Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 14:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 DVD menu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DVD menu
Witam,
Mam filmy w formacie divx i chciałbym je umieścić na płycie DVD. Jednak nei chcę aby nagrał je w formacie dvd tylko jak divx. Problem pojawia się ponieważ chcę zrobić do nich menu. Dlatego prosze o pomoc w jakim programie mogę to zrobić.(robienie menu do dvd nei ma dla mnie poroblemu tylko jesli nagrywam w formcie DVD natomiast problem tkwi w tym co opisałem).
Pozdrawiam

wtorek, 14 lutego 2006, 14:59
Bywalec
Bywalec

napisz "po polsku" to moze ktos Ci odpisze...nic sie nie da zrozumiec z tego co napisales...

środa, 15 lutego 2006, 01:28
Nowy
Nowy

Oto prostsza wersja mojego pytania:
Chodzi mi o cos takiego.
Chcę aby płyta DVD po włożeniu do odtwrzacza pokazała mi menu np.
1. hero
2. king kong itd

Jednak chce te filmy nagrać opcją "burn data cd" i chcę mieć do nich menu.
Jesli tego nie kumasz to trudno.
Czekam na help.

środa, 15 lutego 2006, 15:38
Bywalec
Bywalec

takie menu jakie chcesz może być tylko w dvd-video. Jeżeli chcesz zrobić menu do dowolnych plików (np: divx, mp3) i wypalić to jako dvd-data to na tym forum informacji jak to zrobić chyba nie znajdziesz. Bo to wiedza z zakresu programowania, musiałbyś napisać programik uruchamiający się z autostartem płyty itd.

środa, 15 lutego 2006, 16:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

środa, 15 lutego 2006, 18:53
Bywalec
Bywalec

stworzylem temat ale kazdy to olewa. Moze tu mi ktos odpowie na moje pytanie.

mam film DVD (pliki .vob) i chce do tego dorobic jakies fajne MENU.
Dowiedzialem sie ze bede mogl fajnie i prosto zrobic to w Ulead Workshop 2. Wszystko OK,dodalem sobie pliki .vob i przeszedlem dalej do robienia menu,wszystko jest fajnie,menu sie robi,niby dziala w podgladzie ale jak wybieram opcje Burn to nagrywa sie tylko film zrodlowy to co dodalem,bez menu..

prosze Was,niech mi os pomoze..w czym tkwi problem...

środa, 15 lutego 2006, 21:13
Nowy
Nowy

Niestety nie uzywam tego programu także nie mogę Ci pomóc. Spróbuj zrobic menu DVD za pomoca programu Adobe Encore DVD.

czwartek, 16 lutego 2006, 16:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: DVD menu
wojcon napisał(a):
Witam,
Mam filmy w formacie divx i chciałbym je umieścić na płycie DVD. Jednak nei chcę aby nagrał je w formacie dvd tylko jak divx. Problem pojawia się ponieważ chcę zrobić do nich menu. Dlatego prosze o pomoc w jakim programie mogę to zrobić.(robienie menu do dvd nei ma dla mnie poroblemu tylko jesli nagrywam w formcie DVD natomiast problem tkwi w tym co opisałem).
Pozdrawiam

nie ma takiej możliwości - specyfikacja standardu DVD nie przewiduje takiej opcji ( menu zgodne z odtwarzaczem DVD, pliki w formacie Divix ) musisz wybierać DVD Video albo DVD Data z divix odtwarzane za pomocą softu odtwarzacza

piątek, 17 lutego 2006, 00:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kombajn Nero robi materiał Nero Digital (ma jakąś swoją wersję kodeka MPEG4) z menu ale:
1. Mało który odtwarzacz obsługuje to menu.
2. Nie wiem czy można to zrobić bez rekompresji plików wejściowych.

piątek, 17 lutego 2006, 19:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Nero Digital Audio - to format płyty audio ( wymaga plików mp4 lub aac )

piątek, 17 lutego 2006, 23:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.nero.com/nerodigital/eng/index.html

sobota, 18 lutego 2006, 03:28
Stały bywalec
Stały bywalec

w wersji Nero dostępnej z nagrywarkami i z sieci to tylko Nero Dig Audio - normalnie jest narzedziem komercyjnym przeznaczonym do telewizji w standardzie HDTV ( standard został przedstawiony w 1999 roku i jest otwarty i został przystosowany do mozliwości kazdego urządzenia audio/wideo ) - do sieci dostał się jako Xvid po "przystosowaniu" go przez "programistów" - więc możesz porównac Xvid z MPG
główne zastosowanie to audio/wideo strumieniowe nie przekraczające 10MB/s z pełna interaktywnością ( MPEG-2 to 16MB/s ps HDTV dla MPEG-2 to max 32MB/s ) zawierające abstrakcyjne formuły algorytmów przypominające obliczenia wykonywane przez zaawansowane karty graficzne ( upraszczając - jeśli kodek "wykryje" że tło jest nieruchome to przeliczy tylko ruch obiektu a cały potrzebny obszar tła wygeneruje ze wszystkich klatek które uczestniczą w tworzeniu filmu i zapisze je jako statyczny obraz czyli urzadzenie odtwarzające w określonym czasie wyświetli plik tła a następnie wyświetli poruszający sie obiekt wyświetlony za pomoca wieloboków i tekstur ) - urządzenia które to odczytają to nie bedą z pewnościa obecne odtwarzacze DVD

gdy zakodujemy materiał w MPEG-4 ( przystosoowanym dla dzisiejszych urządzeń ) otrzymamy odpowiednik zblizony do Xvid-a jednak po wrzuceniu do programu tworzącego DVD zostanie on skonwertowany do MPEG-2 ( standard dla DVD wideo )

sobota, 18 lutego 2006, 16:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]