Teraz jest wtorek, 19 marca 2019, 02:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co sądzicie o Ulead MediaStudio Pro 8 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Co sądzicie o Ulead MediaStudio Pro 8
Witam,
co powiecie o programie Ulead MediaStudio Pro 8 czy 7 nie byłaby lepsza. Prosiłbym o wszystkie swoje spostrzerzenia na tamat tych programów- chodzi mi o montaż nieliniowy.
Pozdro

niedziela, 5 marca 2006, 12:20
Bywalec
Bywalec

Lepiej kup sobie 7, nie jest droga a na dobrze skonfigurowanym komputerze stabilniutka..
A zaoszczędzoną kase przeznacz na jakiś dobry programik np do napisów.(efektów)
Mam bardzo dobre zdanie o mediastudio pro wersja 6.5(wspaniała) i 7(udoskonalona troche)
Co do 8 wstrzymuje się od zdania, z tego co słyszałem brak w niej stabilności, dużo osób nie jest zadowolona, najlepiej jak by grono 8 się wypowiedziało..
Ja podpisuje się pod 6.5.. i 7 na której mniej pracowałem ale nie mam zastrzeżeń..
Pod względem ceny i możliwości programy uleada prezentują się bardzo ładniutko..
pozdrawiam

niedziela, 5 marca 2006, 12:44
Moderator
Moderator

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... ght=#61825

niedziela, 5 marca 2006, 20:06
Nowy
Nowy

Pracowałem trochę na ósemce ale wróciłem do 7. 7 jest dużo stabilniejsza i szybciej chodzi, choć może dlatego, że sprzęt mam już nieco spróchniały....

piątek, 29 grudnia 2006, 15:40
Bywalec
Bywalec

Pracowałem na 7 i przesiadłem się na 8. I tu i tu pracauje się dobrze. * trochę niestabilna często się wiesza trzeba częściej zapisywać projekty chociaż można z czasem domyślić się kiedy program się zawiesi i zabezpieczyć się przed tym. W 8 jest kilka nowych przejść i filtrów niewystępujących w 7 (ja tylko na tych przejściach i ich przekształceniach bazuję). W 8 jest lepiej dopracowana praca z dzwiękiem przy nakłądaniu się kilku ścieżek audio. Jedyny minus w Uleadzie to to że nie da się dokładnie pracować i montować pod muzyke w formacie mp3 ale nie jest problemem przekonwertowania piosenki poid wav tutaj już jest wszystko ok. Początkowo dziwnym było dla mnie ukłądanie klipów (nie trzeba dodawać "przejść")ale po czasie okazuje się to świetnym rozwiązaniem ułatwiającym dużo pracy.

piątek, 29 grudnia 2006, 16:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Spoko program ta ósemka, nie zauważyłem, żeby była mniej stabilna od 7. Ma trochę udogodnień, między innymi można prosto zrobić dźwięk w Dolby 5.1. Obsługuje też HD. Trochę więcej przejść, ale nie ma equalizera. Generalnie dobry, intuicyjny program mający niezłe możliwości w stosunku do ceny. Szkoda tylko, że brak o nim literatury w ojczystm języku.

piątek, 29 grudnia 2006, 19:40
Bywalec
Bywalec

Szkoda tylko, że brak o nim literatury w ojczystm języku.

Witam!!
Odnośnie instrukcji do Ulead Media Studio 8 jest plik pdf, nie przeglądałem
go szczegółowo więc nie wiem czy jest dobrze przetłumaczony.

sobota, 30 grudnia 2006, 11:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Też coś takiego znalazłem, ale jest niekompletne. Może ma ktoś linka gdzie ta instrukcja będzie w całości? Ja raczej miałem na myśli jakieś opracowanie kogoś, kto pracuje na tym sofcie, takie jak kiedyś "Biblia Adobe Premiere".

sobota, 30 grudnia 2006, 13:27
Bywalec
Bywalec

Tutaj jest link do instrukcji można przeglądnąć:
http://www.promise.pl/pliki/programy/me ... gotowe.pdf :D

sobota, 30 grudnia 2006, 14:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Moją przygode z edycją zacząłem od UMS 5,0. I tak było aż do 8,0. Pełne, legalne wersje za kasiorę. Niestyty, poza wieloma przyjaznymi funkcjami, głównie wieszanie, zmusiało mnie, do przejścia na inny - VEGAS. Ale to wcale nie znaczy, że zrezygnowałem całkowicie z UMS 8,0...Mam go w kompie i od czasu, do czasu pracuję na nim. Dzisiaj, znając i Vegasa, Premierke i Uleada, zakupiłbym Vegasa.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

sobota, 30 grudnia 2006, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobre ponad dwa lata pracowałem na wersji 7 Pro, wersje 8 testowałem w trialu i całe szczęście po bym kasę wywalił w błoto, największą porażką w 8-mce jest niemożność zastosowania jakiegokolwiek efektu na pojedynczym klipie filmowym, zawsze, ale to zawsze efekty działają tylko na łączeniu klipów, ktoś powie że bezsensu jest dawać efekt na pojedynczy klip ale jak ktoś ma zestaw efektów Adorage to będzie wiedział o co mi chodzi, tak czy inaczej polecam sprawdzoną wersję 7 Pro. Osobiście przesiadłem się na Ediusa już prawie rok temu i raczej do Media Studio już nie wracam.

Pozdrawiam.

sobota, 30 grudnia 2006, 19:36
Bywalec
Bywalec

największą porażką w 8-mce jest niemożność zastosowania jakiegokolwiek efektu na pojedynczym klipie filmowym, zawsze, ale to zawsze efekty działają tylko na łączeniu klipów, ktoś powie że bezsensu jest dawać efekt na pojedynczy klip ale jak ktoś ma zestaw efektów Adorage to będzie wiedział o co mi chodzi, tak czy inaczej polecam sprawdzoną wersję 7 Pro.
Pozdrawiam.

Oczywiście, że wiem o co chodzi i oczywiście się da. Przetnij klip i rozciągnij go na siebie. Da się też robić przejścia pomiędzy liniami.

Osobiście używam 7 i 8. Ta druga niestety jest mniej stabilna.

sobota, 30 grudnia 2006, 22:00
Nowy
Nowy

jestem tu zupełnie nowy. Szukam kogoś kto jest z Wrocka zna się na UVS8.
Pilnie potrzebuje wsparcia typu "know how".

[sorrki za spam]
Pablo
garlak@osiedlowa.pl

niedziela, 31 grudnia 2006, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Od dwóch lat pracuję na 7.0 i poza brakiem stabilności i pewnych małych ograniczeń ze strony softu nie było by się do czego przyczepić, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Postanowiłem więc na wiosnę kupić coś nowszego i tak więc wziąłem na stół 8.0 Trial i mogę powiedzieć, że dla mnie jest lepsza od 7.0, dodali parę ciekawych rozwiązań i kilka efektów, choć na pewno i tak jest obcięta z czegoś co jest w pełnej wersji(no właśnie z czego ? może ktoś napisze). Równocześnie mam na tapecie Ediusa 4 Trial i coś tam mogę porównać, a mianowicie po dwóch dniach zabawy Uleada wywaliło mi pięć razy , a Ediusa ani razu, Ulead jest jakby bardziej intuicyjny, a Edius ma jakby większe możliwości co do korekty obrazu i to tyle co zauważyłem po dwóch dniach zabawy. Powracając do pytania to moim zdaniem wersja 8.0 nie ma żadnych ograniczeń co do wersji 7.0 i w dodatku można na niej pracować trochę szybciej i ma parę rzeczy więcej, tylko ta stabilność.

niedziela, 31 grudnia 2006, 18:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Stabilnosc. Wada główna 8ki, ktora sklonila mnie do sprobowania Vegasa. Warto...

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

poniedziałek, 1 stycznia 2007, 22:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona