Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 jakość przechwytu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jakość przechwytu
Po lekturze min. tego forum dowiedziałem się że poprzez Fire Wire przechwyt materiału przez komputer odbywa się bez strat w jakości.

Tymczasem od kilku dni testuję różne programy i ze smutkiem :( stwierdzam że obraz po zgraniu na DVD jest słabszy od oryginalnego odtwarzanego z kamery.
Próbowałem różnych metod (opcji), zgrywałem przez fire wire (nie przez USB) do Type 2 DV-avi, HQ, bez komresji itd, ale co bym nie robił jakość różni się od oryginału.

Kamera to SONY DCR-HC18E, kabel SONY, fire wire standardowo zainstalowane w laptopie IBM/Lenovo. Jak więc jest z tą jakośćią :?: Czy porównywaliście oryginał z DVD i obraz jest bardzo, bardzo zbliżony do tego z kamery :?: - Pomóżcie

poniedziałek, 12 marca 2007, 14:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1-szą cześć problemu rozwiązałeś doczytując na forum, że najlepiej zgrywać przez Firewire. Teraz doczytaj o kompresji formatu mpeg2 (dvd) i jakich programów/ustawień najlepiej używać.

Oczywiście że płyta DVD nigdy nie będzie jakością dorównywać oryginałowi, ale przy 60minutach na płycie DVD ty nie powinieneś widzieć żadnej różnicy. Dlatego podaj więcej danych, w jakiej rozdzielczości zrzucasz materiał, przez jaki program, w czym kompresujesz i z jakimi ustawieniami :] Ale na bank te wszystkie informacje znajdziesz już na forum.

poniedziałek, 12 marca 2007, 14:42
Nowy
Nowy

Zgrywam (Scenalyzer Live, Pinnacle, Windows Movie Maker i wiele innych): Type2 DV-avi + use datestamp scene-detection + Capture

Zapis np. Windows Movie Maker + Importuj obraz wideo (żadnych przejść, żadnych efektów)+ Zapisz na moim komputerze DV-AVI (PAL).

Konwersja - TMPGEnc. - format wyjściowy DVD for PAL 4:3. (bez poprawiania filtrów itp. ) + VBR (zmienny bitrate) (max 8000, min 2000, średni 6000) = mam MPEG i zgrywam na DVD.

Próbowałem w podobny sposób z różnymi programami ale zawsze otrzymywałem podobną jakość (niestety gorszą od oryginału) :( :(
Co z tym zrobić (czy może jednak obraz zależy od jkarty graficznej :?: e, chyba nie, więc co ?) :cry:

poniedziałek, 12 marca 2007, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

-pomiń zapis windows movie makerem
-pliki zapisane scenalyzerem od razu daj do tmpg
-Ustaw do liczenia sobie 5 minut materialu w takim bitracie jak tam miales

I musi byc ok. Nie ma bata.

EDIT: aha i jak chesz to na tv zeby ogladac to nie usuwaj przeplotu (deinteralce) zostaw jak jest.

poniedziałek, 12 marca 2007, 15:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Ustaw w tmpgenc kompresję CBR 8000 lub nawet lekko wyżej i będzie git. Przy VBR i minimum ustawionym na 2000 zawsze będzie kiszka w porównaniu do DV. Karta grafiki nie ma znaczenia.

poniedziałek, 12 marca 2007, 15:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]