Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 11:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 kilka prostych dodatków do filmu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kilka prostych dodatków do filmu
Witam
W temacie montowania filmów jestem zupełnie zielony, ale z musu musiałem sie zainteresowac. Otoż nagralem film cyfrową kamerą DV zgrałem go na komputer windows movie makerem i teraz potrzebuje ten film ładnie pociąć i dodać kilka prostych efektów:
1. Podpis jak w wiadomościach najlepiej jako grafika ktorą machne w ps i ona wjedzie sobie na ekran a potem z niego zjedzie.
2. Takie cos - leci sobie film i nagle jest stop klatka i pojawia się napis i potem leci dalej
3. Podkład muzyczny + komentarz nagrywany mikrofonem na komputerze.

Mam nadzieje ze troche mi pomożecie, najpierw - jakich programów użyc - mam adobe premiere i pinnacle studio dolączone do kamery. A potem wskazówki jak osiągnąć te efekty. W programach tych mam 0 doświadczenia ale sprawnie posluguje sie photoshopem ktory jest chyba troche podobny do premiere wiec moze nie bedzie tak zle.

czwartek, 2 marca 2006, 00:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ad1. każdy wymieniony przez ciebie soft ma opcję Motion/position i scale, przy pomocy tych nastawień zrobisz ten 'wjazd i zjazd' z ekranu
ad2. musisz zrobić capture jednej klatki filmu, następnie określić, jak długo ma być wyświetlana (duration), nanieść na timeline, jednocześnie w tym samym miejscu na drugiej ścieżce video, np. video2, nakładasz napis
ad3. nie ma problemu z dżwiękiem, muze nakładasz na timeline audio, tak samo komentarz, który musisz wcześniej nagrać przez mikrofon (pinacle robi to b.łatwo)
to tylko skrót tego co trzeba wykonać, nie mówiąc o cięciach i wstawieniu przejść itd., temat trochę rozległy na ten post, ale nie zniechęcaj się, każdy tutaj miał kiedyś swój początek, osobiście polecam zainteresować się jakąś lekturą np. 'Biblia AdobePremiere" itp. lub inną, to pomoże ci ogólnie nabyć wiadomości o montażu, a potem tylko: ćwiczyć, ćwiczyć itd.
pozdrawiam

czwartek, 2 marca 2006, 08:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]