Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 15:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 CO JEST GRANE?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post CO JEST GRANE??
Witam. Przechwyciłem obraz(z Pan NV-GS37) przez ieee1394, za pomocą programu Pinnacle Studio 9.3. Potem zabrałem się do edycji, powstawiałem efekty itd i przeszedlem do tworzenia filmu. tu nie wiedzialem za bardzo w jakim formacie go stworzyc, cos tam pozaznaczlem. Efekt koncowy byl taki ze stworzylem 11 minut filmu w formacie avi(zajmował okolo 3gb), ktory byl kiepskiej jakości(drobne paseczki wokól postaci i przy szybszym poruszaniu kamerą). Moje pytania sa takie: Jakie błedu popełniłem, w jakim formacie powinienem zrobic film, czemu jest od taki duzy, i jak poprawic jakosc? Poczytalem troche to forum i dowiedzialem sie ze moj model kamery robi dosyc ladne filmy wiec zdziwiłem sie czemu nie bylo tak w moim przypadku, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania. Chcę zanzaczyc ze pod wzgledem obróbki i filmowania jestem całkowicie zielony, wiec prosilbym o jak najdokladniejsze wytlumaczenie tego co powinienem zrobic. Powiem takze ze podczas przechwytywania filmu zamknąlem wszystkie zbędne programy. Mojqa konfiguracja to 80gb pod NTFS, 265mb DDRAM, gf4 64mb, athlon 2.0 xp. Bardzo prosilbym o pomoc, z góry dziekuję

[ Dodano: Wto Wrz 05, 2006 2:26 pm ]
zapomnialem dodac: WinXP z drugim Service Packiem, CodecPack All in 1 6027, ffdshow

wtorek, 5 września 2006, 13:22
Moderator
Moderator

Post Re: CO JEST GRANE??
maciekmaciek napisał(a):
tu nie wiedzialem za bardzo w jakim formacie go stworzyc, cos tam pozaznaczlem. Efekt koncowy byl taki ze stworzylem 11 minut filmu w formacie avi(zajmował okolo 3gb), ktory byl kiepskiej jakości(drobne paseczki wokól postaci i przy szybszym poruszaniu kamerą).

To przeplot, konieczny żeby film był widziany w dobrej jakości w telewizorze. Żeby go w komputerze nie było widać, trzeba użyć odtwarzacza likwidującego skutki użycia przeplotu na monitorze komputera. Na przykład Power DVD to potrafi.

wtorek, 5 września 2006, 13:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

uzywanie wyszukiwarki na forum naprawde nie boli :twisted: a jak jest tak skomplikowana, że trudno ją pojac, to polecam http://www.google.pl :] Ten temat byl tyle razy omawiany, bylo juz tyle watkow o tym, ze nie sposob zliczyc... !!!

wtorek, 5 września 2006, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No, ale kolega nie wiedzial, ze ten efekt to przeplot. Teraz bedzie mogl uzyc wyszukiwarki. :D

wtorek, 5 września 2006, 14:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No, ale kolega nie wiedzial, ze ten efekt to przeplot. Teraz bedzie mogl uzyc wyszukiwarki. :D
ej nie bede sie spieral w tak blachym problemie ale wystarczy przejrzec (ze 30 minut) ostatnie tematy zeby uzyskac odpowiedz :]

wtorek, 5 września 2006, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: CO JEST GRANE??
maciekmaciek napisał(a):
Chcę zanzaczyc ze pod wzgledem obróbki i filmowania jestem całkowicie zielony, wiec prosilbym o jak najdokladniejsze wytlumaczenie tego co powinienem zrobic.

... każdy z nas kiedyś zaczynał i niejednokrotnie włożył mnówstwo zdrowaia, aby dojść do czegoś :idea:
Zapewniam Cię, że nie było wtedy forów takich jak to i jedyne co pozostawało to metoda wielu testów :idea:

Dlatego czas najwyższy przyjrzeć się bliżej opcji szukaj i skorzystać z napisanych gdzieś tu wątków, które są niczym więcej jak gotowym "bilansem" pracy piszących tutaj kolegów :idea:

wtorek, 5 września 2006, 15:09
Moderator
Moderator

Jak już tak młodego kolegę "ustawiacie", to przynajmniej za prawdziwe winy: Temat "Co jest grane" jest źle sformuowanym tematem, bo następny młody kolega zostanie odesłany z problemem pasków na ekranie do wyszukiwarki, a tam... Maćkowe "Co jest grane" i znajdź człowieku paski :mrgreen: .
pozdrawiam

wtorek, 5 września 2006, 15:40
Nowy
Nowy

Zbiliście mnie swoimi klawiaturami po głowie, ale w sumie racja. Troszeczke poszukałem i szczególnie ciekawy jest instruktarz Pana ao jak uzywać Sony Vegas, własnie instaluje i zobaczymy co z będzie.

wtorek, 5 września 2006, 16:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zbiliście mnie swoimi klawiaturami po głowie, ale w sumie racja. Troszeczke poszukałem i szczególnie ciekawy jest instruktarz Pana ao jak uzywać Sony Vegas, własnie instaluje i zobaczymy co z będzie.

Nie przejmuj się aż tak 8) :)
Złajanie nikomu jeszcze nie zaszkodziło :lol:

Po prostu poszukaj zanim napiszesz (szczególnie jeśli pytasz o elementarne rzeczy) - każdy na różny sposób podchodzi do forum, ja akurat często tu zalądam, aby poszukać czegoś, dowiedzieć się czegoś nowego szczególnie o innych programach do NLE i sorry wybacz jak np na temat "przeplotu" czytam 30 topiców, z których 29 jest bezwartościowych, a które jestem zmuszony przejrzeć :idea:

Co do Vegasa - to dobry wybór a ta instrukcja to klika screenów, dla początkujacych którzy sądzą, że są na tyle zdeterminowani, aby go poznać 8).. a od podstaw trzeba zacząć 8) :)

wtorek, 5 września 2006, 16:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]