Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 21:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Cienie napisów w After Effects. 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Cienie napisów w After Effects.
Witam. bardzo proszę o pomoc szanownych kolegów. W Premierze 2.0 mozna robić bardzo ładne cienie napisów, ale jak importuje Animowane napisy z Effects to nie mam juz cieni bo nie wiem czy mozna je zrobić w After Effects. Pewnie jest tam jakaś ukryta funkcja, przecież jak tam mozna bez cieni :)

Bardzo dziekuję za ewentualną pomoc i Pozdrawiam

Kossof.

czwartek, 25 maja 2006, 10:59
Nowy
Nowy

...albo zduplikuj sobie layera textowego, wrzuć na niego efekt - generate/fill (wrzuć taki kolor jaki chcesz cienia), ustaw pod tekstem, odpowienio zeskaluj (może dodaj lekkiego blura). I masz prosty statyczny cień (zresztą możesz go zanimować).
Edit: Aa teraz jak sobie myślę to text wystarczy, że skopjujesz i ustawisz kolor we właściwościach tekstu (zamiast wrzucac efekt->fill) :P

...inny motyw to zrób z tekstu 3D Layer, wrzuc w "material options" zeby akceptował światła (accept lights) i rzucał cienie (cast shadows), a potem dodaj tylko jakieś światła do sceny.

czwartek, 25 maja 2006, 11:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Domyślałem się, że można się bawić w kopiowanie napisu i dodanie go jako cienia, ale
wiedziałem, że gdzieś jest taka funkcja. Oczywiście działa. Już mam cienie jak sie masz !!!
Bardzo bardzo dziękuję. Widzę, że masz Effects w małym palcu. Czy eksportując napisy do Premiera w Quick time nie robie jakiegoś faux pas ? Czy to dobry format do eksportu ?
Zapisuję RGB+Alpha i jest w miarę dobrze dopóki nie mam jakiegoś graficznego tła na napisach wygenerowanego wraz z napisami. Po renderingu w Premierze napisy tracą jakość. Teraz rozkładam to na warstwy czyli np bmp wrzucam na timeline już w Premierze a napisy ida z Effecta solo i wtedy jest ok. Czy dobrze robię ?

Pozdrawiam i wielkie dzięks :))

czwartek, 25 maja 2006, 11:58
Nowy
Nowy

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi. Robisz sobie w AE tekst i później zapisujesz go z Alpha i wrzucasz do Premiera? Chyba troche bez sensu :P
Nie lepiej zrobić ten tekst w Premierze, albo tą cześć filmu (z tym tekstem i podkładem pod niego) wykonać w AE i wyeksportować jako nieskompresowany Avi/Dv, a przy montażu dorzuć do premiera?
Zresztą ja się nie znam. Ktoś inny chyba powinien udzielić bardziej "pro" rad :P

czwartek, 25 maja 2006, 12:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hmmm. Robię napisy w AE bo można je tam animować w przerózny sposób. A Premier ma w tej kwestii bardzo okrojone możliwości. Np tekst zwijający się w koło itp.
Ale chyba coś właśnie zrozumiałem dzieki Tobie. Chyba faktycznie lepiej zmontować klip, potem go wrzucić do AE i tam dorobić napisy i wyeksportować jako avi dv.
Hmmm chyba postaram się tak zrobić.

Pozrovka i jeszcze raz dziękuję.

czwartek, 25 maja 2006, 12:14
Nowy
Nowy

Nie nie. Zrób w AE tylko tą scenę, w której pojawiają się te napisy. I tylko ją wyeksportuj do nieskompresowanego avika/dv. Potem tą scene dorzucisz sobie przy montażu w Premiere.

czwartek, 25 maja 2006, 12:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hmmm trochę to komplikuje sprawę gdy masz na timelinie np 6 video tracków, pierwszy z tłem potem kilka masek potem z dwie scieżki video (picture in picture) i na to chcesz wrzucić animowany napis. To teraz taki kawałek trzeba by zrenderować i wyeksportować.
A jesli się on łaczy przez przenikania z innymi to już kiepsko :( Także takie nakładanie napisy na timeline w AP nie jest chyba takie całkiem głupie. Albo napisy na końcu w AE.

Kossov.

czwartek, 25 maja 2006, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmmm trochę to komplikuje sprawę gdy masz na timelinie np 6 video tracków, pierwszy z tłem potem kilka masek potem z dwie scieżki video (picture in picture) i na to chcesz wrzucić animowany napis.

Pewną odpowiedzią na Twoje rozterki będzie ten tutorial ale tylko pod warunkiem, że używasz pakietu Adobe Production Studio.

czwartek, 25 maja 2006, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...inny motyw to zrób z tekstu 3D Layer, wrzuc w "material options" zeby akceptował światła (accept lights) i rzucał cienie (cast shadows), a potem dodaj tylko jakieś światła do sceny.
nie ma to, jak komplikować sobie zycie. Zresztą i tak opisany sposób nie zadziała.

czwartek, 25 maja 2006, 15:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]