Teraz jest piątek, 22 marca 2019, 18:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 film w innym systemie - usa 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post film w innym systemie - usa
mam pytanie . Przywiozlem ze stanow nagrany film na tamtejszej kamerze ale nie wiem jek mam go teraz odtworzyc czy ma ktos patent albo co zrobic

sobota, 5 sierpnia 2006, 22:39
Nowy
Nowy

Czy film przywiozłeś na kasetkach DV czy na płycie DVD.
Jeżeli na kasetkach DV to z tym nie ma problemu, bo w AP zgrywasz materiał do PAL, a poźniej programami do dekodowania tworzysz pliki gotowe do nagrania na płytę DVD (polecam ConvertXto DVD - bardzo prosty i PL).
Jeżeli masz film na DVD w NTSC to musisz trochę się pobawić, ponieważ trzeba zdekodować źródło do np mpeg a poźniej ponownie do PAL. Ale tu już jest więcej roboty.
Proponuję zapoznać się z artukułami na stronie
http://www.divx.howto.pl/news.php
Pozdrawiam

niedziela, 6 sierpnia 2006, 14:42
Nowy
Nowy

dawalem juz komus do przerobienia ale powiedzial ze na kamerze bylo wlaczone kodowanie i nie da rady .film mam na kasetach mini dv

niedziela, 6 sierpnia 2006, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Vilano niedokładnie przeczytałeś pytanie.
Stefan1 pytał czym może odtworzyć nagranie dokonane w systemie NTSC a nie czym i jak może dokonać konwersji z NTSC na PAL.

Nagranie na kasetce mDV NTSC możesz odtworzyć na każdej kamerze systemu NTSC lub na cyfrowym magnetowidzie.
Większość magnetowidów DV odtwarza nagrania zarówno NTSC jak i PAL ale nie konwertuje.

Nie ma czegoś takiego jak "włączone kodowanie".
Każda cyfrowa kamera DV jest wyposażona w sprzętowy kodek DV NTSC lub PAL, który "w locie" koduje i kompresuje obraz (stała kompresja 1:5).
Jedyny wyjątek to kamera Sony HVR Z1 mająca oba kodeki.

Zadnych innych, dodatkowych kodowań obrazu kamery nie dokonują (pomijam zdjęcia i HDV).

niedziela, 6 sierpnia 2006, 16:50
Nowy
Nowy

Ja bym zrobił to tak.
W AP przechwycił obraz, w systemie takim jaki jest na DV. I teraz w zależności od ciebie albo w tym samym AP konwersja do DVD PAL (jeżeli chcesz oglądać w POLSCE), albo przechwycone pliki avi, przekodować w bardzo prościutkim programie jaki podałem wcześniej
Jest jeszcze wiele programów do kontowania materiału avi/DVD DVD PAL na DVD NTSC.Na szczególną uwagę zasługują:
Cinema Craft Encoder SP2
Canopus ProCoder 2
TMPGEnc
FIlmmachine
Bardzo dużo informacji możesz również uzyskać na forum Cdrinfo, lub na stronie którą wcześniej podałem
Cytuj:
Stefan1 pytał czym może odtworzyć nagranie dokonane w systemie NTSC a nie czym i jak może dokonać konwersji z NTSC na PAL.
.
Jeżeli chodzi mu tylko o odtworzenie nagrania na sucho to mając AP bez problemu oglądnie materiał.
Natomiast (co pewniakiem tak jest), chce mieć materiał który będzie mógł odtworzyć na każdym stacjonarnym DVD, musi popróbować z programami które podałem

niedziela, 6 sierpnia 2006, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisałeś
Cytuj:
Jeżeli chodzi mu tylko o odtworzenie nagrania na sucho to mając AP bez problemu oglądnie materiał.

Tak trudno Ci pojąć, że jeśli Stefan1 dysponuje swoją lub pożyczoną kamerą mDV PAL lub oddał kasetę osobie posiadającej tylko taką kamerę to materiału NTSC na niej nie odtworzy ?
A jeśli go nie odtworzy to nie nagra na HDD kompa i nie zaiportuje do AP czy innego programu.

Dodam jeszcze, że gdyby się udało wreszcie zgrać materiał NTSC na HDD w niezmienionej postaci to nie potrzeba żadnych programów transkodujących na PAL.
Po prostu po montażu materiału NTSC i przekonwertowaniu na mpeg2 NTSC zapisał by go na płytce DVD. Każdy odtwarzacz DVD w Polsce bez problemu odtworzy płytkę w systemie NTSC na TV PAL.

niedziela, 6 sierpnia 2006, 19:54
Nowy
Nowy

dobra cos wiem tylko ze jestem amatorem i nie wiem co to wszystko znaczy i skroty tez.Mam swoja kamere panasonic gs 10 czy 11 kompa i 3 kasety minidv nagrane w usa na tamtejszej kamerze .mozecie podac kolejnosc wykonywania dzialan z rozwinieciem skrotow.Dzieki

niedziela, 6 sierpnia 2006, 21:04
Nowy
Nowy

Vilano - czego nie chce Ci się wierzyć ???

Panie Tadku. Nie chce mi się wierzyć w to:
Cytuj:
dawalem juz komus do przerobienia ale powiedzial ze na kamerze bylo wlaczone kodowanie i nie da rady
.
Natomiast nie zgadzam się z tym:
Cytuj:
Każdy odtwarzacz DVD w Polsce bez problemu odtworzy płytkę w systemie NTSC na TV PAL.

Nie ma mnie juz trochę w Polsce ale wydaje mi się że nie ma jeszcze ogólnie dostępnych DVD multisystemowych (PAL + NTSC). Więc posiadając zwykły odtwarzecz DVD nie odtworzy on filmu NTSC z płycie DVD.
To samo jest w drugą stronę, ponieważ żadne odtwarzacze DVD NTSC nie odtworzą płyty nagranej w systemie PAL. I radze to sprawdzić, nie ma czasu i ochoty udowadniać panu moje racje.
Panie Stefanie.
Jeżeli posiada pan kasteki mini dv nagrane z materiałem w formacie NTSC na kamerze mini DV NTSC, a pana kamera to Panasonic gs mini DV PAL, to nie wiem czy można przechwycić obraz na pana kamerze.
Jeżeli natomiast ma pan kamerę kupioną w USA, to uważam że aby w spokoju obejrzeć sobie materiał na stacjonarnym DVD w Polsce należy posłużyć się programami do dekodowania materiału filmowego z pana mini dv na płytkę DVD PAL. Chyba że wystarczy materiał do odtworzenia na komputerze
Pozdrawiam. Zapracowany z NY.

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:34
Nowy
Nowy

Nie ma mnie juz trochę w Polsce ale wydaje mi się że nie ma jeszcze ogólnie dostępnych DVD multisystemowych (PAL + NTSC). Więc posiadając zwykły odtwarzecz DVD nie odtworzy on filmu NTSC z płycie DVD.
To samo jest w drugą stronę, ponieważ żadne odtwarzacze DVD NTSC nie odtworzą płyty nagranej w systemie PAL. I radze to sprawdzić, nie ma czasu i ochoty udowadniać panu moje racje.

Tak mnie to zdanie rozbawiło że postanowiłem zarejestrować się na waszym forum :mrgreen:
Nie wiem jak długo nie byłeś w Polsce, ale tu jednak postęp się dokonał. Jaruzelski nie jest już u władzy, znieśli Pewexy, przestali produkować fiaty 126p i wyobraź sobie- można nawet kupić DVD które otworzy film w NTSC albo PAL !! Powiem więcej- jest wiele modeli takich dvd, a niektóre można kupic w zwykłym supermarkecie i nie trzeba po nie nawet stać w kolejce :mrgreen:

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 00:22
Nowy
Nowy

Seneka widzisz, dobrze że to poprawiło twój humor.
W USA (tym bardzo rozwiniętym kraju, potędze gospodarczej) 90 % odtwarzaczy DVD w domach amerykanów są nadal w systemie NTSC. Dzięki temu wlaśnie problemowi, musiałem nauczyć się o tych wszystkich zawiłościach dotyczących kodowania.
I nie było to tak dawno, bo dwa lata temu będąc w POLSCE, odtwarzaczy DVD multisystemowych było jak na lekarstwo.
A czytając poszczególne posty czytaj je uważnie !!!!!!!:
Cytuj:
Każdy odtwarzacz DVD w Polsce bez problemu odtworzy płytkę w systemie NTSC na TV PAL.
.
Napewno nie każdy, chociaż fakt przejrzałem ofertę dostępnych odtwaraczy dvd w POLSCE i rzeczywiście multisystemowe (z obsługą napisów, itp) stały się standardem.

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 00:53
Stały bywalec
Stały bywalec

... W USA (tym bardzo rozwiniętym kraju, potędze gospodarczej) 90 % odtwarzaczy DVD w domach amerykanów są nadal w systemie NTSC. (...) Napewno nie każdy, chociaż fakt przejrzałem ofertę dostępnych odtwaraczy dvd w POLSCE i rzeczywiście multisystemowe (z obsługą napisów, itp) stały się standardem.

Vilano, każdy. O ile w USA faktycznie mało który sprzęt pracuje także w PAL-u, o tyle w Europie 100% (no, może 99,999) odtwarzaczy akceptuje NTSC. Wiąże się to z tym, że na naszym rynku sprzedawane są oficjalnie także płyty NTSC (np. koncerty region 0). Nie wolno sprzedawać sprzętu, który nie poradzi sobie z płytą będącą w oficjalnej dystrybucji.
Pozdrawiam

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie zgodze sie z opinia ze odtwarzacze DVD nie odtwarzaja materialow NTSC.

Pragne powiedziec ze ja np. nagrywam klientom wszystko w NTSC i jeszcze nie spotkalem kogos (no moze po za bardzo starym odtwarzaczem ktory nawet ledwo czyta DVD-R) komu by sie nie odtworzyla plyta nagrana w tym systemie.
Osmiele sie stwierdzic ze pona 90% odtwarzaczy na rynku czyta zarowno PAL i NTSC i to bez problemu. Nawet telewizor nie koniecznie musi tez posiadac
mozliwosc odczytu NTSC. Konwersja zachodzi w odtwarzaczu.

Pozdrawiam
Krzych Wizzard

p.s. a dlaczego nagrywam w NTSC to temat na odrebna historie...

środa, 13 września 2006, 16:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]