Teraz jest niedziela, 9 grudnia 2018, 21:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 materiał z DVD na kompa do edycji 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post materiał z DVD na kompa do edycji
Witam

Jak to najlepiej zrobić, by strata jakości była jak najmniejsza. Chciałbym poddać edycji mój film z wesela. Jak go najlepiej zgrać z DVD? Muszę podmienić kilka motywów muzycznych i dograć swój własny materiał. Jakieś nowe ładnie menu też się przyda.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

czwartek, 2 lutego 2006, 15:11
Bywalec
Bywalec

Na płytce DVD masz dwa katalogi: AUDIO_TS i VIDEO_TS z tego drugiego przeciagasz pliki VOB są tak skunstruowane że posiadja jednoczesnie obraz z dźwiekiem, najlepiej zgrywasz je na HDD i edytujesz, nie wiem jak jest w innym sofcire ale adius bierze je bez problemu a potem przeliczane sa tylko wzmianki a reszta poleci szybko :D

Pozdrawiam

czwartek, 2 lutego 2006, 17:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Niestety, ani Pinnacle ani Ulead nie dają rady, więc potrzebuję innego rozwiązania. Jest jakiś darmowy soft, który zmieni mi ten materiał na mpeg, albo avi bez straty jakości?

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

sobota, 4 lutego 2006, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ulead Videostudio 9 posiada taka mozliwosc. Ma on moduł do zgrywania (przechwytu) vob-ow z plyty DVD (pod warunkiem, ze nie jest ona zabezpieczona przed kopiowaniem). Ostatecznie mozesz przegrac zawartosc plyty na dysk twardy a potem zmienic rozszezenie plikow vob na mpeg. Wtedy kazdy program edycyjny to łyknie. Bedziesz miał kilka plików mpeg (bo kilka jest vob-ow), ktore polaczysz w calosc w programie edycyjnym. Mozesz rowniez dokonac korekt a potem za pomoca programu do authoringu stworzyc menu plyty.

sobota, 4 lutego 2006, 14:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam ulead 8, i chyba też ma taką możliwość. Robiłem na dwa sposoby, zmieniałem Voba na mpeg, ale też korzystałem z możliwości zgrania Voba w Ulead. I mam możliwość edycji pliku video, ale niestety nie ma dzwięku. Myślałem, że to może przez to, że za duży plik jest, więc wypaliłem film i też nie ma dźwięku. Dlaczego ulead nie zgrał pliku wideo razem z audio.
Dziwne to tym bardziej, że podczas wyboru pliku do zgrywania, wyświetla się w ramce info o zgywanym vobie - i tam oprócz parametrów wideo, są też parametry audio - AC 3. Gdzie podział się dźwięk?

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

środa, 15 lutego 2006, 13:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Zaimportuj film do mpg programem Nero Vision Ekspress
Ponieważ program nie zmienia kompresji to wszystko odbywa sie bezstratnie

środa, 15 lutego 2006, 15:31
Stały bywalec
Stały bywalec

nie przerabiaj żadnym softem - poprostu zamień rozszerzenie pliku z vob na mpg i po kłopocie

piątek, 17 lutego 2006, 00:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Z tą zmiana rozszeszenia nie jest tak prosto.
1.Film jest w kilku częściach tylu ile jest Vob-ów na płycie (mozna te Voby posklejać programem VOBMERGE program jest free do pobrania w sieci i potem zmienić rozszerzenie)

2.Dalszy problem to jak zmienić rozszerzenie ? poprzez zmiane nazwy pliku....to nic nie daje. Ja do zmiany rozszeszenia uzywałem programu FILENAMER prosty program po polsku
również za free do pobrania w sieci.

3.Tak uzyskiwałem (teoretycznie jeden plik mpg)

4.Problem pojawiał sie jeżeli ten plik importowałem do programu do autoringu (Ulead Movie Factory).Niektóre funkcje nie działały np nie mogłem utworzyć chapterów z interwałem czasowym.

5.Wszystkie te problemy znikały jak zaimportowałem film w Nero Vision Ekspres.
Trwa to kilka minut (4-5 min) i uzyskuje wszystko w mpg bez najmniejszej straty jakości

piątek, 17 lutego 2006, 08:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tą zmiana rozszeszenia nie jest tak prosto.
1.Film jest w kilku częściach tylu ile jest Vob-ów na płycie (mozna te Voby posklejać programem VOBMERGE program jest free do pobrania w sieci i potem zmienić rozszerzenie)

2.Dalszy problem to jak zmienić rozszerzenie ? poprzez zmiane nazwy pliku....to nic nie daje. Ja do zmiany rozszeszenia uzywałem programu FILENAMER prosty program po polsku
również za free do pobrania w sieci.

3.Tak uzyskiwałem (teoretycznie jeden plik mpg)

Ja zmieniałem rozszerzenie pod Total Commanderem :lol: klawisz F6 - zmiana vob na mpg i po kłopocie :wink: Każdy program widział pliki z tak zmienionym rozszerzeniem.

Co do łączenia to łączyłem w UMF, już po zmianie na mpg. Tez bez najmniejszego problemu. :D

piątek, 17 lutego 2006, 09:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Już rozwiązałem - problem polegał na czymś innym. W Ulead Video 8 nie było dźwięku - bo wtyczka do tego jest płatna. Jakieś 12 funtów z tego co pamiętam. Ale olałem kupno, bo to tylko jednorazowo chciałem zmienić, ściągnąłem triala Ulead Studio 9, zrobiłem i śmiga wszystko.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

piątek, 17 lutego 2006, 09:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]