utratę jakości a dopiero to jest widoczne po całkowitej obróbce i wypaleniu płyty DVD .
pozdrawiam

środa, 25 stycznia 2006, 22:33
Stały bywalec
Stały bywalec

1.Sprawdz jaką rozdzielczość pliku wykrywa program, którym zgrałeś materiał.
Miałem kiedyś taką cudaczną historię - zgrywałem DV przez Ulead Video Studio i montowałem na AP 6. I wiesz co? AP traktował zgrany tak DV PAL jako 360x288 rozdzielczości! Przyznam, byłem baardzo zdziwiony. Od tamtego czasu montaż robię tylko tym programem którym ściągam plik...

2. Może po prostu "materiał jest dobrej jakości" tylko na małym ekranie LCD, co? Dopiero na komputerowym, większym, widać niedoróbki?
Jaka kamera, jakie warunki filmowania?

środa, 25 stycznia 2006, 23:08
Bywalec
Bywalec

hmm, ciekawe...
1.Sprawdz jaką rozdzielczość pliku wykrywa program, którym zgrałeś materiał.
Miałem kiedyś taką cudaczną historię - zgrywałem DV przez Ulead Video Studio i montowałem na AP 6. I wiesz co? AP traktował zgrany tak DV PAL jako 360x288 rozdzielczości! Przyznam, byłem baardzo zdziwiony. Od tamtego czasu montaż robię tylko tym programem którym ściągam plik...

2. Może po prostu "materiał jest dobrej jakości" tylko na małym ekranie LCD, co? Dopiero na komputerowym, większym, widać niedoróbki?
Jaka kamera, jakie warunki filmowania?

Kamera to sony, filmowanie w słoneczku piekny był to dizonek a filmowaniem zajmuje sie dobre 10-11 lat tylko teraz zmieniłem kamerę na cyfrową i obraz na 29" tel jest OK jesli chodzi o pliki to są zgrane 720x576 i sprawdzane lub obrabiane na tym samy programie co jest robiony zrzut.

czwartek, 26 stycznia 2006, 07:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Fire-wire nie ma znaczenia. Prawdpodobnie masz włączoną kompresje podczas zrzucania przez ten port. Wyłącz kompresje. W AP - capture seting - capture format - DV/IEEE1394 Capture... sprawdź to i napisz czy problem ustąpił...

czwartek, 26 stycznia 2006, 08:37
Bywalec
Bywalec

Fire-wire nie ma znaczenia. Prawdpodobnie masz włączoną kompresje podczas zrzucania przez ten port. Wyłącz kompresje. W AP - capture seting - capture format - DV/IEEE1394 Capture... sprawdź to i napisz czy problem ustąpił...

eureka!!! właczyłem dzis kamerkę i 1 min zrzutu na dysk parametry opisane w poscie mała lekcja w adobe i o dziwo wypalona płytka a na nej obraz SUPER na cały ekran. tylko zrobiłem jakies transkodowanie AP i dopiero póżnej export na DV
pozdowionka

czwartek, 26 stycznia 2006, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba to nie było transkodowanie:), chodzi o to że transkodery służą do obniżenia transmisji danych np. w locie( używa się w telewizji podczas transmisji na żywo) lub do transkodowania dużych plików filmowych na mniejsze, jest to technika znacznie szybsza od kodowania, z reguły jednak obniża ona jakość materiału.

Pozdrawiam

czwartek, 26 stycznia 2006, 20:48
Bywalec
Bywalec

Chyba to nie było transkodowanie:), chodzi o to że transkodery służą do obniżenia transmisji danych np. w locie( używa się w telewizji podczas transmisji na żywo) lub do transkodowania dużych plików filmowych na mniejsze, jest to technika znacznie szybsza od kodowania, z reguły jednak obniża ona jakość materiału.

Pozdrawiam

hmm teraz chyba najgorsze kolejne 20 min bez dodatkowego montarzy SUPER! ale trzeba sie za montarz zabrac i nie wiem czy w dobrej kolejności będe to robił a mianowicie:
1wiadomo capture itp
2.cięcia, wstawianie efektów , napisów, dodatkowego dżwieku,
3.renderowanie
4. transkodowanie
5. export na DV
P.S. a w AP jest moze gotowe menu do płyty DVD? i odnosniki do kolejnych fragmentów ?

piątek, 27 stycznia 2006, 07:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

abyś nie miał problemów to zrób , pkt.1, pkt2, pkt5. dopiero tak przygotowany materiał renderuj innym programikiem np:VirtualDub'em, nie będziesz miał niespodzianek
pozdrawiam

piątek, 27 stycznia 2006, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 31 stycznia 2006, 02:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]