Teraz jest czwartek, 28 stycznia 2021, 17:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Różnice w rodzinie Adobe Premiere ... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Różnice w rodzinie Adobe Premiere ...
Witam

Tak się właśnie zastanawiam , by z Pinnaclle przesiąść się na coś bardziej zaawansowanego - nie dlatego że czuję się dobry , tylko dlatego że taki chciałbym być ... mój wybór po przejrzeniu forum padł na Adobe Premiere .. Teraz jednak zaczynają się schody ... Wersje 6,0 6,5 , Pro 1,5 2,0 After Efects tez z różnymi nr ... Trochę mam mętli prawdę powiedziawszy i nie za bardzo wiem jaki z nich wybrać na start , co wiąże się przecież , przynajmniej w moim przypadku z zakupem literatury itp Podejrzewam , ale tylko podejrzewam , że różnice są dosyć znaczne ( szczególnie jeżeli chodzi o wersje PRO ) - więc moi drodzy CO WYBRAĆ , by za pół roku znowu nie topić szmalu by zyskać 0,5 po przecinku bo jednak czegoś tam brakuje .... Dzisiaj w Media mało sie nie skusiłem na 6,0 łącznie z książką o tym , ale się powstrzymałem i jednak postanowiłęm postnąć ... Dla nerwowych - nie puytam się KTORY progarm do edycji wybrac :) Tylko który z rodziny :)

I tak przy okazji - After Effects jest jakby nakładką , dodatkiem , cyz może stanowić całkowicie oddzielne narzędzie jako edytor video ...??? Za pomoc dzieki z góry

PS. Na razie , po lekturze forum widzę ,że najbardzij popyularny jest chyba jednak 6,5

środa, 1 marca 2006, 17:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie korzystam z Adobe, lecz wiem ze najnowszy Premiere jest z numerkiem 2.0, natomiast After Effects w wersji 7.0. After Effects jest dodatkiem do Premiere, i nie jest programem do montażu, ale jest bardzo przydatny ;)

środa, 1 marca 2006, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

After Effects jest dodatkiem do Premiere

8O

środa, 1 marca 2006, 19:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

After Effects jak nazwa wskazuje tworzysz efekty w nim ktore potem możesz użyć w gotowym filmie

środa, 1 marca 2006, 20:13
Nowy
Nowy

Panowie :) Główne pytanie nie dotyczyło AE tylko AP :) Prosze nie robić OT i pomóc potrzebującemu :)

środa, 1 marca 2006, 20:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja uzywam 2.0 i nie narzekam :) no przecież nie powiem ci w 100% ktory najlepszy bo nie używałem każdego :)

środa, 1 marca 2006, 20:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma sie nad czym zastanawiać, tylko 2.0

środa, 1 marca 2006, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zawsze (chyba?) nowsza wersja programu powinna być lepsza od poprzedniej. Sam używałem AP od wersji 5.1 do pro 1.5. Na tej ostaniej pracuję do chwili obecnej i bardzo sobie chwalę. W stosunku do wersji poprzednich jest bardziej rozbudowana i ma zmieniony interfejs, np: nie ma ścieżki transitions. Przydatną zaletą tej wersji w stosunku do poprzednich jest nieograniczona czasowo długość montowanego filmu (poprzednio tylko 3 godz.). Jeżeli masz mozliwość wyboru wybierz wesrję najnowszą. Niestety nie wiem jakie są istotne różnice między wersją 1.5 a 2.0.
Ze strony adobe możesz popbrać pewnie triala i zobaczysz co Ci najbardziej odpowiada.
Pozdrawiam.

czwartek, 2 marca 2006, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko AP Pro. A czy wersja 1.5 czy 2.0 to juz twój wybór.
A jak połączysz to z AE i PS to masz nieograniczone mozliwości.
Ja osobiscie pracuję na 1.5 choc po przetestowaniu 2.0 myslę o przesiadce.
Oczywiście są inne programy ale ja pracuję długo na AP i nie wyobrażam sobie abym zmienił upodobania, choc widziałem juz wiele innych programów i pewnie to kwestia przyzwyczajenia.
Wybór nalezy do Ciebie.

Pzdr.
Maciej

czwartek, 2 marca 2006, 14:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]