Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 06:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Poprawa jakości (nagranie niedoświetlone) 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Poprawa jakości (nagranie niedoświetlone)
Witam panów montażystów i proszę o pomoc w usunięciu mojego problemu, otóż mam nagranie, niestety brak wystarczającej ilości światła sprawił że obraz nie jest pierwszorzędnej jakości, jak to mogę poprawić? jakie efekty za to odpowiadają w AP PRO? Poprawa kolorów to wiem , jeżeli chodzi o kontrast to też, a jak usunąć ten efekt piasku (tak to się nazywa?) Proszę o pomoc, wiem że dla wielu z was pytanie jest banalne, ale dla mnie to wielki problem więc jak możecie to pomóżcie.

Z góry dzięki i pozdro!!!

poniedziałek, 18 września 2006, 17:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szum - to masz na myśli. Bezstratnie nie da się tego usunąć. Są lepsze i gorsze algorytmy odszumiania. Sam AP PRO zdaje się nie posiadać takowego (nie mam 100% pewności), natomiast After Effects na pewno ma taki filtr.

poniedziałek, 18 września 2006, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

byl jakis filtr z tego co pamietam do odszumiania vhs-ów dla virtualdub-a... niestety nie pamietam nazwy, no ale jakas sciezka jest do szukania lub ktos pamieta. Osobnym tematem jest jak bardzo praco-chłonne moze byc filtrowanie kazdego fragmentu filmu.

szczerze ci wspolczuje i zycze aby sie udalo

poniedziałek, 18 września 2006, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z bardziej skutecznych i prostych rzeczy: usuń kolor - na czarnobiałym filmie tak bardzo tego nie widać. Oczywiście wiadomo że nie zawsze będzie to pasowac

poniedziałek, 18 września 2006, 20:06
Bywalec
Bywalec

Szum - to masz na myśli. Sam AP PRO zdaje się nie posiadać takowego (nie mam 100% pewności), natomiast After Effects na pewno ma taki filtr.

Dzieki wszystkim za podpowiedzi, a czy mógłbyś coś więcej napisać jak to zrobić w AAE? Próbowałem, ale coś nie mogę sie tego doszukać, zauważyłem, że jak dodam ciepłych barw a ujmię zimnych to jest troszkę lepiej, ale myślę że to nie to co mógłbym uzyskać gdybym skorzystał z dobrodziejstwa AAE. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to pomóżcie, z góry dzięki.

sobota, 23 września 2006, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 23 września 2006, 13:03
Bywalec
Bywalec

a jeszcze taka sprawa techniczna- ten niedośweitlony materiał mam już zmontowany w 90% (troche pracy w to włożyłem)i nie wiem czy każde ujęcie (surowy materiał) przelecieć filtrem R G czy może skończyć motaż w premiere, wyeksportować do pliku avi i wtedy całość przefiltrować, tylko problem w tym że nie jest w całości tak samo niedoświetlony i nie wiem co zrobić. A może jest możliwość naprawy każdego ujęcia tak jak mam go na dysku, bez zmieniania nazw plików i wtedy premiere miałby już naprawione części materiału, gotowe do exportu do mpeg (bez konieczności ponownego montażu)?
Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi...
Z góry dzięki za podpowiedzi

wtorek, 26 września 2006, 11:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]