Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 03:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Mój montaż= zły montaż:| 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mój montaż= zły montaż:|
Witam.
Mam mały problem, bo..:
Mam kamere Sony TRV270E (Digital8), posiadam już ją od ponad roku, ale wciąż nie potrafie dobrzez zgrać filmu na dvd i odtworzyć go w kinie domowym. Proszę tylko nie myśleć, że w ogóle mi sie to nie udało.. Problem tkwi w tym, że obraz sobie leci, a dźwięk jest spóźniony o pare s (czasem mniej, czasem więcej).

Teraz opisze swój proces montażu:
Zgrywam filmy z kamery do komputera przez kabel USB w programie z PicturePackage- Video Capturing Tool. I ok, zgrywa mi się to.. Jeśli mam więcej niż 10min nagranej taśmy, to zgrywa się to w urywkach, które później łącze w całość za pomocą programu Zealot All Video Joiner. Ustawiam, żeby pojedyńcze pliki AVI złączyły się w pojedyńczy, duży plik MPEG-2. I się łączy.. Gdy się juz połączy (:P)
otwieram to programem VSO ConvertXToDvd i konwertuje na płyte DVD, po czym płyta się odrazu nagrywa w programie ConvertXtoDVD.
I jak odtwarzam to obojętnie gdzie, to dźwięk jest spóźniony. Może wiecie co jest tego przyczyną?
Jeszcze jedno- prosto po zgraniu fragmentu filmu z kamery ma on ogromny rozmiar- przykładowo 10min film "waży" 1.5 gigabajta:/
Może wiecie, co jest nie tak?

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki:)

Pozdrawiam

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 00:16
Stały bywalec
Stały bywalec

Tutaj przeczytałem że usb jest do czegoś innego, coś mi tu nie pasuje.

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 00:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="mastertomster"]A dlaczego nie zgrywasz przez firewire?
[url=http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/produkt.php?id=1570]Tutaj[/url] przeczytałem że usb jest do czegoś innego, coś mi tu nie pasuje.[/quote]

Kolego fitykap kup sobie kartę + kabel FireWire (koszt niewielki średnio około 60zł) nie męcz się USB.
Kolejna sprawa, aby komp nie dzielił Ci zrzucanego filmu na części musisz przy formatowaniu dysku ustawic na NTFS, a co do wielkości zrzucanego materiału no nic nie zrobisz- 1h w pełnym DV to około 13GB :D

Pozdrawiam[/b]

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 11:06
Nowy
Nowy

Dzięki, troche mnie oświeciliście:) Wczoraj czytałem o tym kablu i.Link, ale myślałem, że to jest tylko do MacBooków;|
Co do rodzaju partycji- mam tylko NTFS, nie mam żadnych FATów 32 ani 16. Chyba, że jak kupie ten zestaw FireWire to mi się cały nagra.

A mam jeszcze pytanie- jak zgrywam filmy na komputer to mi się pojawia w formacie AVI. Mam konwertować ten AVI na MPEG-2 i później na DVD czy odrazu AVI na DVD?

Z góry dzięki. Pozdrawiam,
Piotr

EDIT: Kabel zakupiony
http://www.allegro.pl/item156630307_kar ... _ak45.html
=)

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się, że w formacie AVI będzie Ci się lepiej montowało film, póżniej z programu edycyjnego do mpeg2 no i później authoring i wypalanie DVD, pozdro

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 19:03
Nowy
Nowy

Wydaje mi się, że w formacie AVI będzie Ci się lepiej montowało film, póżniej z programu edycyjnego do mpeg2 no i później authoring i wypalanie DVD, pozdro

Prosze do mnie nie pisać tak multimedialnym językiem:P Mało co zrozumiałem:D
Popraw, jeśli źle rozumuje:
Normalnie zgrywam na dysk, konwertuje na MPEG2, obrabiam jakieś swoje pierdółki (np napisy i te inne) i zgrywam na płyte DVD?

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W ktorym momencie ten dzwiek jest przesuniety? W momencie zgrania na dysk, po montazu czy tez po wypaleniu plyty? Programikom typu "convert x to dvd" nie dowierzam, sprobuj raczej uzyc programu do tworzenia plyty dvd (autoringu) np. Ulead Movie Factory.

wtorek, 16 stycznia 2007, 06:54
Nowy
Nowy

Jeszcze używam kabla USB. Dźwięk jest przesunięty zaraz po wgraniu na dysk..

wtorek, 16 stycznia 2007, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze używam kabla USB. Dźwięk jest przesunięty zaraz po wgraniu na dysk..
aa no to to dosc wazne bo wiemy ze przyczyna lezy w pierwszej fazie.

Polecam zakupic jak wczesniej ktos wspomnial, kabel firewire + karta firewire do kompa (chyba ze masz na plycie glownej wejscie firewire wtedy nie) poszukac innego programu do capturingu (przechwytywania obrazu z kamery na kompa) i zrzucac do DV AVI 720x576, dzwiek 48000hz PCM, nastepnie zmontowac to i wypuscic do avi i tym http://www.winavi.com/ prostym programem (sporo amatorow ma o nim dobra opinie) przekonwertowac do mpeg2 (standartowy plik dvd potrzebny zeby wypalic go na plyte powiedzmy ze bedziesz uzywal Stałego Bitratu (CB) 6000kbps + dzwiek w MPEG 224kbps, wiesz tak na poczatek) Do wypalenia polecam faktycznie ULEAD Movie Factory czy jakis inny program uleada (np Video Studio w ktorym tazke mozna edytowac.)

Pisze o innych programach niz ty bo uzywasz naprawde bardzo rzadkich i dosc dziwnych aleee... zanim zmienisz oprogramowanie sprawdz te firewire bo byc moze wina lezy wlasnie w jego braku (czyt. uzywaniu usb)

wtorek, 16 stycznia 2007, 15:00
Moderator
Moderator

fitykap napisał(a):
Popraw, jeśli źle rozumuje:
Normalnie zgrywam na dysk, konwertuje na MPEG2, obrabiam jakieś swoje pierdółki (np napisy i te inne) i zgrywam na płyte DVD?

Kamera podaje do komputera pliki w DV (1 godzina - niecałe 13 GB) i tak ma zostać jak najdłużej. Co najmniej do końca edycji, a w programach które łączą funkcje edycji i authoringu kompresja (od razu do mpeg2) powinna być ostatnim etapem przed tworzeniem obrazu dysku DVD i wypaleniem go. Z takich programów - rozejrzyj się za Ulead Video Studio po polsku, na początek. Jakąś starsza wersje kupisz już za kilkadziesiąt złotych, często razem z kontrolerem firewire / 1394.
pozdrawiam

wtorek, 16 stycznia 2007, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a dlaczego nie spróbujesz Movie Makera od Microsoft'a - jest darmowy i edytuje AVI, napisy można dodać a nawet voice-over. OK, nie zrobisz w nim DVD ale sprawdzisz czy głos jest ok.

wtorek, 16 stycznia 2007, 19:32
Nowy
Nowy

@fitykap

a dlaczego nie spróbujesz Movie Makera od Microsoft'a - jest darmowy i edytuje AVI, napisy można dodać a nawet voice-over. OK, nie zrobisz w nim DVD ale sprawdzisz czy głos jest ok.

Najpierw poczekam na kabel i karte FireWire:D
Jak zgrywłem filmy to w ogóle nie miałem pojęcia o tym, co teraz mi napisaliście. Jak zgrałem party filmu to w googlach nie szukałem niczego innego jak tylko programu do łączenia AVI. No i pokierowało mnie na te All Video Joiner.
Jak tylko dostane zestawik Wire (oby jak najprędzej) to spróbuje porządnie jakiś film zgrać. Bo kasety mi się już skończyły.. 2 już niby "zgrałem", ale je spieprzyłem bo nie miałem o multimediach zielonego pojęcia. Niestety nagrałem na to coś innego i tamtych 2 filmików sie juz nie da odzyskac;/ A szkoda- fajna pamiątka rodzinna.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

wtorek, 16 stycznia 2007, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No moze sprawa jest do odratowania, jesli przesuniecie dzwieku jest stale dla calego klipu. Mozna wtedy w porzadnym programie edycyjnym zsynchronizowac dzwiek wzgledem obrazu. Ale jesli przesuniecie dzwieku zwieksza sie w czasie (na poczatku jest mniejsze a na koncu wieksze) to z tym trudno cokolwiek zrobic.

czwartek, 18 stycznia 2007, 09:10
Nowy
Nowy

No moze sprawa jest do odratowania, jesli przesuniecie dzwieku jest stale dla calego klipu. Mozna wtedy w porzadnym programie edycyjnym zsynchronizowac dzwiek wzgledem obrazu. Ale jesli przesuniecie dzwieku zwieksza sie w czasie (na poczatku jest mniejsze a na koncu wieksze) to z tym trudno cokolwiek zrobic.

Niestety, różnie to bywa.. :|

czwartek, 18 stycznia 2007, 18:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]