Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 16:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 problem przy zgrywaniu z komputera na DV. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post problem przy zgrywaniu z komputera na DV.
Witam.

Próbuje przegrać materiałz komputera (plik avi) na kasetkę w kamerze (panasonic gs250). Zrobiłem to zgodnie zinstrukcją, próbowałem kilkoma programami efekty identyczne:
-gubienie znacznej wiekszości klatek (praktycznie rejestruje ok. co) 20-stą klatkę)
-obraz miga
-pojawia wię mnustwo dużych (1/5 obrazu) ruchomych czarnych "kwadratów"
-dzwiek rownież sie przerywa

Dopuszczam możliwośc ze popełniłem jakiś błąd.
Kamere mam nową ... nie zgrywałem wcześniej z kompa na DV
kartę firewire mam na podzespołach VIA.
Przy zgrywaniu z DV na komputer nie mam zadnych problemów.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc,

Pozdrawiam Marcin Z.

środa, 11 października 2006, 08:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może sam zapis na taśmie odbywa się z błedami, użuwasz jakiejś starej taśmy lub wielokrotnie nagrywanej, lub głowic emasz brudną. Uzyj kasetki czyszczacej n a 20 sekund.
Ewentualnie problemem może być sama karta fire wire na podzespołach VIA :(, na tym forum juz kilka osób się przekonało że te karty sa bardzo kiepskie.

czwartek, 12 października 2006, 09:14
Bywalec
Bywalec

Mam nową kamerę, nowe kasetki, i nową kartę firewire... raczej wykluczam jakieś zużycia.
Gdy uruchamiam opcję "preview" w programie ... rzeby sprawdzic jak to bedzie wygladać... wtedy na kamerce już widze te wstrętne kwadraty, potem na tasmie jest to samo.
jeśli to firewire to olewka, jakoś sobie to wymienię kiedys ... ale jeśli to błąd wejścia w kamercę będę zły.

czwartek, 12 października 2006, 23:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gdy uruchamiam opcję "preview" w programie ... rzeby sprawdzic jak to bedzie wygladać... wtedy na kamerce już widze te wstrętne kwadraty, potem na tasmie jest to samo.
jeśli to firewire to olewka, jakoś sobie to wymienię kiedys ... ale jeśli to błąd wejścia w kamercę będę zły.

Co masz na myśli pisząc że widzisz na kamerce, na LCD?

Sprawdź obraz z kamerki podłączając ją do TV przez RCA wtedy sprawdzisz czy to wina tasmy lub głowicy itp, jeśli masz możliwość spradź również kabelek fire wire oraz co najbardziej prawdopodobne karte fire wire.
Używam tej kamerki i nei miałem z nią kłopotów, jeżeli na obrazie pojawiają się kwadraciki użyj tasmy czyszczącej, lub może kamera ma jakąś ukrytą wadę.

piątek, 13 października 2006, 08:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]