Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 21:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 montarzysta amator ;P 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montarzysta amator ;P
Przedewszystkim chcialem siem ze fshystkimi przywitac ;)

Niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem kamery analogowej firmy SONY model trv418E. jest to moja pierwsza kamera i wogole poczatek zabawy z kreceniem czegokolwiek.

Po pierwsze chcialem sie zapytac jak z kamery analogowej moge zgrywac na kompa ( tzn wiem ze moge sobie TV tuner kupic i zgrywac to i wlasnie chcialem sie zapytac jak bardzo strace na jakosc i wogole i czy sa jakies inne metody zgrywania z kamerki na PC)

Z goory bardzo dziekuje i pozdrawiam Adam

środa, 26 marca 2003, 22:08
Nowy
Nowy

tuner tv jest najtańszą opcją - różnie mówią o jakości - ja osobiście uważam, że na potrzeby amatora w zupełności wystarczy - sam bawiłem się w ten sposób prawie rok: tv-max i GF tv out. Polecam kodek morgan multimedia. W razie pytań lub wąpliwości zapraszam na prv

poniedziałek, 14 kwietnia 2003, 08:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Tuner
Jesli jesteś posiadaczenm w miarę sporego dysku i wydajnego systemu to karta TV z powodzeniem pozwoli Ci na amatorska obróbkę video.

Osobiście nie mam zastrzeżeń co do jakości przechwytywanych sekwencji. Nawet ostatnio w roli magnetowidu spokojnie wystarcza mi Ulead Video Studio (ver 7 ma całkiem wydajny i niezły jakościowo plugin DVD, VCD i SVCD) który przy Duronie 1200 ściąga mi na żywca do DVD, VCD, SVCD, DV i także innych ustawień mpeg1 i 2 (oraz avi w inncy formatach). Oczywiście przy max jakości i wysokim bitrate.

Przechwycony materiał wygląda po odtworzeniu na TV przez wyjście telewizyjne prawie identycznie jak oryginał - przy DVD i wysokim bitrate. A chyba o taki efekt chodzi.

Jesli masz jakieś wątpliwości lub chciałbyś coś podejrzeć - krótkie zrzuty z wysoką rozdzielczością to napisz na priv.

emes

poniedziałek, 14 kwietnia 2003, 10:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]