Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 07:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 ANIMACJA-PREMIERE PRO 1.5- MATROX RTX 100 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post ANIMACJA-PREMIERE PRO 1.5- MATROX RTX 100
Witam

Mam mały problem z filmikiem, nie mogę sobie poradzić.
Robię wesele i chcę aby fragment filmu tzn ok. od 10 do 15 sek. Pani młoda miała bukiet kolorowy a reszta czarnobiała.
Posiadam kartę Matrox RTX100, zawsze radziłem sobie z bukietem, który był okrągły i nie miał rozstrzępionych kwiatków. Stosowałem tzn:
Na time line:
1. video1 wstawiałem fragment kolorowy i dawałem filtr (matrox color coretions) w nim wybierałem opcję czarno białą.
2. video2 wstawiałem ten sam fragment filmu tylko kolor (bez filtra matrox color coretions). Na tym filmie wstawiałem efekt (Matrox Mask DVEs) w opciach ustawiałem maskę koło (tzn smokey circle). Zafajkowałem opcję reverse i miałem w masce „kolo” (tzn smokey circle) obraz kolorowy a reszta była czarno biała. Ustawiałem tylko poruszanie się maski zgodnie ruchem bukietu.
Wszystko mi chodziło do póki, kiedy bukiet jest rozciągnięty i kwiatki są w różną stronę, nie można stosować maski kolo ponieważ nie obrysuje całego bukietu.
Próbowałem w photoshopie zrobić maskę czarno białą tzn odrysować bukiet piórem. Otworzyć premiere pro 1.5, nastepnie:
3. video1 wstawiałem fragment kolorowy i dawałem filtr (matrox color coretions) w nim wybierałem opcję czarno białą.
4. video2 wstawiałem ten sam fragment filmu tylko kolor (bez filtra matrox color coretions).
5. video3 wstawiłem maskę PSD z photoshopa, na nią nakładałem z katalogu Video Effects filtry z katalogu Keying RGB Difference Key, próbowałem ustawić tymi opcjami aby w masce PSD był obraz kolorowy a poza maska obraz czarno biały, który jest na video1.

Jak można rozwiązać ten problem, proszę o pomoc. Można to zrobić za pomocą karty rtx100 aby wykorzystać efekty karty?

Pozdrawiam
Z góry dziękuje

Paul

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 6:38 pm ]
Myślę, że jest taka osoba na forum, która orientuje się w tym temacie i mi doradzi.

Pozdrawiam

Paul

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 6:40 pm ]
Myślę, że jest taka osoba na forum, która orientuje się w tym temacie i mi doradzi.

Pozdrawiam

Paul

wtorek, 7 marca 2006, 00:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]