Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 15:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Od czego zaczac i na czym ćwiczyć umiejętności?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Od czego zaczac i na czym ćwiczyć umiejętności??
Witam...Chcialbym sie dowiedziec jednej rzeczy...Kazdy z Panstwa zaczynal kiedys od zera i jak znam zycie czesc osob napewno probowalo samemu rozgryzac oprogramowanie do edycji video metoda prob i bledow nieraz...Chcialbym sie dowiedziec na czym mozna sprobowac swoich sil w skladaniu filmu? Poniewaz jak juz czlowiek podpisze umowe bedzie mial material to wciaz nie ma pewnosci czy sobie poradzi pozniej zeby poskladac film jakos ciekawie i wogole...Prosze mi napisac jak mozna sprawdzic swoje umiejetnosci i na czym bo przeciez wiadomo ze ciezko jest wynajac sie na jakas impreze nie majac pewnosci ze sie to zrobi dobrze?? Prosze o jakies rady....Pozdrawiam...Marek :wink:

wtorek, 28 lutego 2006, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Od czego zaczac i na czym ćwiczyć umiejętności??
Marcoo napisał(a):
Witam...Chcialbym sie dowiedziec jednej rzeczy...Kazdy z Panstwa zaczynal kiedys od zera i jak znam zycie czesc osob napewno probowalo samemu rozgryzac oprogramowanie do edycji video metoda prob i bledow nieraz...Chcialbym sie dowiedziec na czym mozna sprobowac swoich sil w skladaniu filmu? Poniewaz jak juz czlowiek podpisze umowe bedzie mial material to wciaz nie ma pewnosci czy sobie poradzi pozniej zeby poskladac film jakos ciekawie i wogole...Prosze mi napisac jak mozna sprawdzic swoje umiejetnosci i na czym bo przeciez wiadomo ze ciezko jest wynajac sie na jakas impreze nie majac pewnosci ze sie to zrobi dobrze?? Prosze o jakies rady....Pozdrawiam...Marek :wink:

Przemyśl to co napisałeś, najlepiej usuń ten post i zadaj pytanie jeszcze raz :evil:

wtorek, 28 lutego 2006, 15:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Proponuję sfilmować pierwszą lepszą imprezę rodzinną, wizytę gości, czy wyjazd np na działkę. Lub sprobować zrobić teledysk o okolicy, do z góry założonej muzyki.
Film zrobić w kilku wersjach najlepiej jak potrafisz i dać go do oceny znajomym. Sprawdzić kilka różnych programów, od najprostszych do takich na jakie cię stać (w wersji demo), zobaczysz która ci przypadnie do gustu i jakie ma mozliwości.

Tyle mogę zaproponować.
Ja filmuję całkowicie amatorsko.

wtorek, 28 lutego 2006, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

EDiT :

Już wiem o co ci chyba chodzi . No to np. możesz spróbować nagrać amatorski film albo jakies spotkanie rodzinne kogos ze znajomych ( za darmo by potem sie nie okazało ze wydali pieniadze w błoto ) i potem zrobić jakąś obróbke do materiał i wrzucić tu na sajt a my ocenimy :) Co do programu Adobe Premiere lub Pinnacle / Ulead wystarczy 8)
pozdro

wtorek, 28 lutego 2006, 15:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Film zrobić w kilku wersjach najlepiej jak potrafisz i dać go do oceny znajomym.
Znajomym napewno będzie sie podobać :wink:

wtorek, 28 lutego 2006, 18:21
Bywalec
Bywalec

Ale po tym co napisałeś o swoich umiejętnościach troszkę zdziwił mnie fakt że, nie mając o videofilmowaniu zielonego pojęcia myślisz o filmowaniu zarobkowym.
Cos mi tu nie gra.
Nie chciał bym być w Twojej skórze gdy dasz komuś odpłatnie film przez siebie wykonany.
Najpierw przed tobą długa droga poznania tajników wiedzy o filmowaniu; a potem pomyśl o robieniu tego zarobkowo.

wtorek, 28 lutego 2006, 20:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ortografii trzeba się uczyć, a potem montażu :mrgreen:

wtorek, 28 lutego 2006, 21:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

inver_ napisał(a):
Film zrobić w kilku wersjach najlepiej jak potrafisz i dać go do oceny znajomym.
Znajomym napewno będzie sie podobać :wink:

racja - daj go do oceny nam - buahaha :twisted:

wtorek, 28 lutego 2006, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

do montażu polecam Sony Vegas w wersji 6, jak dla mnie wyśmienity.

wtorek, 28 lutego 2006, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bez żadnych dodatkowych kosztów nakręć kolego trochę materiału filmowego jakiegokolwiek, i używając MovieMaker'a (jest w XP) popróbuj zabawy z montażem, wyrobisz sobie ogółne pojęcie o tym temacie, dopiero potem proponuję szukać innego softu
pozdrawiam

środa, 1 marca 2006, 00:08
Bywalec
Bywalec

witam
bez żadnych dodatkowych kosztów nakręć kolego trochę materiału filmowego jakiegokolwiek, i używając MovieMaker'a (jest w XP) popróbuj zabawy z montażem, wyrobisz sobie ogółne pojęcie o tym temacie, dopiero potem proponuję szukać innego softu
pozdrawiam

witam! ja wlasnie w sprawie tego movie makera i jest jeden problem po zrobieniu jednego filmu i w trakcie robienia nastepnego filmu program sie zawiesza wychodzi do sytemu (ale po uzyciu jakis efektow) itp itd. mam SP2 jest na to jakas latka ?

czwartek, 2 marca 2006, 10:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taki juz jest ten program ze sie czesto zawiesza . osobiscie radze czesto zapisywać projekt a co do łatek to nie zauważyłem by takowa była

czwartek, 2 marca 2006, 11:28
Nowy
Nowy

Post Dzieki za dobre rady
Dzieki za dobre rady....No coz niektorzy z Was naprawde potrafia doradzic cos sensownie...Ale niektorzy wpisuja tylko jakies glupie hasla...No nie wiem o jaka ortografie chodzi niektorym no ale nie wnikam w to...No ale niektorzy tak cwaniakuja jakby videofilmowaniem zajmowali sie od dziecka a przeciez tak nie bylo..Kazdy zaczyna od najprostszych rzeczy a potem stara sie nauczyc coraz to wiecej i to tak zeby w przyszlosci mogl to robic profesjonalnie..Tak wiec dziekuje Wszystkim za sensowne rady, napewno zrobie tak jak radzicie, a tym co nie potrafia normalnie odpisac to moge tylko powiedziec ze maja zwyczajnie kompleks wyzszosci...Kiedys tez byliscie amatorami i byc moze niektorzy z Was do tej pory nimi sa wiec bardzo prosze bez takich burackich komentarzy.....Pozdrawiam

czwartek, 2 marca 2006, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tez zaczynalem od zera, jakos trzeba bylo sie nauczyc. Jesli teraz popatrze na moje pierwsze wesele to chce mi sie smiac. To byl poprostu dramat. Wzialem mala kase ale jakos musialem zaczynac. Ktos kto mnie zgarnal na to wesele wiedzial ze za takie pieniadze nie bedzie rewelacji. Teraz napewno jeszcze nie mam wysmienitego sprzetu, ale mysle jak na sam poczatek to Xm1 i tak wystarcza. I teraz spotkam sie z wypowiedziami typu : "Panie daj se spokoj XM1 jest dla przedszkolakow". Kiedys rozmawialem z facetem ktory kreci juz od 15 lat, i uslyszalem ze sprzet ma znaczenie, ale mozna miec kamere za 30 tys zl i robic wioche. Mozna miec kamera z 5 tys i przy odpowiednim ustawieniu sprzetu i oswietleniu (ktore i tak psuje calosc, ale to poczatki) mozna nakrecic naprawde fajny film. Montarz to juz osobna sprawa, tutaj nie ma co sie czarowac... trzeba troche posiedziec i nabrac doswiadczenia. Nie ma co sie odrazu zniechecac poprzez takie komenatrze tylko wziasc sie do roboty i kombinowac co by tu nowego wymyslec.

POWODZENIA

czwartek, 2 marca 2006, 23:22
Nowy
Nowy

Post Dzieki
No napewno bede sie staral jakos dojsc do wprawy...Najwazniejsze ze praca nawet nad skladaniem sprawa mi przyjemnosc a to chyba najwazniejsze na poczatek...Bede probowal..Napewno nie zamierzam brac sobie do serca jakis glupich komentarzy... Sprobuje wlasnych sil. Gdybym faktycznie mial mozliwosc przejscia jakiegos kursu dla video-filmowcow albo kurs avida to chetnie bym go zrobil no ale niestety jak narazie nie udalo mi sie znalezc w moim miescie ani w pobliskich miastach czegos takiego. Byc moze z czasem bedzie cos takiego mozliwe...Pozdrawiam...Marek

piątek, 3 marca 2006, 14:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona