Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 20:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Efekt do filmu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Efekt do filmu
Witam.
Chce zmontowac mini film-mam już muze mam pomysł ale własnie tu jest mój problem--chce zrobic taki efekt:
-jest np. miasto i jak wiadomo dużo ludzi tam łazi co chwile-nagrywam jak oni se tam chodzą np. przez 1 minute--następnie przyspieszam tempo o jakieś 300%(w programie oczywiscie jakims) i chce tam dodać siebie-czyli w tle zasówa luda pełno a ja sobie ide normalnym krokiem --czesto dosyc jest to spotykany efekt..
Mam też drugie bardzo wazne dla mnie pytanie--czy da się uzyskać taki efekt że stawiam kamerke w miejscu-krece tam cos -np. jak stoje i skacze w po lewej stronie obrazu--a następnie kręce drugi raz to samo ale tym razem stoje z drugiej strony(oczywiscie kamery nie ruszam)teraz chciałbym nałozyc jedno video na drugie i wyjdzie ze jestem w 2 miejscach...mam vegasa 6.0b-oryginała -ale tam jak próbuje to zrobic to mi jeden obraz prześwituje troche i ogólnie jest kupa--jesli dałoby sie to zrobic w vegasie to bardzo prosze o pomoc-jesli zrobienie tego efektu umożliwia inny program to moge sćiągnac wersje trialową owego programu.
Bardzo bym prosił o pomoc i namiary na te programy które moga tak zrobic--film bym chciał stworzyć do końca miesiąca a jeszcze dużo pracy mnie czeka..

poniedziałek, 6 listopada 2006, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Witam.
Chce zmontowac mini film-mam już muze mam pomysł ale własnie tu jest mój problem--chce zrobic taki efekt:
-jest np. miasto i jak wiadomo dużo ludzi tam łazi co chwile-nagrywam jak oni se tam chodzą np. przez 1 minute--następnie przyspieszam tempo o jakieś 300%(w programie oczywiscie jakims) i chce tam dodać siebie-czyli w tle zasówa luda pełno a ja sobie ide normalnym krokiem --czesto dosyc jest to spotykany efekt..

Nagrywasz tłum, ale nagrywaj go lepiej dłużej niż minutę, przynajmniej kwadrans...
Nakładasz ten gotowy przyśpieszony materiał na ścieżkę video2, później materiał ze sobą jako V1, na to i dodajesz efekt przeźroczystości ewentualnie zmieniasz warstwy zależnie od tego co chcesz lepiej widzieć siebie czy tłum... ale w sumie to chyba lepiej tłum i tak już przyśpieszony trochę utransparentnić a Ciebie normalnie bez przeźroczystości. Ale będzie widać tło wokół Ciebie, tutaj jest jużzabawa z programem kompozycyjnym, lub spróbuj się nagrać na jednolitej ścianie i wykluczować (amatorski blue-box)

Cytuj:
Mam też drugie bardzo wazne dla mnie pytanie--czy da się uzyskać taki efekt że stawiam kamerke w miejscu-krece tam cos -np. jak stoje i skacze w po lewej stronie obrazu--a następnie kręce drugi raz to samo ale tym razem stoje z drugiej strony(oczywiscie kamery nie ruszam)teraz chciałbym nałozyc jedno video na drugie i wyjdzie ze jestem w 2 miejscach...mam vegasa 6.0b-oryginała -ale tam jak próbuje to zrobic to mi jeden obraz prześwituje troche i ogólnie jest kupa--jesli dałoby sie to zrobic w vegasie to bardzo prosze o pomoc-jesli zrobienie tego efektu umożliwia inny program to moge sćiągnac wersje trialową owego programu.
Bardzo bym prosił o pomoc i namiary na te programy które moga tak zrobic--film bym chciał stworzyć do końca miesiąca a jeszcze dużo pracy mnie czeka..

tutaj nie wiem jak w vegasie ale wszędzie jest podobnie, jeden klip na jedną ścieżkę, drugi na drugą i używasz jakiejś funkcji "crop" lub coś podobnego by obciąć zbędne części kadru w jednym i drugim ujęciu.

pozdrawiam i powodzenia

poniedziałek, 6 listopada 2006, 22:43
Nowy
Nowy

Co do twojej pierwszej odpowiedzi to w jakim programie moge to zrobic aby było tak jak to opisałeś?
P.S dzięki za szybką odpowiedź :D

poniedziałek, 6 listopada 2006, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

generalnie to poruszam się w kilku systemach edycyjnych i z tego co się orientuję to funkcje nazywają się podobnie i nie ma z tym większego problemu, no chyba że jakieś zabawkowe pinnacle czy coś podobnego, ale właściwie to nie wiem, da się to nawet zrobić pod linuxem ;)

spróbuj nawet w avid free dv, (w premiere essential też pewnie się da) obsługuje dwie ścieżki, tyle do tego efektu Ci potrzeba... ale skoro masz vegasa to tam na bank jest taka możliwość, jest tutaj kilku znawców tego softu na pewno pomogą... jak coś to najlepiej orientuję się w premierze i avidzie oraz hardcorowych programach spod linuxa :) typu cinelerra lub kino, chociaż ten ostatni to raczej do zgrywania

pozdrawiam

wtorek, 7 listopada 2006, 01:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chę zrobić to samo w ULEAD videostudio 10 + da radę ?

wtorek, 7 listopada 2006, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ustawiasz 2 ściażki jedna nad dtrugą, postaw kamere nieruchomo nagraj się z 1 a potem z 2 strony potem dajesz event pan/crop. W LEWYM GÓRNYM ROGU MASZ STALÓWKĘ PIÓRA W PRZYBORNIKU, ZAZNACZ. PODZIEL OBRAZ NA PÓŁ I ZAZNACZ DO KOŃCA JAKO KWADRAT (WEŹ W KWADRAT POŁOWE EKRANU I JUŻ GOTOWE.
Kamera musi stać nieruchomo.

wtorek, 7 listopada 2006, 14:31
Nowy
Nowy

Hehe dzieki wielkie-efekt drugi uzyskałem--nawet nie wiedziałem że to tak można łatwo zrobic choć bawie sie tym troche już :mrgreen:
Co do efektu pierwszego to zrobiłem to co pisełeś Muchomor i wyszło mi że ja jestem troche przeźroczysty...jak mam ustawic zebym to ja był na pierwszym planie? Zamieniałem kolejnością ścieżki ale zawsze to ja byłem przeźroczysty do tła za mną-bawiłęm sie kolorami itp ale zawsze jestem przeźroczysty...kurde trooche mędze ale poprostu się nie znam tak na tym :wink:

wtorek, 7 listopada 2006, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutaj najlepiej byłoby abyś nagrał się samemu na czymś co łatwo wykluczować. Najprościej zrobić to na jakiejś ścianie jednolitego intensywnego koloru. Oświetl ścianę jedną lampą a siebie dwoma ustawionymi przed Tobą z dwóch stron, chodzi o to by nie było cieni.
Tylko wtedy będziesz mógł nie robić siebie przeźroczystym, bo po prostu odetniesz od siebie tło. Ale czy jest funkcja kluczowania w programie którego używasz to nie wiem...

Powodzenia i pozdrawiam

czwartek, 9 listopada 2006, 02:11
Nowy
Nowy

Muchomor dziękuje Ci :D Uzyskałem efekt który mnie interesował-bardzo mi pomogłeś.

Heh :mrgreen: mam jeszcze jedno pytanie..jak moge zrobic efekt obrysowania postaci?> Tzn. wycinam np. w photoshopie swoją postać i w jakimś tam programie robie tak:
najpierw daje że moje zdjecie jest niewidoczne--następnie linia(jakby pisak) obrysowuje mnie i jak cały kontur zostanie obrysowany to w srodku pojawiam sie ja--ogólnie nie wiem jak zrobic to zeby ten efekt obrysowania czegoś tam uzyskac
Jak swego czasu próbowałem cos robić w aftereffects to robiłem coś takiego że pisałem jakieś słowo i pojawiało się one jakby ktoś je pisał recznie-ale to był trial programu i kupa ogólnie-zresztą nie lubie go bo jest trudny na początku:P czy umożliwia to jakis inny program>? a moze mój vegasik?? :D

czwartek, 9 listopada 2006, 18:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]