Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 20:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Standardowe pytanie. Kto ma dobre serce to pomoże? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Standardowe pytanie. Kto ma dobre serce to pomoże?
Kupuje kamerke lecz zbytnio nie ufam sprzedawcom e sklepach. Chcą sprzedać to co mają w sklepach, dlatego zwracam sie z prosbą o pomoc. Czy lepiej zainwestować w model SONY DCR TRV 250czy może w Panasonica NV DS29? /w sumie podobna cena/ Fakty techniczne przemawiają za Panasonicem lecz sprzedawca w sklepie stwierdził, że SONY to SONY /lepszy stabilizator obrazu, dużo bajerów/ powiedział że róznica w CCD /nie wnikając co to jest :wink: u Sonego 540 000 a w Pan 800 000 jest mała i nie ma znaczenia / ponadto sony jest dużo lepszy /obraz,bateria/ itp. I co Ja mam z tym zrobić, głowa mnie boli z tego wszystkiego. Panasonic jest ładniejszy i jest na te małe kasetki :) a Sony na te kasetki to już kosztuje ponad 3200 Aha nie posiadam kaset Hi8 wiec nie potrzebuje kompatybilności z Digital 8. Będe ogromnie wdzięczna za wszelkie sugestie i porady
Iza

poniedziałek, 31 marca 2003, 17:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic
Witaj

Mam podobny problem. Ale ostatnie "premiery" nowych modeli Sony juz mnie wyleczyły z Digital8. Z tego co widzę to wszystkie nowe modele Sony Digital 8 wyszły w skromniejszych wersjach - brak stopki pod akcesoria, Super Steady Shot tylko w wersjach 3xx a nie jak dotychczas od 238 i 240 oraz brak wersji z Megapixelem (seria 740) itd. wygląda na to że Sony znudziło się bycie "oryginalnym" i delikatnie rzecz ujmując nie stara się zbytnio o klientów na Digital8. Druga rzecz jaka dała mi do myślenia to wyposażenie miniDV - modeli na ten rok. Jeszcze nie ma ich w Polsce ale w internecie już można sobie poczytać o ekranach dotykowych i innych cudach. Wydaje mi się że nowe modele miniDV wyjdą z niższą ceną niż dotychczas i (przy obniżonych cenach na Digital8) stana się ciekawszą alternatywą.
I za rok prawdopodobnie z Digital8 zostana szczątki a miniDV zejdzie poniżej 3tys. Takie sa moje przypuszczenia...
A Panasonic? Słyszałem o promocjach na NVDS 29 nawet poniżej 2000 - a to wyjątkowo dobra cena. Jakoś złych opinii o DS29 nie słyszałem - oczywiście biorąc pod uwagę że kamera jest amatorska. No jest jeszcze DS60 która jest następcą DS29 - więc mozna wybrać pomiędzy starszym modelem ale tanim lub nowym... ale za 2390. Co tez jest niską ceną...

Wybór należy do Ciebie. W każdym razie jak dla mnie Sony dało znak że Digital8 się kończy i nie ma już wyraźnego zapotrzebowania na kamery łączące Hi8 i DV. A niższych cen niż 2000 po prostu nie zaoferują.

Pozdrawiam

emes

poniedziałek, 31 marca 2003, 18:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wydaje mi sie, zeby sony rezygnowalo z digital8 jak sugerujesz. ale nawet zakladajac, ze tak jest, to jakie to ma znaczenie biorac pod uwage zakup na dzien dzisiejszy? kasety beda drozsze? watpie... dzis wybierasz to co jest lepsze...a za 5-10 lat pojawi sie i tak jakas super-nowa technologia i trzeba bedzie kamere wymienic na nowa...

m.

ps. mam sony trv-738e i poki co bardzo sobie chwale ten model...

wtorek, 1 kwietnia 2003, 16:45
Nowy
Nowy

Generalnie, zgadzam się z opinią, którą prezentuje Emes. Mimo, iż firma SONY jest niewątpliwie liderem w "świecie" kamer (naturalnie nie tylko!), ja osobiście mam małą "alergię" na ten sprzęt. Skłaniałbym się raczej w stronę Panasonica lub JVC. W przypadku tej drugiej firmy mam oczywiście na myśli modele z wyższej półki, które (niestety) cenowo znacznie przewyższają kwotę, którą zamierzasz przeznaczyć na zakup kamery. Nie będziemy więc o nich dyskutować. Myślę, że dobrym zakupem byłby Panasonic, którego kilka modeli miałem okazję testować. Nie będę rozwijał tematu, gdyż zrobił to już Emes. Dodam, że nie zamierzam odwodzić Cię od kupna "soniacza" (decyzja należy do Ciebie), ale jeśli miałbym coś doradzić... wskazałbym na Panasonica. Miałem kilka poważnych problemów w studio z dwiema różnymi kamerami SONY, czego nie mogę powiedzieć o Panasonicu. Przypadek? Najprawdopodobniej! Niemniej, mnie zraził!
Pozdrawiam

wtorek, 1 kwietnia 2003, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do mart'a
NIe twierdzę że Sony za rok w ogóle odpuści sobie Digital8, ale z marketingowego punktu widzenia utrzymywanie takiego stanu rzeczy jest bez sensu. Dopóki miniDV konkurencji były na poziomie 3000-3500 PLN to było OK, ale nastały czasy gdy miniDV kosztuje 2100PLN czy 2400PLN a miniDV Sony wciąż grubo ponad 3000tys. Bo w końcu co ma Sony w trv16 takiego pieknego do zaoferowania za grubo ponad 3tys w porównaniu z konkurencją tańszą o o kilka ładnych stówek - a nierzadko o 1000PLN??? Niewiele.... W każdym razie nic tak istotnego dla klienta który coraz częsciej patrzy na cenę...

No i czym wytłumaczysz fakt że nowe modele Digital8 na ten rok zostały wypuszczone w tak skromnej, okrojonej i tańszej postaci a modele miniDV poddane kompletnej przemianie i wzbogacone o wiele "bajerów" jak i użytecznych funkcji?

Osobiście odliczam dni do premiery tych kamer w Polsce bo sam nadal się waham z kupnem.

Pozdrawiam

emes

środa, 2 kwietnia 2003, 12:16
Bywalec
Bywalec

Ja mam już ten problem za sobą. Oglądałem sporo modeli różnych firm i wybrałem Panasonica. Jestem z niego bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić.

środa, 2 kwietnia 2003, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do michu
A jakiego Panasonica kupiłeś?

emes

środa, 2 kwietnia 2003, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: do mart'a
W każdym razie nic tak istotnego dla klienta który coraz częsciej patrzy na cenę...

No i czym wytłumaczysz fakt że nowe modele Digital8 na ten rok zostały wypuszczone w tak skromnej, okrojonej i tańszej postaci a modele miniDV poddane kompletnej przemianie i wzbogacone o wiele "bajerów" jak i użytecznych funkcji?

sam sobie w zasadzie odpowiedziales na pytanie: bo klient patrzy coraz czesciej na cene a wielu "bajerow" w zyciu nie wykorzysta...generalnie nie uwazam sie za zadnego eksperta, ale przy wyborze kamery kierowalbym sie tylko i wylacznie uzytecznoscia i cena, ktora jest funkcja mozliwosci. natomiast nie zgadzam sie, ze digital8 nalezy odrzucic z definicji bo odchodzi do lamusa...bo jeszcze raz mowie, nawet jesli tak jest, to nie stanie sie to w ciagu roku czy dwoch a kupiona kamere d8 dzis bedziesz mogl tak samo podlaczyc do kompa za 5 lat, zmontowac film i puscic spowrotem do kamery lub zrobic plytke dvd...dokladnie tak samo jak minidv...

pozdro,
martin

środa, 2 kwietnia 2003, 16:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: do mart'a
emes napisał(a):
Osobiście odliczam dni do premiery tych kamer w Polsce bo sam nadal się waham z kupnem.

już sie pojawiły na polskich stronach sony, więc mozecie je sobie obejrzeć, a raczej cos przeczytać, bo z tego co widzę jeszcze nie wrzucili zdjęć :D ceny raczej były do przewidzenia, ale biorąc pod uwagę fakt, że na stronach firmowych z reguły ceny są dośc wysokie, to podejrzewam, że w jakiejś promocji np. w MM cena trv14 spadnie poniżej 3000. Sam też przymierzam się do tej kamery
pzdr

środa, 2 kwietnia 2003, 18:09
Bywalec
Bywalec

Post Re: do michu
emes napisał(a):
A jakiego Panasonica kupiłeś?

emes

W sierpniu tamtego roku kupiłem Panasonica DS29, wtedy kosztował 2699zł do tego sklep dodał gratis kasetę i torbę. Mimo, że cena teraz jest sporo niższa to nie żałuję wydanych pieniędzy.
Co do firmy Sony to nic do nich nie mam ale te kamerki poprostu mi się nie podobały.
Ktoś napisał na ty forum, że Digital 8 nie jest żadnym światowym standardem był wymyślony przez Sony aby zachęcić użytkowników Hi8 do zmiany na cyfrę.
Sam nie wiem co o tym myśleć, wkońcu sygnał z kamery Digital 8 jest wpełni cyfrowy i bez problemu można wgrać go do kompa przez firewire i dowoli obrabiać. Myślę, że dla amatora nie ma to znaczenia, no może tylko to, że kamerki miniDV są trochę mniejsze.
Do JVC zraziły mnie magnetowidy SVHS :evil: bleeeeee

środa, 2 kwietnia 2003, 20:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post problem z obrazem
cze!! posiadam kamere cyfrowa mini DV JVC GR-DVM76u jestem polaczomy z Windowsem XP i ze zdjeciami wszystko spoko ale film jest slabej jakosci ,glos jest ok ale obraz jest kiepski.czy cos mi brakuje w kompie ??

czwartek, 3 kwietnia 2003, 04:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a przez jaki port się podlączyłeś - USB(do fotek) czy FireWire(dla digital video) ?

pozdrawiam
FStyl

czwartek, 3 kwietnia 2003, 10:04
Bywalec
Bywalec

Jeśli kamerkę podłączyłeś przez USB to nie uzyskasz dobrej jakości filmu. Tylko przez firewire możesz zgrywać w pełnej rozdzielczości DV 720na576. Do tego potrzebujesz odpowiedni kontroler który można już kupić poniżej 100zł.

czwartek, 3 kwietnia 2003, 10:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co do wiekszych gabarytow kamer d8 to jest to w rzeczy samej ich wielka zaleta. bo wieksza/ciezsza kamera oznacza mniej drgan w czasie nagrywania z reki a z drugiej strony nie sa one az tak duze, zeby stac sie z tego wzgledu niewygodne. no ale co zrobic, skoro 9 na 10 nowych klientow nie zdaje sobie z tego sprawy i uwaza ze czym mniejsza kamera tym lepsza...

martin

czwartek, 3 kwietnia 2003, 10:31
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się z Tobą ale powiedzmy sobie szczerze czy to będzie najmniejsza z kamer miniDV czy Digital8 czy nawet VHS-C to nie wydaje mi się aby miało to znaczny wpływ na stabilność ujęć, no chyba, że jest to kamerka rozmiarów Cannona XM1 czy XM2. Dlatego ja i tak wszędzie gdzie zależy mi na stabilność staram sie używać statywu, zwykłego bądź naramiennego.

czwartek, 3 kwietnia 2003, 10:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona