Teraz jest wtorek, 19 marca 2019, 02:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Drgania obrazu C.D. 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Drgania obrazu C.D.
WitaM!
Problem w dalszym ciagu dotyczy drgan obrazu. Wiec jak mowil jeden z forumowiczow owszem drgania pojawiaja sie na bardzo kontrastujacych elementach ale teraz cos co mnie zadziwilo, otoz calosc czolowki z filmem zapodalem na dvd i ogladalem na TV drgania wystepowaly przy animacji, wiec wizalem sama animacji i zaisalem do MPEG2 o tych samych wartosciach spalilem na dvd i juz przy ogladaniu samej animacji drgan tych nie bylo i teraz zaliczylem zaj... rebusa animacji mam zapisane w codec-u INDEO z przeplotem lower nie mam zielonego pojecia co to moze byc za przyczyna i jaki zrobic test aby to rozgrysc.
Obecnie nie posiadam karty video do montazu robilem to poprzez FireWire i montuje w AP ale mysle ze brak karty nie jest tutaj przyczyna tego.
Mam jeszcze malutkie pytanie kupujac kamere 3CCD mniej wiecej z wskali 1-10 ile zyskam na jakosci obrazu ? dokladnie kamera panasonic NV-GS500.
Dzieki za pomoc z gory i pozdrawiam @LL !

niedziela, 27 sierpnia 2006, 15:23
Bywalec
Bywalec

A czym kompresujesz do MPEG? Spróbuj zrobić tak jak ja (mi pomogło)
1. W Adobe export timeline do avi (kodek DV - taki sam jak materiału źródłowego)
2. Jakimś zewnętrznym programem kompresja do MPEG. Ja używam TMPGEnc i nie mam już żadnych problemów z drgawkami obrazu.

Tą metodę podsunął mi częściowo użytkownik grafix. Spróbuj podczas kompresji pozostawić albo usunąć przeplot. U mnie działa bez usuwania.

niedziela, 27 sierpnia 2006, 21:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

bezposrednio z timeline kompresuje do MPEG2 poprzez ProCoder-a 2, rowniez bezposrednio z time line kompresowalem do MPEG2 poprzez TMPGEnc uzywajac wtyczki "DebugMode FrameServer" probuje zapisac jeszcze tak jak mowisz do DV i pozniej bezposrednio do MPEG2 zobacze co to wyjdze. Tylko wlasnie dziwi mnie to ze ten kawalek co migotal na TV pozostawilem na timeline a reszte usunalem zrobilem to samo i jak ten kawalek zapodalem juz na tv byl spokoj.

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Sprobuj w projekcie, w premiere miejsca ktore drgaja na dvd wyeksportowac do dv avi przed kompresja do mpeg2.
2. Nastepnie zastap miejsca potencjalnie drgajace plikami wyeksportowanymi do dv avi.
3. Jak juz połatasz dziury tak zeby caly projekt w Premiere byl z plikami dv avi, rozpocznij kompresje do mpeg2.
4. Podziel sie efektem jak wyszlo.

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

troszki mi zejdzie ale napewno odpisze :D

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok!
troszki mi zejdzie ale napewno odpisze :D
nie no zrob sobie test np na odcinku 10 minutowym :d poco calosc meczyc :D chodzi o dojscie do rozwiazania problemu droga eliminacji :] a do tego nie potrzebujemy robic calego projektu tylko jeden wybrany fragment w ktorym znajduje sie drganie

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 23:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wlasnei mysle tak zrobic tylko ostatnio zostawilem ten frgment co drgal i po skompresowaniu samego fragmentu byl juz spokoj na TV ale wlasnie tak zrobi jakies 10 min zostawie zobaczye czy drgania wystepuja jezei tak biore sie za sprawdzanie wdlg waszych przepisow :lol:

środa, 30 sierpnia 2006, 10:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]