Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 01:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Adobe Premiere i problemy 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Adobe Premiere i problemy
Witajcie!
Na początek konfiguracja kompa pod WinXPpro
- MSI KT3 Ultra2
- AMD Athlon 1700+
- 256 MB Ram
- WD Caviar 60 GB 7200
- Firewire
Problem polega na tym, że Adobe Premiere 6.0 szarpie podczas odtwarzania. Nie jest to problem, który może być spowodowany gubieniem klatek podczas zgrania. Media player odtwarza te same pliki bez szarpnięć, a z timeline Adoba szarpie. O co chodzi, czy za mało RAMu?

Tak na marginesie. Czy ktoś, kto ma oryginalny AP6.0 mógłby mi podesłać na priv spakowaną bibliotekę preminfo.dll, która znajduje się w głównym folderze Adoba Premiere. e-mail: chalinscy@poczta.onet.pl

Pozdrawiam

niedziela, 6 kwietnia 2003, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sprawdź czy masz ustawione w ustawieniech w dysku twardym na "DMA".
U mnie właśnie gdy było nie ustawione to szarpało.
Pozdrawiam.
krzysiek

poniedziałek, 7 kwietnia 2003, 23:50
Bywalec
Bywalec

Tu wszystko ok. To coś z tym cholernym AP6.0. Dysk pocina nieźle i daleko mu jeszcze do granic przepustowości. Klatek nie gubi przy zgrywaniu. W playerze wszystko chodzi.
Pozdrawiam

wtorek, 8 kwietnia 2003, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zerknij na stronkę
Zerknij na tą stronkę

http://www.waran.com.pl/vid_canopus_EZDV.htm

Na samym dole Autor pisze:

(30.07.2001)Zacięcia przy odtwarzaniu z timeline (AP6)!!! . Sprawa wyjaśniona!!!

Tak jak pisałem wcześniej (wyżej) podczas próby zrzucenia obrazu na taśmę pojawiały się zacięcia obrazu (szarpania). Cały czas byłem przekonany że przyczyną jest PLUG-in do Premiery który do niedawna był w wersji Beta. Przyczyną na pewno nie był komputer bo w MS6pro wszystko szło bez jednego zgrzytu.

Okazało się że przyczyną szarpnięć jest dźwięk. Media Studio 6 po prostu ma standardowo ustawione tworzenie pliku dźwiękowego natomiast w Premierze to ustawienie jest wyłączone i program odtwarza ścieżkę dźwiękową w czasie rzeczywistym. Wystarczy zmienić w project/seting/audio wartość 5 na 1 i po kłopocie (standardowo Premiera przelicza dźwięk dopiero przy pięciu ścieżkach dźwiękowych).

Być może osoby korzystające z dużych plików źródłowych (2-4GB) nie zauważą szarpnięć podczas odtwarzania. Opisane tu problemy dotyczą pracy na małych plikach (każda scena to oddzielny plik- scenalizer.

wtorek, 8 kwietnia 2003, 16:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Adobe Premiere i problemy
A nie korzystasz przypadkiem z jakiegoś dodatkowego SoftKodeka. U mnie po zainstalowaniu Canopusa, Premiere zaciął przycinać.

wtorek, 8 kwietnia 2003, 18:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pozdrawiam ! Może to co opiszę pomoże w sprawie, choć zachowania sprzętu są różne przy różnych konfiguracjach i przy różnych działaniach.
Zauważyłem , że w przypadku odtwarzania w AP kiedy kamera nie jest podłączona do kompa, obraz jest płynny w oknie monitora podglądu.
Natomiast kiedy uzyskujemy podgląd na LCD kamery w przypadku podłączenia kamery do IEEE 1394, obraz w oknie AP skacze podczas odtwarzania, natomiast na podglądzie w kamerze jest płynny.
Ja używam AP 6.5 i nie wiem czy podobny problem występuje w 6.0 .
Nie wiem czy opisane zjawisko jest regułą i czy będzie występować u innych użytkowników.
Mogę jeszcze podzielić się doświadczeniem o podobnym charakterze przy nagrywaniu materiału AV Masterem a mianowicie podczas zgrywania materiału w podglądzie programu zgrywającego na ekranie monitora zauważyłem przeskoki i szrpnięcia, jednak pomimo tego przy powtórnym odtworzeniu materiału tego typu niespodzianek nie było, ani na ekranie monitora, ani przy przeglądaniu kasety video
Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia. O ! nie zauważyłem że spóżniłem się z odpowiedzią .Pomimo tego mam nadzieję że to co opisałem komuś się przyda.

wtorek, 8 kwietnia 2003, 19:41
Bywalec
Bywalec

wtorek, 8 kwietnia 2003, 22:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]