Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 08:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Filmik na ekran kinowy !!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Filmik na ekran kinowy !!!!
Witam,
Musze zmontowac krociutki filmik, ktory bedzie sie pojawial przed filmem w kinie, takie info o sponsorze. Nie mam pojecia jak to zrobic, to znaczy w jakiej rozdzielczosci i w jakim formacie to przygotowac zeby mogli to z dvd podpietego do projektora puscic przed filmem.
Bede wdzieczny za pomoc.
pzdr

wtorek, 2 maja 2006, 18:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Filmik na ekran kinowy !!!!
Guacamole napisał(a):
zeby mogli to z dvd podpietego do projektora puscic przed filmem.

Sam sobie odpowiedziales, po prostu jako DVD

wtorek, 2 maja 2006, 18:40
Nowy
Nowy

W sumie fakt :] ale i tak nie wiem jak to zrobic. To ma byc taki lipny spocik zlozonych z 3 zanimowanych plansz. Planuje to zrobic we flashu i potem wypuscic z tego avi, a nastepnie jakims programem [jeszcze nie wiem jakim] zrobic dvd.
Jesli ktos moze mi powiedziec czy to dobra metoda i jakiego kodeka uzyc zeby wypuscic avi dobrej jakosci i jakiego programu uzyc do zrobienia z tego avi filmu dvd, bede wdzieczny.

pzdr

wtorek, 2 maja 2006, 19:48
Bywalec
Bywalec

Nie wiedzialem ze w flashu mozna eksportowac pliki avi 8O
Ale jesli sie da to zajrzyj na http://www.divx.howto.pl
tam masz wszystko o kompresji.
A jak juz bedziesz mial pliki skompresowane to do authoringu uzyj np. Adobe Encore.
Najnowsza wersja 2.0 wymaga instrukcji SSE2 = na AMD Athlon nie pojdzie, wiec jesli masz takiego procka to zainwestuj w wersje 1.5 :)

środa, 3 maja 2006, 01:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Oj Fidel, Fidel. Kolega Guacamole wygląda na początkującego a ty zaraz proponujesz Adobe Encore, bardzo rozbudowany , wymagający wobec hardware`u i użytkownika program.
Po drugie zdaje się , że z Flasha można exportować do .avi.
Nie lepiej zacząć przygodę z authoringiem np. programem Sonic MyDVD (dołączanym do niektórych nagrywarek DVD) lub trialem Ulead Workshop 2???
Pozdrawiam

środa, 3 maja 2006, 10:20
Nowy
Nowy

Mam malo czasu, bo musze to zrobic jeszcze dzis, a sciagniecie tego " sonic my dvd " zajmie mi ze 2 dni. Probowalem Adobe Encore 1.0 - bo taki posiadam akurat, przypadkiem, ale po zaladowaniu go do programu wlacza sie jakies"encodowanie" i wywala mi info ze jakis "abnormal" blad wystapil i mi wszystko zdycha :[
Mysle ze to moze jest blad zwiazany z kodowaniem tego AVIka, probowalem roznych kodekow, ale juz sam nie wiem ktory jest obecnie, mozecie poradzic, jak najlepiej wyexportowac ten filmik z flasha zeby byly jak najminiejsze straty jakosci, bo obecnie to chyba XVid najlepiej to robi, ale nie wiem czy tym akurat mozna kodowac ten film.

środa, 3 maja 2006, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja bym to zrobil tak: wyeksportowal tego flasha do .avi bez kompresji w rozdz. dvd pal. Pozniej ten plik .avi wczytal do programu WinAVI Video Converter (obecnie wyszla chyba wersja 7.5) i zamienil na format dvd, czyli pliki .vob i pozniej nagral na plytke dvd. That's all ;)

środa, 3 maja 2006, 22:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]