Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 02:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 1)Maska. Jak i czym najlepiej ? 2)Time remapping 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post 1)Maska. Jak i czym najlepiej ? 2)Time remapping
Witam !

Mam problem(y) i mam nadzieje ze mi pomozecie :) :

1)Chcialbym zrobić maske do pewnego srednio skomplikowanego obiektu,posłużylem sie Titlarką Z Ap pro 2.0 ale niestety nie zadowala mnie elipsa czy kwadrat, zatem spróbowalem z "Pen Tool", przejechalem po krawedziach obiektu, a w efekcie otrzymalem obwódke konturu i nie wiem jak wypelnić srodek, opcja "fill" tyczy sie wypelnienia tej linii a chcialbym wypelnic srodek. Czy da sie to zrobic tym narzedziem ? Wiem ze po prostu mozna uzyc photoshopa i po sprawie, ale duzym ułatwieniem byłoby to zrobic z poziomu premiere ;)

2) Druga sprawa odnosi sie do filtra z pakietu boris red 3 o nazwie velocity remap. Problemy/Zastrzeżenia : Chciałbym sie dowiedziec czy normalnoscią jest to, ze po zmianie velocity np na 50 i po kliknieciu na apply dlugosc klipu na timeline jest taka sama, dopiero trzeba rozciagnac go na tyle ile trzeba zeby zobaczyc cały efekt działania filtra, wogóle efekty( mam na mysli sposob w jaki ma nastepowac zwolenienie czy przyspieszenie) ustawien tego filtra wewnatrz borisa nie odpowiadają temu co wyrenderuje premiere ( np w borisie ustawie zeby film był przyspieszony do pewnego momentu,a potem ma zwolnic do 60% i potem znowu przyspieszyc, to po wyrenderowaniu tego w premiere wychodzi klip przyspieszony,potem sie zatrzyma, cofnie i znow powoli do przodu heh, dziwne :roll:). Kolejnym mankamentem jest chyba jakis bug premiery, mianowicie : ustawie filtr w borisie, wyrenderuje w premiere, okaze sie ze efekt nie jest zadowalajacy, wiec zmieniam ust. filtra w borisie i daje apply, a w premiere dalej widnieje zielony pasek wyrenderowania nad danym klipem, zamiast przeskoczyc na czerwony bo mogl zostac poddany kolejnemu wyrenderowaniu...wrr :?: wylaczanie,zalaczanie dzialania filtra nic nie zmiania, nawet jego usuniecie i ponowne wstawienie z nowymi ustawieniami, dalej pozostaje wyrenderowany efekt pierwszego podejscia !! Inną rzeczą z ktorej nie jestem zadowolony to jakosc, zwolniony film zdaje sie lekko "skakac" nie zachowujac plynnosci, zwolnienie z premiere jest nieporownywalnie lepsze-plynniejsze,ladniejsze ... Stosowanie dynamicznych zmian tempa jest czasem bardzo potrzebne,a jakos nie widze borisa w tej kwestii- nie wiem czy cos zle robie (help?) jednoczesnie prosze o sugestie uzycia innego programy przeznaczonego wlasnie do takich efektow .

z góry wielkie dzięki za pomoc !

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 3:49 pm ]
proszę o odp lub jakiekolwiek wskazowki, sugestie . Dzieki :)

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 10:28 am ]
Szkoda,że nikt nie pomogl,niektore wątki nie doczekują sie odpowiedzi :/ Trudno ...

sobota, 10 lutego 2007, 12:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]