Teraz jest niedziela, 9 grudnia 2018, 22:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 prosze o pomoc w wybraniu kamery 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post prosze o pomoc w wybraniu kamery
witam mam zamiar kupić kamerę... potrzebana mi bedzie do nagrywania oraz potem do obróbki (znacznej) na komputerze... wiec mam pytanie czy mam wybrać kamerę co zapisuje na dvd czy na dv.... bo słyszalem ze te co zapisują na dvd to kompresują obraz od razu i je powinno się kupować jeśli nie zamierzamy potem obrabiać na kompie... a mi zalezy na dobrej jakości obrazu >pomoze mi ktos rozwiać wątpliwości??? z góry dziękuję

środa, 22 listopada 2006, 13:56
Stały bywalec
Stały bywalec

środa, 22 listopada 2006, 14:05
Stały bywalec
Stały bywalec

też bym ci proponował mDV a ile zamierzasz wydać? Proponowałbym ci 3CCD i wystrzegaj się samsungów, powinieneś być zadowolony z jakiegoś soniaczka

środa, 22 listopada 2006, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panasonic gs- 180, 280 itp... podobno dobre :)

środa, 22 listopada 2006, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiedzcie mi co wy macie do tych samsungów?? Ja zauważyłem jedynie, że różnie to u nich bywa przy słabym oświetleniu, obraz taki trochę brązowy się robi, ale nic innego, żadnej większej wady, jeżeli chodzi o amatorów to myśle, że nic więcej nie trzeba. Co do sony dość dobre, ale troche za producenta się płaci, no i słyszałem pozatym, że samsung jest robiony na podzespołach sony.

środa, 22 listopada 2006, 21:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

większość ludzi tutaj to osoby filmujące na weselach i innych imprezach, wobec czego spotykają się na codzień z koniecznością filmowania przy słabym świetle. To jest powód dlaczego jest to forum antysamsungowe - samsungi słabo sprawują się przy słabym świetle i jest to wada dyskfalifikująca je w oczach forumowiczów.

Ze swojej strony jako osoby nie dotkniętej fobią ciemnych kamer polecam system 3ccd, oraz nowe przetworniki cmos. Napisz do jakiej kwoty kamerę potrzebujesz, coś sie dobierze.

środa, 22 listopada 2006, 22:36
Bywalec
Bywalec

do 4 tysięcy kamera (taka kwotą max dysponuję) ale nie potrzebna mi jakaś profesjonalna... chcę po prostu filmy w dobrej jakości mieć... i przerabiać znacznie na kompie!!! ... więc dzieki za rady... bo kusiło mnie by wziąć z zapisem na dvd,,,ale ta nowośc to dla tych chyba co nagrywaja i od razu ogladaja bez obróbki... na sto procent kupię sony albo panasonica... a tak pozatym jaki program polecacie do obróbki?? mam pinnacle studio plus... tak pozatym ma ktoś moze jakiś turtorial w pdfie dla początkujących "filmo maniaków???"?? bo szczerze mówię ze dopiero moje początki.. ale pół sukcesu to dobry sprzęt.. fajnie gdyby tez kamerka miała stabilizator obrazu...i wolałbym by w miarę dało rade w ciemnosci coś nieco nagrać... acha i wolałbym zeby kamera była w miarę duza ( co oznacza ze nie chce takich mini co w jednej łapie by się 3 zmieściły:))

[ Dodano: Sro Lis 22, 2006 11:39 pm ]
"system 3ccd, oraz nowe przetworniki cmos" niezbyt wiele mi to mówi... wiem ze to pierwsze 3ccd zdecydowanie polepsza jakość obrazu jednak cmos?? a kupię sony lub panasonica bo tylko te firmy szanuję i wiem ze można im ufać

środa, 22 listopada 2006, 23:34
Nowy
Nowy

Zamierzam kupić kamerę, by kamerować moją córcię oraz rodzinne imprezki i wypady. Jestem totalnym laikiem w tym temacie (z zamiłowania fotograf). Mam możliwość kupienia samsung VP-D 363 za 280$. Z tego co piszecie słabo sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach, a w sumie w domowych warunkach często zdarza się właśnie w takich kręcić. Nadmieniam, że ma to być kręcenie typowo amatorskie z drobną przeróbką w kompie. Jeśli chodzi o aparaty to podstawą jest dobry jasny obiektyw. W tych kategoriach cenowych czyli ok 1500PLN chyba najbardziej znanych używa SONY(czyli Carl Zeiss). Proszę pomóżcie mi, gdyż nie chce popełnić zakupu, którego będę żałował.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

wtorek, 28 listopada 2006, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może sony HC3, czyli najtańsza kamerka HDV ? Telewizory wysokiej rozdzielczości tanieją szybko, a kamerę kupuję na kilka lat... Na niemieckim e-bayu kupisz ją za 1120 euro.

środa, 29 listopada 2006, 01:08
Nowy
Nowy

Dzięki za podpowiedź. Niestety to trochę za duża sumka. W styczniu zamierzam zainwestowac grubsze pieniądze w lustrzankę cyfrową, a kamerę traktuję jako dodatek, więc nie chciałbym przekroczyć sumy 2000PLN.

środa, 29 listopada 2006, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
panasonic gs- 180, 280 itp... podobno dobre :)

Nawet nie podobno tylko dobre! mam 180 do komplety Panasonica jeszcze tylko trzeba wydać 300zł, 250 lampa i 50 bateria. Naprawdę kręci dobrze i dobra jokość jeżeli chodzi o kamery ( wyłączamy HDV ) to najlepsza jakość obrazu jaką widziałem!
Pozdrawiam

środa, 29 listopada 2006, 20:13
Bywalec
Bywalec

Post sprooket
wybrałem kamerę Panasonic NV-GS280 .. teraz pomóżcie jaką najlepiej lampę kupić do niej????? dokładnie model itp jeśli można

środa, 29 listopada 2006, 23:16
Bywalec
Bywalec

Właśnie miałem w ręku przez kilka godzin panasa gs 180 i w porownaniu z moim soniaczem starym PC5 obraz nieporównywalnie lepszy dosc ciekawe rozwiązanie poruszania sie po menu za pomocą joga /ciekawe jak długo mechanicznie wytyrzyma/ bardzo wygodna manualna regulacja ostrości i bardzo ładny wygląd ale jeśli miałbym polecic komuś kto chciałby filmować w 16:9 stanowczo odradzam !!!! po uruchomieniu funkcji SIS czyli stabilizacji obrazu z automatu przechodzi nam na 4:3 i nijak nie mozna tego obejsc..czyli zapomnijcie o stabilizacji obrazu przy 16:9 funkcja "cinema" to też jakaś porazka ściska sztucznie obraz dodając tylko 2 paski u góry i u dołu..fire wire tez wieśniacko umieszczony i jeśli ktos nie ma mozliwości zgrywac przez USB 2.0 musi otworzyc ekranik a samo zrzucanie opbrazu odbywa sie tym samym na włączonym monitorku i uruchomionym głośniczku /na szczescie głośniczek można wyciszyc/ Obiektyw imituje panorame przez dodanie nakładki na zwykły jajoway obiektyw /trąci więc lekkim oszustwem :).Nie wiem tez dlaczego producenci uporczywie pozbawiają te kamerki analogowego wejscia i wyjscia wideo.../ale z tego co wiem nawet zaiks miał jakieś wąty co do tej opcj bo w ten sposób można kopiować sobie wszelkie nośniki nawet te z zabezpieczeniami "nie do obejścia"/ ogólnie bardzo wygodna i funkcjonalna kamera dla amatorów zadowalających sie formatem 4:3 oczywiście 16:9 tez wchodzi w gre ale statyw w plecaczku będzie nieodzowny...A żeby utrzymac sie w temacie nie proponuje nic za 2000 bo wiekszosc to DVD/HDD/lub miniDV tylko 800 tys pixeli a wiec troche mało...gdyby nie ta stabilizacja polecałbym panasa całym sercem :)

poniedziałek, 4 grudnia 2006, 18:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Panasonic nv-gs180 (jak i poprzednik nv-gs75) nie posiada prawdziwego 16:9. jest to jakis walek - ale trzeba by to doczytac gdzies. Dopero nv-gs280 ma rzeczywisty tryb 16:9 - jesli dobrze mysle.

poniedziałek, 4 grudnia 2006, 22:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]