Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 15:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kilka pytań lajka dot. zgrywania materiału wideo z kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kilka pytań lajka dot. zgrywania materiału wideo z kamery
Witam po raz pierwszy na tym wspaniałym forum!

Jestem raczej amatorem, ale lubię się pobawić moją kamerką. Posiadam Sony DCR-TRV270E (Digital8) i kilka pytań w zanadrzu:

1. Czym różni się DV type-1 od DV type-2? Nie znalazłem po polsku żadnego porównania czy opisu obu formatu. Który z nich stosować do uzyskania lepszej jakości filmu eksportowanego do formatu DVD?

2. Który z tych dwóch programów oferuje lepszą jakość eksportowanego filmu do formatu MPEG 2: Ulead Video Studio 10+ czy Pinnacle Studio 10?

3. Czym różni się format MPEG-2 od DVD, bo widziałem takie opcje do wyboru w kilku programach do edycji video.

4. Czy mogę zgrać do DV obraz w większej rozdzielczości niż 720 na 576 pix? Czy jest to maksymalna rozdzielczość formatu DV? Czy moja kamera nagrywa również w tej rozdzielczości?

5. W eksportowanych plikach wideo do formatu MPEG-2 przy użyciu różnych programów, pojawia mi się na samej górze oraz na samym dole jasny poziomy pasek. Czy da się to zlikwidować?

Bardzo proszę o wyczerpujące odpowiedzi.

czwartek, 1 lutego 2007, 11:01
Moderator
Moderator

Post Re: Kilka pytań lajka dot. zgrywania materiału wideo z kamer
Martio napisał(a):
Witam po raz pierwszy na tym wspaniałym forum!

Jestem raczej amatorem, ale lubię się pobawić moją kamerką. Posiadam Sony DCR-TRV270E (Digital8) i kilka pytań w zanadrzu:

1. Czym różni się DV type-1 od DV type-2? Nie znalazłem po polsku żadnego porównania czy opisu obu formatu. Który z nich stosować do uzyskania lepszej jakości filmu eksportowanego do formatu DVD?

Dodatkową ścieżką dźwiękową / bez znaczenia.

Martio napisał(a):
2. Który z tych dwóch programów oferuje lepszą jakość eksportowanego filmu do formatu MPEG 2: Ulead Video Studio 10+ czy Pinnacle Studio 10?

Na moje oko Pinnacle, ale za to ma inne wady, a tą różnicę widać wyraźniej dopiero przy projektach ponad godzinnych.

Martio napisał(a):
3. Czym różni się format MPEG-2 od DVD, bo widziałem takie opcje do wyboru w kilku programach do edycji video.

DVD to mpeg2 + menu i inne informacje potrzebne odtwarzaczowi wideo - mówiąc językiem potocznym, oczywiście.

Martio napisał(a):
4. Czy mogę zgrać do DV obraz w większej rozdzielczości niż 720 na 576 pix? Czy jest to maksymalna rozdzielczość formatu DV? Czy moja kamera nagrywa również w tej rozdzielczości?

Nie.Tak.Tak. Jeżeli masz kamerę pracującą w systemie PAL, to i rozdzielczość obrazu masz PAL, jeżeli masz kamerę HDTV, to...

Martio napisał(a):
5. W eksportowanych plikach wideo do formatu MPEG-2 przy użyciu różnych programów, pojawia mi się na samej górze oraz na samym dole jasny poziomy pasek. Czy da się to zlikwidować?

Pojęcia nie mam, taki pasek widywałem tylko przy przechwycie materiału analogowego przez kamerę. W tamtym wypadku był bez znaczenia bo docelowo w telewizorze (z płytki DVD), nie było to widoczne.

czwartek, 1 lutego 2007, 14:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]