Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 12:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 od kasety (analog) do DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post od kasety (analog) do DVD
Mam kasety video8 i Hi8, kartę Pinnacle Studio Moviebox DV, komputer (P IV 2,4 MHz, RAdeon Atlantis Pro 9000, 512 RAM, 2x120 GB HDD, LiteOn-a LDW 8515. Mogę też mieć dostęp do różnych programów (Adobe, Pinnacle itp). Chcę mieć filmy na DVD. Pośrodku - jak mniemam - jest zgranie materiału (z podziałem na sceny), montaż (cięcia, przestawianie scen, przejścia, dodawanie komentarzy i podkładu muzycznego itp.) a wreszcie dodanie menu i zgranie na płytę.
UPRASZAM serdecznie o wskazanie, gdzie mogę znaleźć opis kolejnych kroków w konkretnych programach (z ew. wskazaniem zalecanego), pozwalających uzyskać oczekiwany efekt końcowy. Marzę o opisie "dla szympansa", w stylu porad z Komputer Swiata (to komplement dla nich, wedle ich wskazówek postawiłem padły system!!!)
Za życzliwe rady z góry dzięuję.
Janusz

środa, 27 grudnia 2006, 00:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wszystko masz tu na forum, trzeba się tylko trochę potrudzić, odszukać i przeczytć. Nawet "szympans" to robi, aby ruszyć z tym tematem :)

Twoja maszyna jest ok. i da radę :)

1. Poczytaj o możliwościach karty, którą posiadasz
2. Poznaj możliwości połączeń czyli popularna "kabelkologia"
3. Skoro masz dostęp do różnych programów poznaj możliwości kilku z nich np PStudio.
4. Do tego nieco lektury na temat montażu

i masz wszystko już wszystko - do znalezienia na tym forum. To co znajdziesz to plon pracy wielu kolegów, którzy zaczynali dużo wcześniej zanim powstało to forum i nie mieli takiej możliwości.

//
jest niżej wątek, także w tym temacie: http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?p=89952#89952

pozdrawiam

środa, 27 grudnia 2006, 00:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]