Teraz jest wtorek, 27 października 2020, 06:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 animacja trikowa - pytanie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post animacja trikowa - pytanie
Czesc

zaczalem ostatnio robic filmik w ktorym mialem zamiar uzyc animacji tikowej. Okazalo sie jednak za adobe nie jest najlepszym narzedziem do zrealizowania mojego zamierzenia, albo ja nie umiem go dobrze uzyc.
zalozenie zas bylo takie:
mam material w ktorym ludzei niosa obraz. Niosa go na takich specjalnych noszach, tak ze jest ponad ich glowami. FIlm jest amatorski i obraz ciagle skacze, a sami ludzie niosa ten obraz nierowno- wiadomo kroki latajaca kamera itd.
Chcialbym wkleic na miejsce obrazu niesionego przez tych ludzi, cos swojego. Wychodzi mi to jednak koszmarnie nierowno. NIe wspominajac juz o rozbierznosci oswietlenia i kolorow, ale to akurat w adobie mozna stosunkowo latwo poprawic. Najgorszy jest plynny ruch!
Jak to zrobic? Albo czym to zrobic? Albo kto to moze zrobic dla mnie?
Michau

niedziela, 16 marca 2003, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post aniamcja trikowa cd.
mój email michgrze@poczta.fm

niedziela, 16 marca 2003, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.efix.pl (polska strona o efektach specjalnych)

Po drugie forum http://www.efix.pl/forumefix/ (tam pisża ludzie którzy wykonują takie rzeczy)

Po trzecie twój problem:nie za bardzo rozumiem , jak jest skomponowane ujęcie, i jak oni niosą ten obraz tzn co widac,rozumiem że w ujęciu widać ten obraz przodu tzn widac co jest namalowane na tym obrazie np jakaś bitwa, a ty chcesz zamiast tej bitwy umieścic n zdjęcie księzyca.
A więc tak teraz mi wpadł taki pomysł aby to zrobic w Adobe Premiere(ale zaraz ci napisze jak to naprawde zrobić),zakryj płutno obrazu niebieską bądz zieloną płachta materiału bądz dostatecznie dużym arkuszem papieru oczywiście w kolorze zielonym bądz niebieskim(posłuży to do wykonania efektu blue ,albo green boxu jak kto woli )Jeśli za bardzo nie orientujesz się o co chodzi i jak to się robi w Adobe Premiere polecam stronę ktrórą podałęm.Następnie kluczujesz obraz i zamiast niebieskiego koloru podkładasz swój obrazek(np jako JPG) - hmm swoją droga nigdy nie słyszałem aby wykorzystac ruchomy blue box ale ciekawe co z ego wyjdzie.
No to była metoda mniej profesjonalna, w rzeczywistości można to również zrobć stodując tzw znaczniki(trackery),w czterech rogach obrazu umieszczasz np pomarańczowe paski,nastepnie w programie Combustion dokonujesz sledzenia tych znaczników przez dowolny inny obraz.Trochę jak to robić masz napisane na forum efix bodajże w dziale cyfrowe iluzje,temat wątku moje prace - czy coś takiego tam tesz masz przykład jak wygląda taki efekt(film do ściągnięcia).Mozna to też zrobić w programie AdobeAfterEffects - też ma opcję sledzenia znaczników.

niedziela, 16 marca 2003, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dzieki za linka
Ruchomy blue box bylby mozliwy, ale...

material ktory mam to archiwalne nagranie i zalezy mi wlasnie na tym zeby wykorzystac wlasnie TO stare nagranie, ktore mam. Stad nakladanie plachty na ogbraz nie wchodzi w gre.

W kazdym razie dzieki za linka!

pozdrawiam Michau

wtorek, 18 marca 2003, 15:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]