Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 23:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 POMOCY !!!!! Problem z materiałem 16:9 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post POMOCY !!!!! Problem z materiałem 16:9
Witam Wszystkich

Mam pytanie odnośnie materiału w 16:9 .O co chodzi ?
Nagrywałem Canonem XM1 w opcji 16:9 .Zrzuciłem do kompa w Premierce.Przyjął to ok
Ale na podglądzie widać że są siwe pasy z góry i z dołu.Myśle że to też ok . Chciałbym wyeksportować ten materiał tak aby na TV był właśnie z takimi czarnymi pasami.
Jakoś mi się to nieudaje.Obraz wygląda rozciągnięty w górę i dół.Jak spróbowałem go zrobić w sony architekcie na DVD , to obraz jest małym kwadratem .Jak mam to exportować ? Jakich kombinacji użyć , aby wyglądało to jak zawodowy film z wypożyczalni z czarnymi pasami ????
Proszę o pomoc .Pozdrawiam Waldi

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

twoj TV powinien sie automatycznie przelaczyc na tryb 16:9 wtedy obraz nie bedzie rozciagniety. Jesli tego nie robi to musisz go przelaczyc recznie za pomoca pilota.

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 17:59
Bywalec
Bywalec

Jesli chodzi o przełaczenie TV , to nie robiłem z Tv , gdzyz tylko sprawdzałem to na monitorze komputera.Z resztą mam Tv , ktory nie ma takiej możliwosci :(

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 18:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Caly problem polega na tym, ze Twoja kamera najprawdopodobniej nie rejstruje obrazu rzeczywiscie w 16:9... Rejestruje obraz o rozmiarach 720X576 nastepnie jest on sciskany do proporcji 16:9 W pliku wideo jest informacja, ze jest on zapisany o tym stusunku bokow i wiekszosc aplikacji rozpoznaje to dostosowujac sposob wyswietlania. Ale telewizor wyswietla to w stosunku 4:3 Jesli wypalisz plyte DVD i wczesniej ustawisz proporcje na 16:9 w swoim projekcie to powinno zalatwic problem. Mozna sobie z tym poradzic zapisujac material w rozmiarze 720x576 jako 720x376 wtedy automatycznie tracisz na rozdzielczosci pionowej ale obraz wyswietlany jes dobrze :) Pozdrawiam! Specjalisci poprawiac moje bledy...

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 22:23
Bywalec
Bywalec

Nagrane na panasoniku 280 i odtwarzane z taśmy na tv jest OK. Po montazu w pinnacle studio 10.52 niestety nie jest odtw. prawidłowo, tzn mam wrazenie ,że jest to 4:3 rozciągniete. Na odtwarzaczu w komputerze obraz jest prawidłowy. Preferencje projektu itd. sa ustawione prawidłowo. Dzisiaj chce podejść do sklepu i poprosic o odtw. tej płyty na tv 16:9. Moj telewizor jest 4:3, ma co prawda wszystkie mozliwe opcje odnośnie ustawiania proporcji obrazu na ale to nie działa...

wtorek, 18 kwietnia 2006, 08:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podalem dwie mozliwosci... najlepiej jest poprostu w aplikacji do authoringu usstawic proporcje na 16:9 takie ustawienia powoduja, ze wiekszosc odtwarzaczy DVD rozpoznaje takie ustawienia i wyswietla obraz z kaszetami na telewizorze o stosunku bokow 4:3. Temat byl juz tak czesto i tak szeroko omawiany, ze nawet nie chca sie juz za niego zabierac z tego co widze hehe A telewizor panoramiczny wyswietli to jak najbardziej prawidlowo :)

wtorek, 18 kwietnia 2006, 11:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]