Teraz jest wtorek, 19 marca 2019, 02:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Synchronizacja ścieżek video i audio... ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Synchronizacja ścieżek video i audio... ?
Hej!

Mam kłopot, nagrywałem ostatnio koncert na dwie kamery, swoją plan ogólny i dźwięk, kolega drugą zgrywał detale...
Wymyśliłem sobie, że zamiast "klapsa" będzie klaśnięcie... ale niestety w praktyce artysta, podniósł ręce tylko na sekundkę, klasnął i nie udało się... hmm... nagrać klaśnięcia na dwóch kamerach... stąd muszę zsynchronizować na piechotę

Znalazłem w końcu "punktochwilę" w ścieżce audio, do której chciałem dopasować video z drugiej kamery, jednak nie wiem jak to precyzyjnie zrobić... bezsensowne przesuwanie myszką jest mało precyzyjne...

ten konkretny materiał obrabiam pod AP pro 1.5, mam również do dyspozycji Avid free DV...

Proszę o jakąś poradę,
pozdrawiam

niedziela, 30 kwietnia 2006, 18:18
Bywalec
Bywalec

Czyli pewnie kolega od detali poszatkował materiał przez was nagrany? Domowym sposobem myślę że najlepiej by było raz włączyc Rec i nagrac bez cięc, inaczej trochę zabawy z tym. Skoro koncert to poszukałbym charakterystycznych punktów dla obu kamer jak np. błysk swiateł na sali lub akcent dzwiekowy jak stuk pałeczki perkusisty w talerz (o ile był oczywiscie) Po za tym czy musisz wszystkie te wstawki drugiego operatora synchronizowac? może bez tego obraz się nie pogryzie z dzwiękiem przynajmniej w części materiału(np zachowanie publiczności). Jak musisz to trudno, jak masz dobre ucho to sobie poradzisz na słuch to poskładac..

niedziela, 30 kwietnia 2006, 23:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]