Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 07:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jak zgrać materiał bez "niewidocznego pola" na LCD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak zgrać materiał bez "niewidocznego pola" na LCD
Witam wszystkich!
Montażem zajmuję sie od stycznia. Nagrywałem w studio (w blue boxie) materiał i na LCD kamery (Sony VX 2100) wszystko było O.K. Po zgraniu na dysk okazało się jednak, iż kamera nagrała dodatkowy obszar na którym niestety znalazły się już czarne elementy. Czy to normalne?Miałem straszny problem aby wykluczować tło (pracuję na AP Pro 1.5) Użyłem niebieskich pasków (efekt Clip) i na szczęście projekt wykonałem ale chciałbym uniknąć tego w przyszłości. Może jest jakiś sposób aby ustawić choć LCD kamery abym widział WSZYSTKO co nagrywam lub funkcja przy przechwytywaniu ? Jeśli to banalna sprawa to błagam o wyrozumiałość :lol:
P.s. Użyłem wyszukiwarki jakby co :)
Pozdrawiam i z góry dziękuje

[ Dodano: Nie Maj 28, 2006 3:18 pm ]
Witam ponownie!
Czyżby nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie? Sprawdziłem ponownie przed chwilą na kamerze Sony VX 2100. Nagrywa ona obraz trochę większy niż widać to na LCD kamery. Zatem ponawiam moje pytanie: jak zgrać materiał (jeśli wogóle to możliwe) bez tego "dodatku" lub może można jakoś ustawić funkcję przechwytywania w programie Adobe Premiere Pro 1.5 tak aby zgrała tylko obraz który widać na LCD kamery lub w "wizjerze" ? Wiem, iż może być to nieistotne przy filmowaniu uroczystości typu wesela czy komunie, ale w pomieszczeniu blue box jest bardzo ważne aby nie nagrać tła innego niż niebieskie. Bardzo proszę o jakąkolwiek wypowiedź bo już sam nie wiem czy coś czasem ja nie mieszam.. :lol:

piątek, 26 maja 2006, 18:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]