Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 05:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Magnetowid mini DV - czy warto ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Magnetowid mini DV - czy warto ?
Witam

Mam kamerę Panasonic GS 400 (ok. 3 miesięcy). Średnio nagrywam 4 kasety miesięcznie. Słyszałem że niezalecane jest przewijanie kaset i odtwarzanie na kamerze (mechanizmy szybko się zużywają). Pomyślałem o zakupie magnetowidu mini DV (ok. 3000 zł) lub chociażby samej przewijarki kaset (ok. 130 zł). Pytanie - czy w moim przypadku taki zakup ma sens ? Czy używając 8 kaset miesięcznie na kamerze ( 4 X nagranie + przewinięcie + 4 X odtwarzanie) znacząco zmniejszam jej żywotność ? Może te "pogłoski" o niszczeniu mechanizmu kamery dotyczą bardziej intensywnej eksploatacji ?

Liczę na pomoc forumowiczu w podjęciu decyzji oraz przekonaniu mnie do którejś opcji

Pozdrawiam

piątek, 28 lipca 2006, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Magnetowid mini DV - czy warto ?
Yaro44 napisał(a):
Witam

Mam kamerę Panasonic GS 400 (ok. 3 miesięcy). Średnio nagrywam 4 kasety miesięcznie. Słyszałem że niezalecane jest przewijanie kaset i odtwarzanie na kamerze (mechanizmy szybko się zużywają). Pomyślałem o zakupie magnetowidu mini DV (ok. 3000 zł) lub chociażby samej przewijarki kaset (ok. 130 zł). Pytanie - czy w moim przypadku taki zakup ma sens ? Czy używając 8 kaset miesięcznie na kamerze ( 4 X nagranie + przewinięcie + 4 X odtwarzanie) znacząco zmniejszam jej żywotność ? Może te "pogłoski" o niszczeniu mechanizmu kamery dotyczą bardziej intensywnej eksploatacji ?

Liczę na pomoc forumowiczu w podjęciu decyzji oraz przekonaniu mnie do którejś opcji

Pozdrawiam

Zawsze kamera sie szybciej zuzywa jak używasz jej jako player. Z drugiej strony przy 8 godzinach przebiegu miesięcznie nie sądze abyś ją tak szybko "zajechał"
A jak juz chcesz ją tak bardzo oszczędzać to zamiast kupowac magnetowid Dv kup najtańszą kamerkę mdv np. jakiegoś samsunga za 999,00 i nią zgrywaj i przewijaj.

Pzdr.

piątek, 28 lipca 2006, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No nagrywajac kamera rowniez sie zuzywa, wiec radze filmowac inna. :wink: A tak na powaznie to bez przesady. Co mieliby powiedziec uzytkownicy innych nizszych modeli. Wszak tam mechanizmy kamery sa zapewne mniej trwale. Uzywaj swobodnie kamery z jej przeznaczeniem. Jesli jest na gwarancji to tym bardziej. Jesli ma cos sie zepsuc i tak temu nie zaradzisz. Jesli chodzi o zuzycie to gwarantuje Ci, ze nie stanie sie to wczesniej niz za pare lat (przy normalnej amatorskiej eksploatacji) a potem i tak beda juz modele bardziej zaawansowane technicznie a Twoja bedzie mocno przestarzala. :D

piątek, 28 lipca 2006, 18:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak też myślę, że zanim ona padnie to już dobrowolnie będę chciał ją zmienić :lol:

A co do zakupu innej - tańszej w roli playera. Czy nie sądzisz, że jakość materiału z taniej cyfrówki po FiWi będzie niższa niż z Panasa ? W końcu materiał jest odtwarzany przez głowicę potem jakąś elektronikę itd. a klasa/jakość kamery nie jest tu chyba bez znaczenia ?

niedziela, 30 lipca 2006, 21:45
Bywalec
Bywalec

Nie powinno być żadnej różnicy ponieważ jest to sygnał cyfrowy.

niedziela, 30 lipca 2006, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jedyna rzecz która może sie pojawić to dropy. ale jeśli będziesz konsekwentny w sprawie używanych taśm to będzie ok.
na allegro można czasami dostać już za 300-400zł jakieś zmaltretowane kamery ze zbitymi lcd, obiektywami itp, ale z działającym mechanizmem i fiwi

poniedziałek, 31 lipca 2006, 13:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]