Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 08:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zgrywanie filmu na komp..? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zgrywanie filmu na komp..?
Witam !
Mam kamerę miniDV Panasonica NV-GS280 i do tej pory nagrany film odtwarzałem tylko na TV,gdzie obraz wydawał mi się nienajgorszy (zarówno plener jak i w pomieszczeniu).Teraz zacząłem zgrywać film na komputer (całkiem amatorsko przy pomocy programu InterVideo Vin DVD-program w laptopie Toshiby) i tu "szok" film niewyraźny (jakby mozajka,ala szumy...)Nagrywam w SP (chociaż w LP to samo),wydje się jakby rozdzielczosć niedopasowana,tj. zbyt mała po zgraniu (we właściwościach pliku rozmiar klatki 352x288 i 25 klatek/s).Myślę,że problem tkwi gdzies w ustawieniach kreatora przechwytywania filmu,a nie samego nagrywania w kamerze..? Być moze to banalnie proste dla większosci,ale ja w "filmowanu" jestem jeszcze laikiem,dlatego proszę o wyrozumiałość i popowiedź gdzie tkwi problem?! Jakieś wskazówki do ustawień w/w kreatora i samej kamery (nagrywam w auto). No i jeszcze jedno nagrywam w formacie 16:9,a komp odtwarza 4:3,oczywiście z pionowym wydłużwniem :-(
Z góry dzięki za pomoc-pozdrawiam!

sobota, 3 marca 2007, 00:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Będą trudności w uzyskaniu konkretnej porady bo użyłeś niepopularnego narzędzia InterVideo Vin DVD. Program ten używny jest według mnie raczej jako PLAYER . Do zgrywania albo jest całkowicie kiepski albo źle ustawiony. Wskazuje na to rozmiar przechwyconej klatki 352x288 - to jest zdecydowana redukcja. Kamera "wypluwa" 720 x 576 pix i taki format powinieneś mieć w kompie. Spróbuj na doowlnym stacjonarnym PC. Mają one z reguły zainastalowany "fabryczny" Windows Movie Marker - który wykona przechwyt we właściwym formacie klatki.

Taka próba pozwoli na diagnozę źródła niepowodzenia. Moim zdaniem na 90% problem leży w programie Toshiby.
Pozdrawiam

sobota, 3 marca 2007, 12:18
Stały bywalec
Stały bywalec

A mam pytanie, czy zgrywałeś przez firewire czy usb? Bo jeśli przez usb, to to może być przyczyną.
Pozdrawiam.

sobota, 3 marca 2007, 12:41
Bywalec
Bywalec

Dzięki!

[ Dodano: Nie Mar 04, 2007 12:17 am ]
bodek napisał(a):
A mam pytanie, czy zgrywałeś przez firewire czy usb? Bo jeśli przez usb, to to może być przyczyną.
Pozdrawiam.

...zgrywałem przez firewire

[ Dodano: Pią Mar 09, 2007 12:00 pm ]
Zgrywałem za pośrednictwem firewire.
Dzięki za odpowiedzi!
Mam jeszcze pytanko,czy program Pinnacle Studio 9.1.2 PL jest w miarę prostym programem do nauki montażu filmu,zgrywania go na komp,jakieś małe poukładanie powydzielanych wcześniej fragmentów materiału,może podłożenie dźwięku,itd... Pytam,bo na allegro można w/w program kupić już za 46 zł. Cena wydaje się nie wysoka,ale nie wiem co on tak naprawdę jest wart (nie znam się...),czy to nie jakaś zupełna kicha? Czy nada się do moich skromnych wymagań,może w przyszłości da się z niego "wyciągnąć coś więcej"?
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Mar 09, 2007 12:08 pm ]
Zgrywałem za pośrednictwem firewire.
Dzięki za odpowiedzi!
Mam jeszcze pytanko,czy program Pinnacle Studio 9.1.2 PL jest w miarę prostym programem do nauki montażu filmu,zgrywania go na komp,jakieś małe poukładanie powydzielanych wcześniej fragmentów materiału,może podłożenie dźwięku,itd... Pytam,bo na allegro można w/w program kupić już za 46 zł. Cena wydaje się nie wysoka,ale nie wiem co on tak naprawdę jest wart (nie znam się...),czy to nie jakaś zupełna kicha? Czy nada się do moich skromnych wymagań,może w przyszłości da się z niego "wyciągnąć coś więcej"?
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!

niedziela, 4 marca 2007, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]